Forum FTB.pl / G-Pal

Sylwetki
klubowicz
_drobny 30 września 2004, godz. 22:19
Nie wiem co ze mnie za czlowiek, ze tego Pana nie umiescilem jeszcze w tym dziale ...

[info from soundrevolt.com]

Nazwisko: Georgios Pallikaris
Kraj: Grecja
Style: progressive
Wytwórnie: Low Pressings, Yoshitoshi, Shinichi, Plastic City, Bedrock, Ovum, Swift, Klik,
Aliasy: G-Pal, El Greco, Blacklight, George Pallikaris
Internet: www.swiftrecords.net
Tłumaczył: Łukasz Rzewuski

George Pallikaris pochodzi z Salonik, jednego z większych miast w północnej Grecji. Muzyką zainteresował się bardzo wcześnie. Już w wieku 4 lat uczył się grać na pianinie. Oprócz tego, że chłonął brzmienie Jean Michelle Jarre’a i Vangelis, pracował nad swoimi pierwszymi kompozycjami na syntezatorze. Kiedy miał 10 lat, zaangażował się w mało jeszcze znaną, taneczną muzykę elektroniczną, a kupowane wówczas płyty techno i house prezentował swoim znajomym. Po skończeniu szkoły średniej, na 4 lata rzucił muzykę, by zająć się studiowaniem fizyki. Czasy uczelniane powoli przyciągały go z powrotem na łono elektroniki i gdyby niemal nie kompletna pustka na rynku, G.Pal nigdy nie byłby tak zdeterminowany, by zarabiać na komponowaniu.

Po kilku latach rozwijania swych umiejętności przeniósł się do Nowego Jorku, bowiem tylko tamtejszy uniwersytet oferował mu studia na interesującym go kierunku. Chcąc studiować technologię muzyki, zmuszony był do opuszczenia Grecji. Czy była to dobra decyzja? Dzięki zdobytej praktyce, znajomości oprogramowania, sprzętu i wchłoniętej wiedzy, znalazł się on na czele producentów tanecznych. Pod koniec 1997 roku George zaczął rozprowadzać swoje produkcje. Już rok później do jego drzwi pukali przedstawiciele kilku szanowanych wytwórni. Na krótko po ukazaniu się pierwszego wydawnictwa, podwójnej płyty dla Low Pressings, G.Pal zabrał się ostro do działania, szykując kolejne produkcje. Pewnej zimnej listopadowej nocy przyniósł demo na imprezę Mike’a Bryanta i podarował je A&R-owi Plastic City, Rickowi Salzerowi. Po krótkiej dyskusji obie strony zgodziły się, że G.Pal powinien dołączyć do rodziny UCMG NY. Od tamtego czasu wydał wiele singli dla Plastic Citu oraz szeroko uznany album „Life by G.Pal”.

Po sześciu latach studiów, George wrócił do Grecji aby odsłużyć dwa lata w armii. Równocześnie, wspólnie z UCMG NY otworzył wytwórnię Swift, zajmującą się tribalowymi i progresywnymi brzmieniami. Zasiała ona sporo fermentu na muzycznej scenie, wydając kilka udanych winyli. Osiągnięcie to tym większe, że założyciel i główny producent wytwórni służył w armii od wiosny 2001 do grudnia 2002. Nie przeszkadzało mu to również w nagrywaniu cotygodniowych, dwugodzinnych audycji dla dużej rozgłośni radiowej (www.bestradio.gr), czy organizowaniu imprez promujących Swift w ateńskim klubie +Soda. Z powodu ograniczeń stawianych przez armię, nie wolno mu było opuszczać granic kraju, a co za tym idzie, występować na całym świecie.

Po spłaceniu długu wobec kraju, G.Pal znalazł wreszcie czas aby zająć się wytwórnią. Uwolnił się spod skrzydeł UCMGNY i kieruje nią samodzielnie w Grecji. Światową dystrybucją zajał się Intergroove, a na rynku helleńskim KLIK. Jeśli chodzi o produkcje i remiksy, George znów pracuje pełną parą. Utwory wydane na Yoshitoshi, Shinichi, Low Pressings i wielu innych labelach, oraz licencje na użycie na płytach Deep Dishów i Steve’a Lawlera otwierają długą listę sukcesów Greka. Swift ma na koncie już kilkanaście wydawnictw i również wyrósł na znaczącą siłę na rynku progressive.

