Forum FTB.pl / Solarstone & Orkidea - Slowmotion

Świeża muza
klubowicz
Phantom 9 lutego 2010, godz. 10:55

Solarstone & Orkidea – „Slowmotion” [Molecule Recordings]
Data wydania: 15 marca 2010
Numer katalogowy: MLCL001

01 Slowmotion [French Renaissance Mix]
02 Slowmotion [Medway Remix]
03 Slowmotion [Big Black Rat Remix]
04 Slowmotion [Ilya Malyuev Chicago Mix]
05 Slowmotion [Lowland Remix]
06 Slowmotion [French Renaissance Extended Mix]
07 Slowmotion [Video Mix]

Brytyjski didżej i producent Rich Mowatt jako jeden z ostatnich muzyków pokolenia kolorowych lat Hooj Choons nadal wytrwale pielęgnuje ducha ówczesnego UK trance’u. „Slowmotion” po raz pierwszy opublikowane zostało już w 2008 roku na drugim albumie Orkidei – „Metaverse” („Music Speaks in Thousand Languages” nie było uznawane za takowy przez samego autora), zaś kilkanaście miesięcy później szczególny aranż tego nagrania współtworzył miks „Electronic Architecture” Solarstone’a. I tym razem „Slowmotion” występuje w wyjątkowych okolicznościach, prezentując nowy label Mowatta – Molecule Recordings.

Wytwórnia ma koncentrować się na niechybnie ginącym prawdziwym prog trancowym odcieniu i pierwsze wydawnictwo skutecznie realizuje to założenie. W końcu w tym celu powołany został Medway – kolejny bohater Hooj. W pełnej pogłosów przestrzennej interpretacji Skeensa próżno szukać zawoalowanego, tylko podszytego progressive’em upliftingu czy ckliwych breakdownów. Warstwa melodyjna rozwinięta została w remiksie Lowlanda, niepozbawionym jednak typowego dla fińskiej sceny cybernetycznego bassline’u. Na tym tle wyraziście rysuje się zaskakująca wizja Ilji Malyueva, który kreatywnym aranżem odwołał się do chicagowskich korzeni muzyki house. Natomiast drugiej retro stylizacji Big Black Rat blisko do syntezatorowej sensacji elektroniki lat 70. i 80. Świetne otwarcie.

klubowicz
Radek D 9 lutego 2010, godz. 12:24
Myślałem że bedzie większa bomba...
klubowicz
Dr.Gaertner 9 lutego 2010, godz. 19:30
Kawałek jest Deep...
złoty klubowicz
korusek 10 lutego 2010, godz. 01:46
Patrząc na całą działalność Solarstone'a,po raz kolejny zadziwił czymś nowym i wyszło mu to na wielki plus :) Aj,normalnie muszę przelecieć całą dyskografię tego artysty,bo naprawdę jest co słuchać i na bardzo wysokim poziomie :P Solarstone.......marka sama w sobie :P

4 wpisy

1