Forum FTB.pl / >> [05-26] !REGULAMIN!

Wasza Muza
klubowicz
ThA-ReK 25 listopada 2005, godz. 14:00
1. Dział wasza muzyka jest po to, aby móc prezentować swoją muzykę, oraz swoje osiągnięcia muzyczne - niedozwolone jest zamieszczanie utworów, które nie wyszły spod waszej ręki, bądź są zrobione przez osoby trzecie. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn, oryginalny autor utworu - nie może zamieścić swojego dzieła, może to zrobić ktoś z forum, pod warunkiem, że zostanie zgłoszony ten fakt do jednej z osób moderujących.

2. Dopuszcza się prezentowanie mashupów, jednak są one traktowane jak w całości zrobiony przez nas oryginalny utwór.

3. Można zamieszczać maksymalnie dwa utwory (lub dema) na miesiąc, z odstępem 7-mio dniowym. W dziale WM nie zamieszczamy setow.

4. Każdy użytkownik, który chce, aby jego utwory były komentowane, powinien oceniać innych - to jest główny warunek, którego proszę przestrzegać - jeżeli moderatorzy zauważą, że pewni użytkownicy wystawią co najmniej 2 utwory, nie oceniając innych - zostaną upomnieni, a jeśli to nie pomoże, kolejne tematy z ich utworami będą usuwane.

5. Twoja ocena utworu powinna zawierać:
Ocenę artystyczną (pomysł) w skali 1-10, oraz ocenę techniczną również w skali 1-10

1-3 - słaby
4-5 - średni
6-7 - dobry
8-9 - bardzo dobry
10 - rewelacja

- komentarz (wrażenia, jakie wywarł na Tobie ten kawałek)

Dwie oceny liczbowe (artystyczna i techniczna) w skali 1-10 nie są warunkiem koniecznym, ale pamiętajmy, że w ten bardzo prosty sposób pomagamy artyście w uświadomieniu mu, nad czym głownie powinien pracować.

6. Biorąc pod uwagę, że nie każdy ma pieniądze i stać go na porządny sprzęt do produkcji dźwięków, nie tolerujemy tekstów typu: "słychać komputer" - takie słowa, często wpływają negatywnie na artystę. Jeżeli z jakiegoś powodu, dźwięki są naprawdę słabe - należy doradzić, jakich wtyczek użytkownik mógłby użyć, aby te dźwięki były lepsze.

7. Jeżeli czujesz się gwiazdą, to ten dział – na pewno nie jest działem dla Ciebie - nie zachowuj się, jak gwiazda - choć nie wiem jaki dobry jesteś nie tolerujemy podziałów na amatorów i profesjonalistów - gdyż każdy z nas, uczy się przez całe, życie i całe życie jest amatorem - tak jak to pojmuje profesjonalista nigdy się nie przyznaje, że nim jest :)

8. Temat zakładamy dopiero, gdy pliki zostaną umieszczone na serwerze. Nie umieszczaj plików na tzw. e-dysk'ach. Załóż sobie darmowe konto WWW / FTP i tam umieszczaj polecane pliki.

9. Oto przykład jak zakładamy nowy temat:
Przed nazwa tematu data w formacie [mm-dd] czyli np. [11-25] + wykonawca + tytuł + wersja w nawiasie
np.

[11-25] Energy 52 – Cafe Del Mar [massive remix]

Jako treść wpisujemy dla ładu i porządku następujące dane:

ARTYSTA - TYTUŁ: (np: Energy 52 – Cafe Del Mar)
WERSJA: (np. massive remix)
CZAS: (np: 6:20)
RODZAJ KOMPRESJI: (np: mp3,ogg)
KOMPRESJA: (np: bitrate, w przypadku zmiennego podaj wartosc srednia i zaznacz VBR)
GATUNEK: (np: Trance,Techno Dance)
COMMENT: (...)
LINK: http://server.pl/plik.mp3

Ze względu na to, iż niektórym opcja załączników nie działa poprawnie dopuszczalna jest całkowita rezygnacja z tej funkcji.

ZABRANIA się nazywania tematu inaczej niż powyżej. Wszelkie wykrzykniki czy masa znaków specjalnych uprawnią moderatora do wykasowania takiego tematu.

10. Jeżeli chcesz zaprezentować demo swojego kawałka, PRZED nazwą tematu dopisujesz [DEMO] - i zakładamy, że nie może być krótsza niż 40 sek, i musi zawierać szczegółowy fragment, nie np. sam kick i bass.
Przykład [11-25] [DEMO] Energy 52 – Cafe Del Mar (massive remix)

11. Udostępniając swoją twórczość jesteś zobowiązany pozostawić plik conajmniej 48 godzin od czasu założenia tematu. Jeśli pojawią się 3 komentarze odnośnie niedziałającego linka, temat zostanie zablokowany do czasu zgłoszenia do moderatorów działającego.

