Do kolejnej edycji EUFORIA Festival pozostał już tylko niecały miesiąc, czas na kolejny konkurs! Tym razem prosimy Was o refleksję dotyczącą przyszłości eventów agencji EUFORIA Festivals... 20 UserComments

Technika czy Gwiazdy? Rozwiązanie konkursu EUFORII

Artykuł dodano: 5 lipca 2018, godz. 14:48
Odsłony: 2501x

Do kolejnej edycji EUFORIA Festival pozostał już tylko niecały miesiąc, czas na kolejny konkurs! Tym razem prosimy Was o refleksję dotyczącą przyszłości eventów agencji EUFORIA Festivals. Organizatorzy lutowych Tranceformations, lipcowej EUFORII (Boszkowo, 7.07.) oraz listopadowego Back & Forth (Arena Toruń 24.11.) postanowili zapytać Was, jakie są Wasze aktualne eventowe priorytety!


“Wchodzimy w najgorętszy okres przed festiwalem w Boszkowie, a już na głowie mamy kolejny event, toruńskie Back & Forth. Pojawia się wiele pytań z Waszej strony o line-up. Ci, którzy śledzą nasze social media mogą co nieco wywnioskować, bowiem pojawiają się już pewne przesłanki.


Jednak to nie line-up ma być największym atutem toruńskiej edycji. Odchodząc na chwilę od tego, co wydarzy się jesienią myślimy o dalekiej przyszłości. Co przyniesie przyszłość, czego możecie się po nas spodziewać? Nie jest niczym nowym ani odkrywczym, iż pokładane w headlinerach nadzieje nie zawsze się spełniają. Choć my mamy do nich raczej szczęście, planujemy zmianę koncepcji organizacji naszych eventów. Co autor ma na myśli? Może zamiast pompować grube pieniądze w gwiazdy, lepiej zainwestować je w technikę, która zafunduje nam wielkie show?


Jak zauważyliście, ostatnimi czasy duży nacisk kładziemy oprawę wizualną. Jesteście w stanie przypomnieć sobie który polski event posiadał w swoim riderze 13 laserów z czego 8 kolorowych? Pamiętacie Back & Forth 3.0 i ruchome kulki, o których tak wiele się mówiło po toruńskiej edycji?Projekt sceny na Boszkowo również wygląda imponująco. Powróci ekran wodny, który tak spodobał się Wam w zeszłym roku. Na Back & Forth 4.0 szykujemy kolejne niespodzianki. Trwają testy i jeśli zakończą się pomyślnie, a wiele na to wskazuje, po Toruniu znów będzie głośno!


Na koniec pytanie: Technika czy Gwiazdy? 

Na czym powinniśmy się skupić?’
WLOTKI NA EUFORIA FESTIVAL:

WWW.EUFORIA.WLOTKI.PL

Back & Forth 3.0 After Movie


EDIT:
Wlotkę otrzymuje:

Artur Krysiak
Komentarze
 • PiKey12 czerwca 2018, godz. 15:44
  Dla mnie najmniej ważna jest technika, trochę ważniejsze gwiazdy, ale jeśli te gwiazdy nie grają dobrej muzy, to lepiej zapraszać takich dj-i, którzy tę dobrą muzę grają - mam na myśli dobry trance i house, bez big roomów czy modernów
 • vbbb12 czerwca 2018, godz. 16:01
  Technika czy Gwiazdy?

  Obie kwestie są bardzo ważne. Wyobraźmy sobie, że zapraszamy największa gwiazdę, ale mamy do dyspozycji starą salę, brak oświetlenia i nagłośnienie słabej jakości od którego bolą uszy?
  Nikt nie będzie bawił się wówczas dobrze. Jednak działa to również w drugą stronę, co nam po najlepszym nagłośnieniu, najlepszym oświetleniu jak DJ nie będzie potrafił porwać publiki, nie mówiąc już o technicznych aspektach sztuki miksowania.

  Na czym powinniśmy się skupić?’

