Forum FTB.pl / Janette Slack - DJka, Producentka i Modelka w jednej osobie

Sylwetki
klubowicz
compod 5 maja 2007, godz. 19:30

Przerywając dość powszechne tematy związane z muzyka trance pragniemy dziś przedstawić sylwetkę bardzo ciekawej osoby, jaką niewątpliwie jest Janette Slack. To DJka i producentka pochodząca z Hong Kongu a obecnie na stałe mieszkająca w Londynie. Jej kariera chociaż krótka jest niesamowicie ciekawa. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jej sylwetce.

Wszystko zaczęło się w roku 2000, kiedy to młoda Janette została rezydentem w jednym z klubów w jej rodzinnym mieście Hong Kongu. Podczas swojej rezydentury gościła w wielu klubach poza granicami swojego kraju prezentując swój wyjątkowy styl muzyczny, który udało się jej wyrobić. Jest on bardzo trudny do scharakteryzowania jednakże według samej artystki bazuje na elementach progressive house, electro i break beat'u.

Grając muzykę zawsze brakuje DJowi idealnych utworów jakie widziałby on w swoich setach dlatego najlepiej jest stworzyć je samemu - ta filozofia zawsze towarzyszyła artystce, która uważa, że DJ-ing oraz produkcja muzyki to nierozłączna całość. Uważa ona również, iż jeżeli coś się chce zrobić w życiu, należy to zrobić dobrze, dlatego też Janette zanim zajęła się produkcją muzyki ukończyła kurs Inżynierii Dźwięku z wyróżnieniem w 2002 roku. Mając przygotowanie techniczne zaczęła swoje eksperymenty z muzyką przesiadując w różnych studiach nagraniowych.

Kiedy nabyła już odpowiednie doświadczenie otworzyła swój własny label nazwany "Cold Fusion" we współpracy z Botchit Breaks i wydała swój pierwszy numer pod nazwą "Quark". Gdy produkcja ta dotarła do ludzi z magazynu DJ MAG od razu zyskała u nich wielkie uznanie.

Janette Slack na stałe można zobaczyć i usłyszeć w londyńskim klubie Inigo, w którym jest obecnie rezydentem. Pojawia się także w wielu stacjach radiowych takich jak: Ministry Radio, BreaksFM, NuSkoolbreaks Radio czy Born Idle Show w Ibreaks.co.uk. Jej kalendarz występów jest bardzo przepełniony. Gości w wielu klubach na całym świecie. Zagrała już między innymi w Australii, Azji, Hiszpanii, Grecji, Francji, Rosji, Północnej Ameryce, Montrealu, Kalifornii a także w Polsce.

Dla tak śmiałej i pewnej siebie osoby nie ma zbyt wielu ograniczeń dlatego też, Janette nie ogranicza się jedynie do muzyki. W roku 2004 na jej drodze stanął reżyser Doug Pray (Scratch), który zaproponował artystce udział w jego filmie dokumentalnym przedstawiającym ludzi o różnych zainteresowaniach i różnym statusie społecznym. Janette, chociaż bardzo przejęta udziałem w tym projekcie zgodziła się i w ostateczności była z siebie bardzo zadowolona.

Janette Slack odniosła sukcesy także jako modelka. Współpracowała między innymi z Vauxhall Cars, Pepsi, Theme. Zagrała także w kilku teledyskach muzycznych takich jak Ms Dynamite, Lisa Mafia.

Na temat samego stylu muzycznego prezentowanego przez Janette Slack można długo dyskutować. Istnieje dość duża obawa, iż jej styl nie przypadnie do gustu wielu naszym klubowiczom, jednakże w ramach poszerzania wiedzy o muzyce klubowej polecamy przesłuchanie jej kilku setów muzycznych, które prezentujemy w załącznikach poniżej.

informacja antypiracka: wszystkie materiały audio mp3 zamieszczone poniżej pochodzą z oficjalnej strony artystki.

Tekst: Roman COMPOD Majewski

klubowicz
Underdog 8 maja 2007, godz. 14:02
ladna kobitka i jakze ambitna. fajnie jest byc osoba o tak wielu ciekawych zajeciach ktora przezywa tyle wspanialych przygod;)
klubowicz
Codename 8 maja 2007, godz. 14:15
pisali o niej w ostatnim "MixMagu", ponoc pracowala kiedys jako nauczycielka! wszechstronna osoba : )
one shot performance action
klubowicz
A-D-I-X 8 maja 2007, godz. 14:24
Jej drugie imie to WSZECHSTRONNOŚĆ !!
klubowicz
pol-x 8 maja 2007, godz. 14:27
interesujaca postac :) tylko niestety Janette gra nie moje klimaty :) ale podziwiam ja za ambitnosc :)
klubowicz
bad boy 4 life 8 maja 2007, godz. 14:27
Niki Belucci to jest dopiero piekna dj'ka...:):):)
chcialbym ja kiedys na zywo zobaczyc...<lol><lol><lol>
http://www.belucci.hu/
złoty klubowicz
Wit 8 maja 2007, godz. 14:36
Pierwsza azjatka ktora mi sie podoba :) Fajna taka malutka slodziutka :) :D Ah
Nikt nie będzie wiedział kim jestem, tylko suknia mnie zdradzi szelestem.
Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu. Jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu!
http://www.ftb.pl/temat.asp?tid=64267 http://www.ftb.pl/temat.asp?tid=45452 <-- Pokochasz te tematy! <serce>
klubowicz
mennobasse 8 maja 2007, godz. 14:59
bad boy 4 life:nom ta Niki Bellucci jest boska,a może by tak zrobić impreze heheh o nazwie beautifu Woman Dj: wystąpiła by Lucca,Niki Belluci,Nakadia,Janette Slackl ,Princess Superstar i polski akcent
Diana d,Rouze i Carla Roca i było by super heheh
klubowicz
bad boy 4 life 8 maja 2007, godz. 15:01
mennobasse<-----dobry byl by taki event...:):):)to co zaczynamy powoli pisac do wszystkich agencji aby zorganizowali taki event????<lol><lol><lol>
klubowicz
mennobasse 8 maja 2007, godz. 15:01
i jeszcze Scarlet Etiene i Misa Salcova! hehe
klubowicz
M.I.X.E.R. 8 maja 2007, godz. 15:01
z twarzy niezła dupa ;) <lol>
klubowicz
mennobasse 8 maja 2007, godz. 15:03
bad boy 4 life to moze my zorganizujemy taki event,gwarantuje przyjedzie mnóstwo chłopa heheh,a więc bilety pujdom szybko hehe
klubowicz
FrEeDoM 8 maja 2007, godz. 16:10
Ale bym ją popchnąl:)
klubowicz
ManMoon 8 maja 2007, godz. 16:17
ladna pupcia ;) jak widac kobiety potrafia potrafia i to duzo :P

Pozdrawiam :)
--- This is the World - another World - This World is MUSIC ---
moje GG: 2082662.
moj mail: manmoon@gwl.koszalin.pl
klubowicz
maro 8 maja 2007, godz. 16:27
gdzies mialem filmik jak niki na jakiejs czeskiej potupaji miala taki "show" grala sobie grala. potem zeszla na parkiet (oczywiscie naga). na srodku bylo krzeslo, na ktorym siedzial jakis koles. najpierw zrobila mu lodizka, potem on jej dobrze i na koncu sie bzykali (oczywiscie w koleczku gapiow :D ). i macie. cala niki
pam parampam pam <lol>

37 wpisów

123następne