12. Nie podawaj linków do strony, na której znajduje się polecany utwór, tylko bezpośredni link do pliku.

13. Temat z wersją demo zostanie zamknięty, jeśli pojawi się wersja pełna. Prosimy autorów postów o informacje, jeśli taka sytuacja wystąpi. Należy pamiętać o punkcie mowiacym o max. 1 kawalku na tydzien i góra 2 na miesiac.

14. Temat zostanie zamknięty jeśli pojawią się próby "sztucznego" podtrzymania go przez kogoś. Jeśli masz zamiar skomentować utwór, gdzie od ostatniego wpisu minął miesiąc wyślij PM z oceną zamiast "podnosić" temat z powrotem na pierwszą stronę.

15. Dozwolonym formatem są pliki mp3 oraz ogg . Plików nie pakujemy. Kompresowanie plików mp3 nie ma sensu, a jeśli na serwer nie możesz wgrać pliku o rozszerzeniu *.mp3 zmień je chociażby na *.mp i zostaw stosowną informację w INFO.

16. Zabrania się dodawania kolejnych wersji kawałka w tym samym temacie. Każdy temat odnosi się do konkretnej wersji. Posty z linkami będą kasowane, a podmiany linka skutkować będą zamknięciem tematu.

17. Jeśli zauważysz, że został złamany regulamin - powiadom o tym moderatorów. Pozostaw stosowny komentarz, że zostało to zgłoszone. Każda następna osoba, która skomentuje to zdarzenie "nadprogramowo" zostanie upomniana a jej post będzie skasowany.

18. Wszelkie tematy i posty niezwiązane z twórczością artystyczną oraz te, które nie spełniają wymogów regulaminu będą usuwane bez ostrzeżenia a spam reklamowy będzie traktowany ze szczególną surowością.

19. Zgodnie z netykieta ZABRONIONE jest uzywanie CAPS LOCK'a, wyjątkiem jest znacznik [DEMO], który należy pisać dużymi literami, bo poprawia to estetykę działu oraz ułatwia pracę moderatorom.

20 . Jeśli po upływie 3 dni od upomnienia (przez moderatora) autor tematu nie zastosuje się do niego - temat zostaje zamknięty.

21. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu, oraz wprowadzania poprawek.

Moderatorzy działu Wasza Muza i numery GG:

W związku z rezygnacją osób o nickach: G-r-e-G , ThA-ReK funkcję moderatora przejmuje: 

Deliano Carl GG: 2073720
Life begins after 155 BPM...

HardTechno Playa'
klubowicz
Luther 3 lipca 2008, godz. 22:01
Tak sie zastanawiałem...może wypadałoby dodać punkt do regulaminu o zakazie komentowania tematów które są zapisane "nie tak jak czeba" w przypadkach skrajnych ofkoz co ostatnio jest coraz częstrze. Ot, rzucony jakiś tam temat, np "moja super muza, słuchajcie", a samo rozwinięcie tematu nie wiele lepsze, np. "O tu ten zrobiłem kawałek super nówka (...) oceniajcie, link" i nic poza tym. Wg mnie jeżeli tacy użytkownicy łamią regulamin to wypadałoby odgórnie zakazać komentarzy do takiego topicu. Co z tego, że gościu dostanie upomnienie, za trzy dni temat zostanie zamknięty jak do tej pory moze mu odpowiedzą ze 4 moze nawet więcej osób. Wtedy "poprawki" są już raczej zbędne ponieważ delikwent juz dawno swoje osiągnął, dowiedział sie co nieco o swojej produkcji i żadna to dla niego kara jeśli mu temat zamkną. Użytkownicy którzy pisaliby coś w takim temacie dostawaliby jakiegoś 3-dniowego bana na wypowiedzi na FTB (mam tutaj na myśli komentujących daną produkcje)... Wg mnie byłoby to dobrym rozwiązaniem, a tacy bałaganiarze nie byliby bezkarni.
Wiem ze "plebiscyt na poprawki regulaminu" się już dawno skończył, ale dopiero teraz na to wpadłem...Jeżeli uważacie inaczej to wywalcie posta zeby nie robić bałaganu. Joł!
klubowicz
ThA-ReK 4 lipca 2008, godz. 16:50
Jest to niejakie nawiązanie do istniejącego punktu:
16. Jeśli zauważysz, że został złamany regulamin - powiadom o tym moderatorów. Pozostaw stosowny komentarz, że zostało to zgłoszone. Każda następna osoba, która skomentuje to zdarzenie "nadprogramowo" zostanie upomniana a jej post będzie skasowany.

Myślę, że zgodnie z Twoją sugestią możemy go rozwinąć o przypadek komentowania utworu, kiedy temat jest źle założony.
Life begins after 155 BPM...

