Świetne wiadomości dla miłośników muzyki tech-housowej o doskonałych groove'ach i wkręcających motywach, na którą trudno czasem trafić przesłuchując dziesiątki świeżo wydawanych produkcji. 13 UserComments

Świetny powrót Booka Shade!

Artykuł dodano: 26 marca 2013, godz. 19:19
Odsłony: 3516x
Świetne wiadomości dla miłośników muzyki tech-housowej o doskonałych groove'ach i wkręcających motywach, na którą trudno czasem trafić przesłuchując dziesiątki świeżo wydawanych produkcji. Duet Booka Shade prezentuje nową epkę z czterema numerami, z którą naprawdę warto się bliżej zaprzyjaźnić.


Booka Shade w roku 2004 nagrali swój zdecydowanie największy w historii numer - nazywał się "Body Language", stworzony został razem z M.A.N.D.Y., podbił Ibizę i resztę świata i na zawsze już awansował do największych, najbardziej nieśmiertelnych klasyków w dziejach undergroundowej muzyki housowej. Sprawdźcie niesamowitą wersję live prosto z DVD "Movements Tour".

Booka Shade - Body Language LIVE (taken from DVD)


Mieliśmy zresztą okazję w Polsce doświadczyć Booka Shade Live podczas festiwalu Electrocity 2008, kiedy to na scenie głównej imprezy panowie zaprezentowali sposób, w jaki wygrywają swoje największe przeboje całkiem na żywo. Dawno już słyszeliśmy od nich nic mocno zapadającego w pamięć, w połowie zeszłego roku wydali co prawda epkę "Honeyslave", jednak przeszła ona zasadniczo bez echa. Może dlatego, że fani Booka Shade czuli się zdezorientowani faktem, że materiał ukazał się w Dim Mak, wytwórni należącej do Steve'a Aokiego?Być może panowie na chwilę się pogubili, ale najnowsza epka daje nam do zrozumienia, że w tej chwili jest u nich wszystko w najlepszym porządku - tytułowy numer "Blackout: White Noise" w klubowym miksie to małe arcydzieło, odpowiednio mroczne i porywające, by spodobać się dosłownie każdemu miłośnikowi dobrej muzyki tanecznej. W dodatku kawałek ten to nie tylko mocno parkietowy groove, ale też ciekawie się rozwijające, by w breakdownie zaskoczyć nas pięknym motywem i brzmieniem, przenoszącym w progresywne rejony przywołujące perełki Jamesa Holdena sprzed lat...

Booka Shade - Blackout White Noise


Booka Shade - Glory Box (Original Mix)


Z kolei w kompozycji "Glory Box" udowadniają, że nie zapomnieli, jak się tworzy lekkie i zwiewne, a przy tym obezwładniające i klimatyczne groove'y (choć nie zabrakło też syntezatorów). Równie miło słucha się tracka "Karrera", który pierwotnie pojawił się na początku tego roku na "Haleshop EP", pozostaje się tylko cieszyć, że postanowiono nam o nim przypomnieć, bo na Beatporcie tamtej epki nie ma w ogóle. Z kolei wersji "Booka's Flash Mix" utworu tytułowego nie ma jak na razie na Youtubie, więc musicie się zadowolić 2-minutowym fragmentem beatportowym. Warto posłuchać wszystkich numerów z tego zestawu, polecamy!http://www.beatport.com/release/blackout-white-noise/1059126


Booka Shade - Karrera
Komentarze
 • UcieX26 marca 2013, godz. 20:44
  Fajnie wkręcające kawałki. Zwłaszcza "rurka" w "Blackout White Noise" daje fajny groove ;)
 • Jerycho198826 marca 2013, godz. 21:23
  T I O A N hehe rozwalasz system :D
  Moim zdaniem świetna epka ;) Wszystkie utwory są przyjemne, zwiewne i utrzymane w "gęstej" atmosferze ;) Tak w ramach prywaty moim zdaniem właśnie takie pozytywne newsy o takich pozytywnych utworach powinny dominować na ftb, bo tak między nami trochę tych wiadomości o UMF ostatnimi czasy było za dużo ;) No ale co kto lubi ;)
 • Kramon26 marca 2013, godz. 21:23
  TIOAN! już starczy tego no. Chociaż zakażdym razem jak czytam to mam uśmiech :D

  ja osobiście najbardziej lubię ten album:

  https://itunes.apple.com/pl/album/movements/i[...]
 • PlasticSociety26 marca 2013, godz. 21:45
  Najbardziej przypadł mi do gustu Glory Box świetny kawałek
 • damian94091526 marca 2013, godz. 22:52
  Ja również się zgodzę, że Glory Box dobrze wkręca. Również więcej takiej muzyki tutaj poproszę ;)
 • symo8126 marca 2013, godz. 23:45
  Tioan...hhehehe nie daje rady hhehe. A tk powaznie ...wszystkie przyjemne ale Karrera chyba najbardziej mnie zadowolila.
 • FuDiTraNceBOY27 marca 2013, godz. 10:41
  Blackout White Noise i Glory Box oba kawalki dla mnie genialne!
 • viscaelbarsa27 marca 2013, godz. 11:06
  Trzymają wysoki poziom, ale ciężko stworzyć ponownie takie sztosy jak "Body Language", "In White Rooms" czy "Mandarin Girl". A usłyszeć ich na żywo to była czysta przyjemność :)
  https://www.youtube.com/watch?v=7H4zcU9nPgY
 • mental27 marca 2013, godz. 15:56
  TIOAN bredzisz...
 • Kramon27 marca 2013, godz. 16:50
  hahhahahahahaha jesteś moim mistrzem
 • Timber27 marca 2013, godz. 17:59
  Tak sobie myślę że może jest jakimś sposobem olewanie wypowiedzi gimbusów? Bo typ pewnie tylko czeka na response, to go pewnie jara, a jak zobaczy raz drugi, że jego wypowiedzi nie mają żadnego odzewu to może przestanie (?)

  A co do tematu to znakomite wałki, Booka Shade trzyma cały czas swój jakże wysoki poziom.
 • malina99927 marca 2013, godz. 18:09
  mega kawałki !!!!! ambitne brzmienia
 • cocacolumbia27 marca 2013, godz. 19:06
  Booka Shade - Blackout White Noise - Za***isty !!!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (13)