Forum FTB.pl / Gatekeep / Mind Collective

Sylwetki
klubowicz
compod 2 października 2004, godz. 17:06

GateKeep (KrzysztoF Filipecki). Używa Również pseudonimów: 37th Degree, Christian F. Swoją przygodę z muzyką elektroniczną zaczął w wieku 10 lat dzięki swojemu ojcu, który kupował mu albumy z muzyką J.M.Jarre. Od tego zaczęła się fascynacja dzwiękami. Swoje pierwsze imprezy pamięta jeszcze ze szkoły podstawowej gdzie z prymitywnych źródeł jakimi były kasety magnetofonowe odtwarzał muzykę. Pierwsza styczność z klubem miała miejsce we Wrocławiu w 1999 r. Był to klub Radio Bar, który ówcześnie promował muzykę UK Garage i Speed Garage oraz dużą częśc czarnej muzyki. Były to najlepsze imprezy jak sam twierdzi, bo uczył się nie tylko słuchać muzyki klubowej ale także obserwować bawiących się ludzi. Krótki okres po tym zaczął odwiedzać katowicki Inkubator, kolebkę muzyki House na Śląsku. To tam pierwszy raz miał okazję słuchać prawdziwego rasowego House'u i obserwować tak pozytywną reakcję publiczności na to co tworzy DJ. Po około roku współpracy z audycją Bitomania w dolnośląskim Radiu BRW gdzie dostarczał zdobyty materiał muzyczny w postaci  różnych gatunków muzyki house, postanowił spróbować swoich sił i zaczął naukę mixowania.

Minął około rok czasu zanim pojawił się na scenie. Pierwsze imprezy w jego mieście były odbierane z przymrużeniem oka i sama muzyka była traktowana z przeważającą ilością krytyki. Początkowo były to vocalne funky i disco house'y. Po okolo 2 latach gdzie zorganizowal około 50 imprez klubowych przyszedl moment moment na pierwszy cykl imprez plenerowych. Wtedy to powstało Summer of Love. Gatunek jaki wtedy prezentował był to Latin House z dużą ilością tribalu i etnicznych motywów. 2 lata pracy nad housową publiką zaowocowało dużą ilością klubowiczów. Od tego momentu każda zorganizowana impreza w rodzinnym mieście przyciągała sporą ilość publiki. Na imprezach z cyklu Summer of Love wystąpiło wielu DJów z Polski dzięki czemu GateKeep przyłożył kolejny raz rękę do edukacji lokalnej publczności.

2003 rok to przełom w jego działalności gdyż odwiedził wiele miejsc w Polsce tym samym mogąc udowodnić swój egzotyczny styl mixowania. W tym samym roku zorganizował największą w historii miasta Wałbrzych imprezę klubową o nazwie Expresia, na której zagrało 11 DJów, i która skupiła  w jednym miejscu ponad 2000 klubowiczów.

Obecnie ma na koncie szereg występow w całej Polsce, oraz wiele setów zagranych podczas autorskich audycji radiowych. Artyści którzy mieli wpływ na jego styl to: Olav Basoski, Bob Sinclair, Daft Punk, Cassius, Cessar De Molero, Carl Cox, Kraftwerk, Prodigy, J.MJarre i wielu innych...

A oto co mów o swojej muzyce obecnie:

"Staram się składać tak sety aby dostarczyły ludziom pozytywnej energii, nie znudziły ich i utrzymały na dancefloorze jak najdłużej. W zależności od kondycji ludzi i ich emocji w danej chwili dobieram tak dzwięki aby mogli poczuć ulgę, odprężenie lub poczuć się w danej chwili szcześliwymi ludźmi. Nie brakuje w moich setach również akcentów orientalnych i erotycznych co sprawia iż muzyka, którą prezentuję wprowadza pewną nutkę szaleństwa i nieszablonowości. Raz jest to głeboki Deep House , ciemny i egzotyczny progressive czy tribal a w zupełnie innym momencie wesoły i skoczny break beat lub funky house. Zawsze probuję wzbudzić pozytywne wibracje w publice. "

W 2004 r. powstała inicjatywa stworzenia serii setów prezentujących mokre dzwięki podszyte dobrej jakości basem. LIQUID LABORATORY - Deepowo progresywne sety mające na celu w poczatkowej fazie wywołać ukojenie a następnie wprowadzić słuchacza w bardziej energiczne a może nawet i erotyczne doznania mrocznych zakamarków specyficznego stylu progressive często określanego jako dark house. Dla fanów tego typu brzmień może to być swoistego rodzaju kompendium wiedzy na temat rozwoju tej strony progressive, nie tylko house.

klubowicz
weasel 3 października 2004, godz. 10:45
Uhuhu przystojniaczek :P...hehehe
klubowicz
_NiG_ 25 listopada 2004, godz. 14:48
Osoba,ktorej caly Wlabrzych zawdziecza wiele np. :
1.Obalil mit ze w Walbrzychu slucha sie tylko brudnego rock-a.
2.Wyszedl z inicjatywa organizacji wielu imprez klubowych w Walbrzychu i sasiednim Szczawnie Zdroju.
3.Zorganizowal (jak pisze w powyzszym zyciorysie) Expresie Jedyna niepowtarzalna i z prawdziwego zdarzenia impreze w Walbrzychu(ktora juz sie chyba nigdy nie powtorzy :-(
4.Duzo mu sie zawdziecza...Nie sposob tego wszystkiego wymienic!
Reasumujac: GateKeep to osoba ktora poswieca sie dla dobra ogolu(m.in. spolecznosci lokalnej)oraz nade wszystko poswieca sie sam sobie i muzyce ktora tworzy i chyba za to naleza mu sie wszelkie slowa uznania!!!Gorace Pozdro

3 wpisy

1