HardTechno Playa'
klubowicz
CRX2 10 lipca 2009, godz. 00:52
aż taką wenę masz? jeden utwór - przez tydzień komentują, tydzień masz na poprawę, drugi utwór - znowu tydzień komentowania i tydzień poprawy - ot cały miesiąc.
www.crx2.xt.pl <= nowy utwór => Enigmato - Trip to Hardstyland (CRX2 remix)
http://www.youtube.com/watch?v=WwOboKDujvQ
klubowicz
YatheCohn 17 lipca 2009, godz. 13:24
jeśli celem tego działu jest pomoc do stawania się lepszym producentem to przychylam się do psyutra. 4, 5 kawałków byłoby super, bo w momencie wypłynięcia na szersze wody współpraca z konkretnym labelem będzie wymagała "wypuszczania" minimum 1 kawałka na tydzień, zatem fajnie byłoby, gdyby to forum przygotowywało do "zaprawienia się w boju" - a nanoszenie poprawek to już w gestii twórcy - jeśli lubi, to się zmobilizuje bardzo szybko... nie nam oceniać samozaparcie i inicjatywe jednostek.

pozdrawiam
"NARKOTIKA" by Yathe Cohn (Sensitive Square Rec. 11/2008) http://www.trackitdown.net/genre/techno/track[...]
klubowicz
Luther 17 lipca 2009, godz. 14:33
Obecna forma regulaminu jest wg mnie odpowiednia....najlepiej by było gdyby ktoś zamknął ten temat bo bajzel sie zrobi...dopóki nie ma oficjalnego moderatora tego działu...regulamin winien zostać bez zmian...

Może jeszcze byście chcieli darmowych minut przechodzących na kolejny miesiąc, a moze frytki do tego?
Gimme a break....

Jeżeli Wam nie pasują panujące tutaj zasady zawsze mozecie zmienić forum. Chociażby takie club-nation : tam widziałęm ze koles w ciagu tygodnia wystawił 'tylko' 3 kawałki. Jeżeli jesteście tak produktywni, rejestrujcie się tam...

Amen
klubowicz
LosKocurros 17 lipca 2009, godz. 14:40
żeby zrobić dobry kawałek (z masterem i wszystki innym) raz na tydzień musiał byś być maszyną... To jest niemożliwe. A regulamin zawsze taki był i każdemu odpowiadało...
VIP
D-Efect (Sclavonia) 17 lipca 2009, godz. 15:11
j.w. zgadzam się z LosKocurros
_________________________________[_] www.SCLAVONIA.XT.PL [_]_________________________________
_________________________[_] https://www.beatport.com/artist/Sclavonia [_]_________________________
______________________[_] http://www.youtube.com/watch?v=BGs0E2qeKtM [_]_____________________
klubowicz
CRX2 23 lipca 2009, godz. 01:04
@Luther - "Jeżeli Wam nie pasują panujące tutaj zasady zawsze mozecie zmienić forum." - o tak, mój ulubiony argument na forach. Forum jest po to by komentować... więc komentują.
<br>@YatheCohn - "współpraca z konkretnym labelem będzie wymagała "wypuszczania" minimum 1 kawałka na tydzień" - nie znam artysty, który wypuszczałby w labelu 50 kawałków rocznie..

nadal jestem za utrzymaniem aktualnego regulaminu.
www.crx2.xt.pl <= nowy utwór => Enigmato - Trip to Hardstyland (CRX2 remix)
http://www.youtube.com/watch?v=WwOboKDujvQ
klubowicz
Luther 23 lipca 2009, godz. 21:18
regulamin w takiej postaci działał odkąd pamiętam i jest dobrze. Żaden z wykonawców który się 'wybił' wcześniej nie narzekał na ten regulamin, więc jest w porządku, proste...
klubowicz
ThA-ReK 24 lipca 2009, godz. 00:30
@psysutra:
Wydałeś coś?
Life begins after 155 BPM...

HardTechno Playa'
klubowicz
FromPolandProject 24 lipca 2009, godz. 11:33
@psysutra
Nie rozumiem po co te fochy na regulamin.
Jest kupa innych stron gdzie możesz zamieszczać swoje produkcje.
Regulamin jest git. Jakby wprowadzić samowolkę z zamieszczaniem swoich wypocin. Nikt nie uzyska rzetelnej oceny a na forum powstał by tylko niezły "BAJZEL"
klubowicz
ThA-ReK 25 lipca 2009, godz. 19:44
@psysutra: Możesz odp na pytanie?
Life begins after 155 BPM...

HardTechno Playa'
złoty klubowicz
Deliano Carl 2 sierpnia 2009, godz. 12:54
no więc właśnie ... nowym moderatorem na ten dział jestem ja ... także, wszystkie problemy i sugestie kierować od dzisiaj do mnie :) ...jeśli chodzi o liczbę dodawania utworów w danym okresie czasu... nie zmieni się to :)

pozdrawiam 
http://www.ftb.pl/dj.asp?id=1723 ... ranking ftb
www.myspace.com/delianocarl
coraz więcej kozaków i frajerów na tym forum ;]
klubowicz
LosKocurros 8 września 2012, godz. 11:39
Może ktoś w końcu ogarnie ten burdel?

15 wpisów

1