Forum FTB.pl / Zdolni rodacy: Quet KCR & Total Sound

Aktualności
moderator
Shiver 13 listopada 2009, godz. 10:30

Quet KCR czyli Eryk Kotecki, niektórym znany jako LosKocurros, był uczestnikiem FTB DJ School Poznań. Jest zapalonym muzykiem, producentem i niespełnionym jeszcze djem. Miłość i uzależnienie od muzyki zaczęły się u niego już w czasach przedszkolnych, a wszystko za sprawą muzycznej rodziny, z której pochodzi.
Kuszony przez ojca nauką gry na instrumentach próbował grać na wszystkim, co mu wpadło w ręce, ale kiedy mijał słomiany zapał, instrumenty kończyły porzucone w kącie. Przełom w życiu Eryka nastąpił, kiedy miał 13 lat, wtedy przypadkiem trafił na swój pierwszy program muzyczny, a mianowicie E-jay.
Kiedy znudziło mu się układanie gotowych sekwencji zaczął poszukiwania bardziej profesjonalnego programu i trafił na Tractor Dj mixer. Kolejnym był program firmy Propellerheads - Reason 2. Quet KCR zafascynowany ogromem tego softu uparcie go drążył, co zaowocowało pierwszym releasem kawałka "Electro Blaster" w 2008 roku. Był to skromny utwór o dużym potencjale w stylu electro house, który załapał się na składankę "Electro terror" wydaną przez Roberto Bedrossa w labelu Sensitive-square records. Całe to wydarzenie sprawiło, że uwierzył w siebie i zaczął wkładać całe serce w to, co robi. Kolejnym wydarzeniem było wypuszczenie na świat utworu "Explode of the light" w Carabella Records, zaraz po nim remix "Hang on", a ostatnio znakomitej EPki "New experience" razem z duetem Total Sound.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Total Sound tworzą dwaj 18-letni panowie: Norbert Trofimiuk oraz Mateusz Kuźnicki. Obaj muzyką klubową zajmują się od niespełna 3 lat. EPka "New Experience" to ich pierwszy poważny release, ale są już kolejne, które czekają na wydanie (w listopadzie jeszcze ukaże się remix stworzony dla Andrew Core’a).
Norbert i Mateusz zajmują się produkcją we wszelkich odmianach muzyki house: od electro-housu, przez tribal, aż po elementy progressive. Nie zamierzają jednak ograniczać się jeśli chodzi o zakres serwowanej przez siebie twórczości. Jak zgodnie twierdzą "kluczem do rozwoju jest ciągłe eksperymentowanie z różnymi brzmieniami, bo tylko to gwarantuje postęp."

Cała trójka twórców EPki poznała się dzięki myspace. Na label, który 8 października tego roku wydał "New experience" trafili zupełnie przypadkowo, nikt z nich nie liczył na to, że demo się spodoba, ponieważ ostatnie wydania Conco skupiały się bardziej na muzyce trance i progressive house, ale ku ich zdziwieniu po wysłaniu dema odpowiedź przyszła błyskawicznie, bo w ciągu 10 minut. Członkowie Conco Digital (Hongkong), bo o tym labelu mowa, zażyczyli sobie jeszcze kilku utworów, ponieważ chcieli wydać EPkę, więc zaczęło się poszukiwanie remixerów. Na efekty również nie trzeba było długo czekać i po miesiącu od wysłania dema materiał był gotowy - tak światło dzienne ujrzała mocno fidgetowa i electro housowa EPka.

Całość od razu ruszyła z kopyta robiąc terror w muzycznych sklepach internetowych. Po 3 tygodniach materiał przebił remixy Axwella i Laidbacka Luke, wskakując na 25. miejsce gatunku house (aktualnie 17), a na całym Trackitdown 42. miejsce. Remix Mariusa zajął 6 pozycję w fidget house (aktualnie jest na 18 miejscu w Top house i jest polecany przez Trackitdown)
Swojego czasu materiał był w top 100 bestsellers na Juno download i wysoko zawędrował na Beatsdigital.

Sami o materiałe mówią: "Cała epka zachowana jest w klimatach mocno elektrycznych. Extended mix to typowy nudisco/indie dance. Dub mix i Marius remix, to już typowy Fidget House, który charakteryzuje się mocnym i soczystym basem. Remix DeFreek'a, to bardziej komercyjny electro house, który uzupełnia całą stawkę. Ep'ka na pewno nadaje się bardziej dla koneserów ciężkich brzmień, chociaż mamy nadzieje że wszystkim się spodoba."

klubowicz
dj_sh@dow 13 listopada 2009, godz. 11:34
brawo:)....bardzo mi sie podoba...new experience rewelka:)...tak dalej
klubowicz
zopniak 13 listopada 2009, godz. 12:40
Mi tez sie bardzo podoba, slychac ze Eryk ma swoj wlasny styl bo w jego kawalkach mozna wylapac sporo podobnych dzwiekow, od razu na mysl przychodzi mi jochen miller, jego kawalki tez sa podobne do siebie, ale mimo to inne. Super, Gratuluje i zazdroszcze:D
klubowicz
s::L::I::m 13 listopada 2009, godz. 12:59
znam Eryka osobiście , szybko się rozwija :)

powodzenia życzę
klubowicz
A STATE OF PLAY 13 listopada 2009, godz. 14:15
not my style !! ale i tak sukcesow zycze
klubowicz
MacieJJo 13 listopada 2009, godz. 14:32
No proszę... Kocur na głównej stronie:) działaj tak dalej stary:)
"Ludzie myślą, że jeśli mi się podoba dany utwór, to znaczy, że jest dobry. Gówno prawda - jeśli Ty myślisz, że dany utwór jest dobry, to znaczy, że jest dobry. Nie ma nic bardziej osobistego niż własny gust muzyczny"
Armin Van Buuren
moderator
Bananas 13 listopada 2009, godz. 14:33
No i jest oficjalny artykuł :) Z EPką zdążyłem się już zapoznać gdy pojawił się o niej info w dziale 'aktualności polskiej sceny klubowej' i w zasadzie bardzo szybko mi się spodobała. Kawał dobrej roboty moim zdaniem. Życzę chłopakom dalszych sukcesów, a przede wszystkim Erykowi :D
Dopóki nie krzywdzicie nikogo, bawcie się. Rush :D

czwórka. polskie radio!
klubowicz
Sniffix 13 listopada 2009, godz. 15:00
"New Experience" - Super! Życzę powodzenia chłopakom :E
klubowicz
Aruux 13 listopada 2009, godz. 15:38
Całkiem, całkiem oby tak dalej :)
Szczególnie ten środkowy kawałek przypadł mi do gustu :D
klubowicz
qba099 13 listopada 2009, godz. 19:43
Gratuluję!!! życzę sukcesów:)
klubowicz
MirK.O Tears 13 listopada 2009, godz. 21:44
KOCUR! Teraz to fanki przez okna do Ciebie będą wchodzić xD
VIP
Static Sense 13 listopada 2009, godz. 21:53
pogratulowac :)
klubowicz
LosKocurros 13 listopada 2009, godz. 22:38
dzięki wszystkim :) staram się jak moge :)
klubowicz
Jimmy Morrison 14 listopada 2009, godz. 09:05
Polska rośnie w siłę;) Gratulacje Eryk:)
klubowicz
Jimmy Morrison 14 listopada 2009, godz. 09:06
Ciekawe kto następny będzie w artykule?:)

19 wpisów

12następne