Forum FTB.pl / Dj Shah

Sylwetki
klubowicz
mental 5 lipca 2007, godz. 19:47
Dj Shah pochodzi z Niemiec. Na dzień dzisiejszy jest wiodącym prym i najbardziej utalentowanym i wszechstronnym producentem muzyki elektronicznej w Niemczech, lecz trzeba od razu dodać, że to także format światowy. Jego profesjonalna przygoda i kariera producenta, a także dj-a zaczęła się w roku 1996. Bardzo szybko odnosi sukcesy, a jego sława rośnie i z roku na rok powiększa swój dorobek, a kunszt i umiejętności wzrastają. W roku 1999 światło dzienne ujrzała jego pierwsza solowa produkcja tytułowana „Claps”, która błyskawicznie lokuje się na czołowych pozycjach europejskich list. Po tym komercyjnym sukcesie powstają kolejne dwa "Commandments" oraz "Riddim", które jak się okaże po niedługim czasie także będą strzałem w dziesiątkę i otworzą mu bramę do sławy. Nie tylko publiczność uzna talent i produkcje za wyjątkowo udane, ale także czołowi producenci sceny klubowej chętnie zasięgną po jego single i będą wykorzystywać we własnych projektach i dodadzą własnego uroku tym nutką.
Po kolejnych sukcesach jego pseudo jest dobrze rozpoznawane, zaczyna grać i wydawać pod skrzydłami największych lebeli na świecie tj. Armada, Positiva czy też Blackhole dla której w 2005 roku debituje z nowym projektem „Global Experience”, które Sash współtworzy z Lauroso.
Każdym dniem przybywa sukcesów, producent jest zapraszany i gra praktycznie gdzie tylko można.
Na dzień dzisiejszy to czołowa postać w producenckim świecie, jako jedyny tworzy trzy projekty dla Armady, a także dwa dla Blackohole i jeden dla Anjunabeats co tylko świadczy o jego geniuszu i wszechstronności. Jest to obecnie najgorętsza i najbardziej wychwytywana pozycja dla wielu, wielu fanów muzyki klubowej, a jego wielkości i umiejętnością chylą czoła największe nazwiska sceny klubowej i światowego trancu. Każda jego nowa produkcja i niezależnie pod jakim lebelem, czy projektem wyjdzie jest wręcz rozchwytywana, a komplementom co do wspaniałości nie ma końca, są puszczane we wszystkich największych radiach i audycjach jakie obecnie są grane na świecie m.in. TATW czy ASOT.
Żeby było mało Shah posiada także własne wytwórnie Shah-Music, współtworzy z Tsushimą lebel Tshushima Limited, a także jeszcze Shah-Records oraz bardzo charakterystyczny i jakże „jego” Magic Island cec***ący się oryginalnym i od razu rozpoznawanym stylem i brzmieniem w stu procentach wspaniałym tibal i balearic.
Wspólnie z innym świetnym producentem współtworzy projekt „Melomania” znany koneserom i entuzjastą muzyki trance nadawany w każdy poniedziałek i ściągający rzesze fanów. Ponad 1,5 miliona słuchaczy każdego miesiąca, a dodać trzeba że słuchaczy ciągle przybywa.
Jest uwielbiany na całym świecie i ma swoich wiernych wielbicieli dosłownie wszędzie, nawet w krajach kulturowo odmiennych od europejskich tj. Turcja, Tajlandia, Argentyna oraz tam gdzie muzyka trance jest kolebką Ibiza, grając tam tworzy bardzo unikalne, wręcz można nazwać innowacyjne, śmiałe live show którego nigdzie indziej nie można usłyszeć, po prostu w prowadza publiczność w tak magiczną i tak piękną podróż przez świat muzyki elektronicznej... dosłownie unikat.
Spoglądając po przez pryzmat czasu... trzeba się zatrzymać na roku 2006 i na początku obecnego... to w tym czasie wydaje... „Dj Shah-Palmarosa”, „Dj Shah meets Jan Johnson-Beautiful”, „Global Experience-Zanzibar”, „Global Experience-Madras / Malaysia” czy pod “banderą”, “Sunlounger-White Sand / Aguas Blancas” czy też “Black Pearl-Bounty Island” i obecnie “Dj Shah-Who Will Find Me” , “Purple Mood-One Night In Tokyo” oraz “Sunlounger-Keep Our Ring / In&Out / Another Day On The Terrace”

“Mellomania” – współtworzą Dj Shah i Pedro Del Mar, to nie tylko kompilacje pięknych singli wydawanych jako całość, ale także tysiące fanów celebrujących to niepowtarzalne zjawisko w klubach... gdzie zjeżdżają się ludzie z całej Europy by móc bawić się przy tych jakże oryginalnych brzmieniach, przy tej wspaniałej muzyce... to także audycja radiowa w „Sunshine Live” chociaż nie bardzo popularna w rodzimym kraju producenta, ale za to uwielbiana przez obcokrajowców za styl w jakim jest prowadzona...
Dzięki czemu można jej słuchać na „Digitalny Imported”, które jest ogólnie dostępne w wielu krajach także i w Polsce.

