Forum FTB.pl / Wippenberg

Sylwetki
klubowicz
BTL 25 marca 2005, godz. 22:54

Jeden z czołowych artystów tworzących muzykę... trance... przy jego rmx'ach, nogi same rwą to tańca, serce staje w gardle, a syntezatory po prostu zapierają dech w piersiach...

A mowa tu o Projekcie Wippenberg który powstał w 1995 roku a jego twórcą był Olaf Dieckmann. Pierwszy kawałek który wydał już jako Wippenberg nosi nazwę "Neurodancer". Utwór ten został wydany przez undergroundowy Niemiecki label -  Hyper Hype Records. Olaf Dieckmann - Bardzo dobrze znany Niemiecki producent i DJ swoje pierwsze kroki stawiał jako 18 latek w "EBM Scene "  właśnie dzięki tej scenie utwór "Neurodancer" stał się klubowym hymnem, który dostał licencje w Wielkiej Brytanii od wspaniałego techno labela "Prolekult" Utwór ten do dziś jest szanowanym klubowym trackiem,  którego można znaleźć na liście najbardziej pożądanych i najbardziej sprzedających się vinyli.

W kolejnych latach Olaf, pracował w kilku innych studyjnych projektach, pracował z wieloma znanymi DJ'ami i producentami, praktycznie każdy utwór znajdował miejsce w najlepszych listach przebojów na całym świecie. Z powodu braku czasu, nie wychodziły żadne nowe produkcje jako Wippenberg.

W końcu w 1999 roku dostał prośbę od Ian Van Dahl'a aby zrobić remix kawałka Castles In The Sky i właśnie w taki oto sposób projekt Wipenberg powrócił na nowo. Olaf wykonał kawał dobrej roboty, utwór stał się hitem no i się zaczęło - ATB i Blank & Jones zapukali do jego drzwi z prośbą o remix. I tak o to powstały 2 niesamowite remix'y - Let U go dla ATB oraz Nightclubbing dla Blank'a & Jones'a. Utwory były przepełnione energią, mocnym trancowym brzmieniem. Po pewnym czasie o remixy poprosiły go takie gwiazdy jak - Fragma, Marc Et Claude, Geen Court, Dance Nation a nawet sam legendarny DJ TIËSTO. Wyobraźcie sobie, że jego remixy, które nienależną do najnowszych, wciąż mogą być znalezione w casach wielu DJ'i, a w tym też i w moim. 

Pod koniec roku 2003, Wippenberg znalazł w końcu odrobinę czasu aby ukończyć i wydać swojego drugiego vinyla nad którym pracował samemu. Mowa tu oczywiście o - Wippenberg - Elemental EP 1. Olaf wpadł na  bardzo ciekawy pomysł reklamy. Wysyłał maile do znanych wykonawców, z pytaniem czy nie chcieli, by grać jego produkcji. Pomoc uzyskał od razu, kawałek zyskał szacunek u wielu wspaniałych DJ'ów, takich jak - Judge Jules, Johan Gielen, Dumonde, Blank & Jones, Marcel Woods, Cosmic Gate, Lange, Tatana i wielu wielu innych.

Wippenberg należy do czołówki niemieckich producentów tworzących trance. Jego produkcje są bardzo dobrze znane na całym świecie - za jego oryginalny styl a także idealnie dopracowany każdy szczegół w kawałku. 

Na dzień dzisiejszy Olaf pracuje nad nowa produkcja! Wippenberg - Elemental EP 2 i oczywiście nad swoim pierwszym albumem. Oczywiście wszystko to będzie utrzymany w jego stylu ! No nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać. 

