Impreza Sztuka Dla Wszystkich Krakowska Recepcja Artystyczna odbędzie się 18 marca 2018 (Niedziela), w klubie Bunkier Sztuki Kraków. Start imprezy: godz. 16:00. .
0 Sztuka Dla Wszystkich Krakowska Recepcja Artystyczna

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

Sztuka Dla Wszystkich Krakowska Recepcja Artystyczna

18 marca 2018, Bunkier Sztuki Kraków, start: 16:00

Zagrają na imprezie:
Podczas trwania wystawy "The Trouble with Value" najbardziej tajemniczą jej częścią były działania KRA KRA Intelligence Cooperative, fikcyjnej spółdzielni artystycznej, założonej na potrzeby projektu przez Reinaarta Vanhoe i Agę Tyman oraz przyjaciół. Istotą projektu są (szczególnie dla Reinaarta) kompetencje, które wszyscy i wszystkie posiadamy oraz (szczególnie dla Agi) dobrowolność uczestnictwa i komfort uczestniczących. Nie prowadzimy promocji, bo nie musimy rozliczać frekwencji. Nie jesteśmy eksponatami. Finisaż wystaw w Bunkrze Sztuki jest półmetkiem działania - nie chcemy stawiać się w sytuacji NGOsów, którym kończy się grant i zostawiają rozgrzebane, napoczęte jak danie w stołówce ludzkie sytuacje. Dzielimy się czasem tym, co sprawia nam przyjemność.

16.00, hol przy wejściu głównym: Sztuka jest dla wszystkich. Referat inspirowany myślą Karola Estreichera (Olga Rembielińska)

„Cześć, nazywam się Olga Rembielińska i przedstawię referat na podstawie „Zarysu historii sztuki" Karola Eistrechera. Publikacja ta jest przeglądem następujących po sobie epok historycznych, które wyróżniają się specyficznymi dla siebie stylami w rzeźbie, malarstwie i architekturze. Jako że ideą referatu jest przybliżenie sztuki osobom nie związanym bezpośrednio ze światem artystycznym, wybór pracy tego autora jest odpowiedni ze względu na jej przystępną treść. Przybliżymy sobie kanon najważniejszych dzieł zaczynając od prehistorii, a kończąc na tajemniczej sztuce pierwszych chrześcijan.

Pomysł na referat powstał spontanicznie, kiedy razem z koleżanką Iskrą zachwycałyśmy się celnym spostrzeżeniem Estreichera, że "nic innego jak tylko uzdolnienie i talent tłumaczy świetność malowideł z Lascaux". Uznałyśmy, że przeciętny odbiorca sztuki nie przyjmuje takiej perspektywy, dlatego warto by było zorganizować spotkanie wokół myśli, że prehistorię i starożytność tworzyli niezwykli artyści i współcześnie każdy może się z nią zapoznać.

Serdecznie zapraszam!
Olga"

17.30, recepcja: Jestem recepcjonistą. Kilka kiepskich opowiadań w konwencji horroru + Manifest Recepcjonistyczny (Aga Tyman)

O historii Manifestu Recepcjonistycznego, o tym, kim są nasi widzowie i dlaczego opiekunowie piszą o nich opowiadania opowie Aga Tyman. Opowiadania będą czytane ku uciesze ogółu. Będzie też coś o wystawie na mieszkalnej powierzchni dziewiętnastu kwadratowych metrów.

18.00, schody w holu głównym: Rozgrzewka. Koncert na Kasę i Recepcję (Krakowski Chór Rewolucyjny)

"Krakowski Chór Rewolucyjny powstał w czerwcu 2012 roku. Odszukujemy stare pieśni rewolucyjne, buntownicze, marzycielskie i ożywiamy je. Te mówiące o niedoli, ale i te, które chwalą lepszy świat konstruowany dzięki wspólnej pracy i walce. Nie ograniczamy się do pieśni polskich, śpiewamy także po włosku, w jidisz, po angielsku, hiszpańsku, francusku...

Zapraszamy do wspólnego śpiewania. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. Dajcie znak - podamy szczegóły. Śmiało! Większość z nas przed wstąpieniem w szeregi chórowe nigdy wcześniej nie śpiewała. Na początku nie liczy się tembr głosu „a bojowy duch zaczerpnięty z pism Bakunina!” :)

Ilustracja: Wojtek Janik, 6 lat
Zaplanuj dojazdLokalizacja imprezy
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)

pl. Szczepański 3a, Kraków
Aktualna pozycja klubu: 2/1673 Zagłosuj na klub