Trzeba przyznać Jackowi Stachurskiemu, że jego zeszłoroczny powrót z nową płytą wywołał spore poruszenie. 2 UserComments

Stachursky powalczy z 4 kobietami o elektronicznego Fryderyka (!)

Artykuł dodano: 30 stycznia, godz. 19:57
Odsłony: 1271x
Trzeba przyznać Jackowi Stachurskiemu, że jego zeszłoroczny powrót z nową płytą wywołał spore poruszenie.

Zresztą, poruszenie ten krążek wywołał w bardzo wielu muzycznych środowiskach - od fanów jego radosnej twórczości sprzed 20 lat po miłośników psychodelicznej muzyki alternatywnej, którzy już od jakiegoś czasu traktują jego twórczość jako zjawiskową i nierozumianą przez większą część społeczeństwa. Nawet, jeśli niektórzy z nich traktują swoje poparcie dla Jacka mniej lub bardziej ironiczne, nie zmienia to faktu, że przyczyniają się do rozprzestrzeniania jego muzyki, a przy okazji... zostawiają pod jego teledyskami nietuzinkowe komentarze. 

Tak czy inaczej od dziś Stachursky ma jeszcze jeden dowód na to, że teoretycznie niesprzyjające mu środowisko krytyków muzycznych jest bardziej po jego stronie, niż przeciwko - otóż trafił na listę nominowanych do nagrody polskiego rynku fonograficznego czyli Fryderyka. Konkuruje o nią z 4 kobietami - dwie z nich bliżej są muzyki pop, trzecia to już legenda alternatywnej muzyki klubowej Novika, a czwarta zyska głosy fanów mrocznego techno i IDM (Zamilska). 

Gdybyście to Wy głosowali, na kogo byście zagłosowali?

Album Roku Elektronika, nominacje 2020:

Mery Spolsky - Dekalog Spolsky
Natalia Nykiel - Origo
Novika - Bez cukru
Stachursky - 2K19
Zamilska - Uncovered


Komentarze
  • korusek7 lutego, godz. 22:07
    Zamilska - Uncovered !
  • matanka8 lutego, godz. 18:47
    Oh tak bardzo Natalia Nykiel!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (2)