Najbardziej znane produkcje -

2004 Wippenberg - Elemental EP 1/2
1995 Wippenberg - Neurodancer (Hyper Hype)

Najbardziej znane remixy -

2003 Angels - Angels Theme (G-Aria) (Avex)
2003 Ayu - Naturally (Avex)
2003 S-Dream - Embrace Me (Avex)
2003 Cyber X Feat. Ruppina - Little Flower (Avex)
2003 NBG - Universal Love (E-Cutz/Spinning Records)
2002 Echoes Of Sound - Need Somebody (Wea)
2002 Osiris - Oneness With The Universe (Media Records)
2002 Green Court - Silent Heart (Logport Recordings/Drizzly Music)
2002 Fragma - Embrace Me (Gang Go)
2002 Marc Et Claude Feat. Tony Headly - Feel Me (Alphabet City)
2001 DJ Tiesto - Urban Train (Black Hole/Dos Or Die)
2001 Dance Nation - Sunshine (Jive/Dos Or Die)
2001 Tukan - Light A Rainbow (Jive/Dos Or Die)
2001 Airheadz - Stanley (Here I Am) (Jive/Dos Or Die)
2000 Blank & Jones - Nightclubbing (Gang Go)
2000 ATB - Let You Go (Kontor)
1999 Ian Van Dahl - Castles In The Sky (Dos Or Die)

Hey laptop "DJ", your girlfriend prefers 12 inches!
klubowicz
Chmielas 25 marca 2005, godz. 23:40
Olaf to także połowa duetu Aquagen
http://www.discogs.com/artist/Aquagen
klubowicz
BTL 25 marca 2005, godz. 23:45
spoko bez urazy, ale Aquagen dla mnie to porażka, calkiem inna muza inny świat, ja postanowilem sie skupic tylko i wylacznie na WIPPENBERGU :) i dlatego ten temat wygląda tak a nie inaczej .

Pozdrawiam.
Hey laptop "DJ", your girlfriend prefers 12 inches!
klubowicz
Vandit 26 marca 2005, godz. 08:11
świetny artykuł Ray Van Dale- tak 3mać
klubowicz
Dav 26 marca 2005, godz. 13:58
A moim ulubionym projektem komercyjnym jest właśnie Aquagen :) Szczególnie ich pierwszy album "Abgehfaktor" przypadł mi do gustu. Producentem niemalże wszystkich nutek Aquagen jest właśnie Olaf, stąd też mam wielki szacunek do tego pana.
Jednak tak jak napisałeś - skupiłeś się na Wippenberg'u, czyli innym projekcie Olafa :)
Fajny opis, nawet nie wiedziałem że jest autorem aż tylu remiksów. Thnx.
Pozdro dla Łukaszenki ;)
klubowicz
dj2kay 26 marca 2005, godz. 14:18
Mocne brzmienie i bity, aguagen do potegi
klubowicz
JaYzI 26 marca 2005, godz. 14:24
wippenberga w ogole nie czaje... nic z pod jego reki mi sie nie podoba
klubowicz
MaXshi 26 marca 2005, godz. 23:21
Hmmmm nie wiem dokładnie ale Wippenberg mial za***isty kawałek water... a już o Ayu to nie mówie miód :) :D
klubowicz
Dj kilazz 29 marca 2005, godz. 11:12
Świetny producent,po prostu rewelka co on robi !! A Aquagen to jeszcze jest pan Gino Montesano nie zapominajmy o tym..Chociaż na stronce Aquagenu nie ma jakoś promowanego ani wizerunku Olafa ani nie wiem..może się rozpadło i Gino jest sam..nawet ostatni singiel Girl...wydaje mi się że Wippenberg czegoś takiego by nie zrobił :) Ale szacunek należy się za Abgehfaktor i ofkoz Weekender..Świetne albumy polecam Wam gorąco !
klubowicz
FREEMAN 29 marca 2005, godz. 16:55
Chcialbym bardzo serdecznie na formum publicznym prosic o biografie wielkiej trancowej potegi jaka jest sam SANDER KLEINENBERG.Jego utwor MY LEXICON uwazam za jeden z najlepszych w historii tej muzyki.Wystarczy zobaczyc po ile chodza jego vinyle na WWW.CUEPOINT.PL Pozdrawiam mocno i naklaniam do odsluchania MY LEXICON.
klubowicz
BTL 29 marca 2005, godz. 20:09
Okej wedle zyczenia, w weekend postaram sie napisac jego biografie :)
Hey laptop "DJ", your girlfriend prefers 12 inches!
klubowicz
METEL 29 marca 2005, godz. 20:16
aquagen to juz jest historia........

12 wpisy

1