  Moim zdaniem, proporcje powinny kształtować się na poziomie 60 do 40 na korzyść techniki. Na rynku znaleźć obecnie można wielu artystów, którzy grają bardzo dobre sety, a pewnie kosztują 2-3 razy mniej od największych „Asów”. Wielokrotnie bywa tak, że gość na którego nikt nie liczył, gra takiego seta, który potrafi przyćmić headlinera imprezy. Podejrzewam, że tacy goście jak np. Khomha, Andy Moor, Ilan Bluestone, Jordan Suckley biorą za występ zdecydowanie mniej niż starzy wyjadacze typu Ferry Corsten lub Paul van Dyk, a bawić się można przy nich równie dobrze. Są to nazwiska które również przyciągną sporą publikę, a ta z kolei będzie zadowolona z imprezy, bo kosztem największych gwiazd, dostanie dobre nagłośnienie, dużo laserów, pirotechnikę itp. i show które zapamięta na bardzo długo.
 • Gosia Zukowina12 czerwca 2018, godz. 13:26
  Jeżdżę na eventy od kilkunastu lat i początkowo wszystko skupisko się w koło wielkich gwiazd. Chodziło o to aby stworzyć atmosferę jedności i między Nami uczestnikami, skupieniu się na muzyce. Dlatego np organizatorzy Sensation wpadli na pomysl strojow w jednym kolorze ( oczywiscie miliony lat do tyłu hahaha)a nie o zabawę laserami i innymi osiągnięciami techniki. Oczywiście nie umniejsza to ich znaczeniach,ale jak dla mnie ważniejsza jest atmosfera, która wprowadzają DJ-e ich podejście do publiczosci i do ludzi, którzy dzięki Ich muzyce tworzą przepiękne wspomnienia na lata. W ludziach potencjał i potega. ;)
 • Karol Carlos Moreno12 czerwca 2018, godz. 13:38
  i tak wszyscy beda stali jak te cipy i zamiast się bawić to nagrywali wszystko jak leci na srajfony. A i tak wszystko jest potem na Youtube
 • Łukasz Drewniak12 czerwca 2018, godz. 13:59
  Żadnej komercji
 • Dejmien Gje12 czerwca 2018, godz. 13:00
  Technika
 • Weronika Lefelbajn12 czerwca 2018, godz. 13:10
  To i to :D
 • Artur Krysiak12 czerwca 2018, godz. 13:27
  Muzyka ??
 • trens100012 czerwca 2018, godz. 16:55
  Jeśli chodzi o gwiazdy to najlepiej zapraszać po jednej z każdej odmiany trance. Czyli jedną gwiazdę, która głównie tworzy uplifting, jedna, która jest znana wyłącznie z utworów z vocalami, jedna, która mocniej gra 138-140bpm, jedną osobę typową dla progressive trance i jedną co gra tylko psy trance. Takie zróżnicowanie żeby każdy miał coś dla siebie.

  Przykładowo:

  Uplifting - Aly&Fila
  Vocal trance - Denis Kenzo
  Mocne 138-140 bpm - Chris Schweizer
  Progressive - Ruben de Ronde
  Psy trance - Berg

  Jeśli chodzi o lasery, sprzęt itp. To najlepiej zainwestować w coś z czego zasłynie marka Euforia czyli jakiś potężny nietypowy ekran coś w stylu jak na Transmission przez długi czas był wielki ekran ''kółko'' i to było charakterystyczne dla tej marki. I mimo, że na wszystkich edycjach był jeden i ten sam ekran, który stał się symbolem tej imprezy to dało się zrobić motywy przewodnie do każdej edycji inny. A ekran był cały czas ten sam że stał się symbolem tej imprezy.
 • Kamil Szafrański12 czerwca 2018, godz. 14:14
  I jedno i drugie ;) zamiast biletów po 60 zł w pierwszej puli , dajcie po 120 zł i sprawa rozwiązana :) . Na pewno znajdą się chętni na gruby line up plus show :) i więcej odwagi jeśli chodzi o artystów . Nie tylko oklepany ale takich jak Solid Stone , Gai Barone czy Basil O'glue lub Eco :)
 • marluk0112 czerwca 2018, godz. 18:16
  Jeśli chodzi o imprezę tranceformations to można zrobić jedną dużą edycję na nowej hali w Gliwicach i zaprosić samych dj'i z górnej półki. A jeśli chodzi o Euforię w Boszkowie to zrobić jedną edycję na wzór zagranicznych imprez i zacząć imprezę o 13 i zakończyć o północy fajerwerkami. Wtedy od 13 godziny do 19 będą występować najlepsi dj'e z gatunku psy trance a od 19 do północy line up zróżnicowany jak do tej pory z przewagą producentów z trance ;) Jeśli chodzi o sprzęt, lasery, ekrany itp. to zostawić tak jak jest teraz.
 • KamilB198912 czerwca 2018, godz. 18:23
  Dla mnie priorytetem jest line-up, ale technika też jest ważna. Możecie zrobić troszeczke droższe bilety (tylko bez przesady), żeby jedno i drugie było na bardzo wysokim poziomie.
 • E16k12 czerwca 2018, godz. 19:10
  Stawiam na technikę. Te gwiazdy często nic ciekawego nie prezentują. Wolałbym jakieś świeże, nieoklepane nazwiska.
 • szybki12312 czerwca 2018, godz. 22:30
  To i to i: Eco geniusz chwili całości, Prydz z swoim show Holo które jednak pokazuję niesamowite efekty wizualne które wychodz ponad wszystko + wielu moich kochanych artystów. Gwiazdy zawsze łączą się z techniką bo tylko to razem daje Nam Słońce z którym na zawsze jesteśmy!! :)
 • publo13 czerwca 2018, godz. 08:18
  technika i wizuacje
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (20)
Popularne zdjęcia z imprez
100zdjęćZdjęcia z imprezy 20190216 - Walentynkowe Single Party20190216 - Walentynkowe Single PartyEnergy 200055zdjęćZdjęcia z imprezy Sobota W Bee JaysSobota W Bee JaysBee Jays96zdjęćZdjęcia z imprezy Havana Nights 1602Havana Nights 1602Shine97zdjęćZdjęcia z imprezy 1602 Sobota1602 SobotaMundo 7185zdjęćZdjęcia z imprezy Angels Night Out - Thomas Cloud Mike G 1602Angels Night Out - Thomas Cloud Mike G 1602Miasto Aniołów100zdjęćZdjęcia z imprezy 1502201915022019Cooler