G.Pala co tydzień można usłyszeć w audycji Smirnoff Experience Dj Zone w piątek, od północy greckiego czasu, na falach www.bestradio.com. Jest również miesięcznym rezydentem klubu +SODA w Atenach.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od siebie moge dodac tylko tyle, ze jego produkcje i sety powalaja mnie na ziemie .. sety przepelnione wspanialym doborem kawalkow, glebokich, mocnych ... zmixowanych w istnie wspanialy sposob ... Jego produkcje sa niezwykle wkrecajace, glebokie, po prostu wspaniale ... POLECAM tego Pana wszystkich !

szczegolnie te wałki:

G-Pal - Ophra
G-Pal - Ophra (G-Pal's interpretation)
G-Pal - Ocean Of Blue
G-Pal - 3rd Of July
Sasha - Motorola (G-Pal rmx)

oraz jego set G-Pal - Live @ Global DJ Broadcast (15-03-04) ...

Pozdrawiam i czekam na komentarze :]
klubowicz
picior 30 września 2004, godz. 22:45
a link do jego mjuzy gdzie?co mam komentować?twoje wypracowanie?no ok.ale koonkrety please,tuptup!Pozdrawiam

masz sie zapoznac z jego biografia :| - subi 
www.cityoftrance.com - zajrzyj do miasta...
webmaster
M@rkee 30 września 2004, godz. 23:03
yy... heh... no comment...

_drobny good work... postaram sie przy czasie zapoznac z tworczoscia Greka, bo szczerze mowiac jeszcze nigdy nie mialem chyba do czynienia z muzyka elektroniczna pochodzaca z tej olimpijskiej krainy...
Yo ma mana...
klubowicz
*KayliE* 1 października 2004, godz. 01:13
Style: progressive :/ monotematycznosc :P

"co mam komentować?twoje wypracowanie"....hmm ja bym tego wypracowaniem nie nazwala.....

Plastic City-ta wytwornia jest godna uwagi, Terry Lee Brown Jr wydal za***ista epke pod ich dachem Impact State,bedaca pomieszaniem gatunkowym jungle,housu i trance........
klubowicz
_drobny 1 października 2004, godz. 13:54
@picior - muze to sciagnij sobie z p2p, bo w tym dziale opisujemy sylwetki a nie strony z mp3 ...
<br>@Markee: polecam, jego produkcje na prawde powalaja mnie na nogi ... melancholijne melodie, spokojne ... ale serio - wspaniale !

Faaone :)
klubowicz
Kuri 1 października 2004, godz. 15:38
Wedlug mnie kawalki ma srednie, jedynie Ophra (G-Pal's interpretation) nieco sie wybija i bardzo mi sie kiedys podobal... A set ktory poleciles jest naprawde godny uwagi:)...
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.
klubowicz
_drobny 1 października 2004, godz. 16:23
no a co myslicie o tej nucie ?

Sasha - Motorola (G-Pal remix)

dla mnie 11/10 :D
klubowicz
_drobny 11 października 2004, godz. 21:16
oouuu ouuuu ale tłumy w tym temacie ;]
klubowicz
Kuri 11 października 2004, godz. 21:36
No bo nikt nie chcial Ci robic przykrosci i pisac, ze kawalek o ktory pytasz jest taki sobie;)...

btw sciemniaczu, miales isc grac w fife podobno;)....
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.
klubowicz
_drobny 12 października 2004, godz. 14:22
Kurok ;)

nie pasi ten wałek ? przeciez dobry jest;] kwestia gustu

klubowicz
_drobny 7 marca 2005, godz. 22:41
oswieze watek, bo co mam nie odswiezyc nie ?

ktos moze odkryl Pana od tego czasu i chce sie czyms podzielic ?

11 wpisów

1