Releases and mixed :

Purple Mood - One night in Tokyo
Sunlounger - In & Out/Another Day On The Terrace/Keep Our Ring
Dj Shah & Andrea Thorpe - Who will find me (summer sunrise mix)
Dj Shah - Palmarosa
Sunlounger - Aguas blancas
High Noon At Salinas - The iberican way of life
Endles Blue - Salty waters
Black Pearl - Bounty island
Global Experience - Madras/Malaysia
Sarah Mclachlan - The first noel (Dj shah remix)
Johan Gielen - Revelations (global experience remix)
Mark Norman ft Celine - Colour my eyes(global experience rmx)
Savannah - Savannah la mar
Magic Island - Paradise
Tiesto - Dance 4 life (global experience remix)
Sasha Da Link - High tension
Sunlounger - White sand
Ralph Miller - Clear blue water
Envio - For you - Dj Shah's Sunlounger rmx
Dj shah meets Jan Johnston - Beautiful
York - The awakening 2006 (Dj Shah remix)
Shah & Laruso pres. Global Experience - Zanzibar/ San Salvador
Magic Wave - Escape from absolom/ Gomera
Brian Laruso - Independent Groove e.p.
Sunsea - Light the fire
North Dakota - Reflection
Latin Drummer - Panama
North Dakota - Superstring 2.6
Epos - Vivagio
Triballa - Triballa
Balearic Session - At Bora Bora, Amnesiac, Salinas
Global Experience - Tennessee/Dakar
Dj Shah - The ultimate chillout collection
System F. - Cry (Dj Shah & Pedro Del Mar remix )
Dj Shah & Pedro Del Mar pres. Mellomania step 3/ Double cd compilation
Johan Gielen - Dreamchild (Shah & Del Mar remix)
Josh Gabriel - Alive (Shah & Del Mar's Balearic remix)
M Factor - Come Together (dj shah's sunsea remix)
The Thrillseekers pres. Hydra - Affinity
Dj Shah & Pedro Del Mar pres. Mellomania 02 double cd compilation
Sasha da link - Exhilaration
Pedro Del Mar meets Sasha da link - The key
Commander Tom - Attention
Mr. Sam pres. Orbit Catcher - We are free (Shah & Del Mar remix)
Dj Shah meets York - Sunset road/Dead drummer
Dj Shah - High
Dj Shah - Sunday morning
Dj Shah - Sunday morning remixes
Pedro Del Mar - Mayela
Armin Van Buuren feat. Ray Wilson - Yet another day (Dj Shah remix)
Three Drives - Carrera 2 (Shah & Del Mar remix)
Hemstock & Jennings - Mirage of hope (Dj Shah remix)
Magic Wave & Mvl - Did you hear me
Cosmic Gate - Exploration of space (R.P.Sanchez & Pedro Del Mar remix)
Future Breeze - Temple of dream (Shah & Del Mar remix)
Rapid Eye - Circa forever (Shah & Del Mar remix)
Pedro Del Mar - Harder
Dj Shah - Commandments
Dj Shah - Riddim
Sash - Just around the hill (Dj Shah remix)
Dj Shah - Claps
R.P.S. - The unforgiven
Shah XS - Escape from reality
Shah XS - Cosmica

www.djshah.net
www.myspace.com/rogerpshah
www.mellomania.com
www.dancefield.com
<serce> "Terry's Cafe" <serce> "Salamat" <serce> "The Last Resort" <serce> "Hiloola" <serce> "Softpack" <serce> "Invol2ver" <serce> "Take My Breath Away" <serce> "A Raver's Diary" <serce>
klubowicz
Vexilium 5 lipca 2007, godz. 21:44
Z tego co widzę to przetłumaczona biografia z jego (Shaha) strony MySpace ;) W każdym razie DJ Shah to mój absolutny numer 1. Nikt nie robi tak plażowych, relaksujących i balearycznych utworów jak on. Podobnie w każdy pon słucham jego audycji Mellomania wyczekując na nowe produkcje :)
klubowicz
Dj Poter 5 lipca 2007, godz. 22:42
no co prawda to prawda , jego nutki beautiful słucham dzien w dzień , i niemoge przestać ...... , genialny człowiek i mam nadzieje ze niejadym nas jeszcze zaskoczy , a pozatym nawet kupiłem sobie jednego vinylka z jego produkcją , bo az trzeba było , jest porpsotu u mnie w czołówce najlepszych dj i napewno przez długi czas w niej pozostanie :)
klubowicz
jankes87 12 lipca 2007, godz. 16:43
Witam!!

Fajny artykuł! Trochę sztywno napisany, ale idzie przeczytać! Shah to świetny producent. Nie słyszałem jeszcze jak sie sprawdza jako DJ.

Pozdro

4 wpisy

1