Forum FTB.pl / Jamie Woon na finale VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Koncert Lamb przeniesiony na inaugurację!

Event news
klubowicz
Igor Warzocha 3 czerwca 2011, godz. 10:37

Jamie Woon na finale VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Koncert Lamb przeniesiony na inaugurację!

The BRIT School for Performing Arts & Technology mieszcząca się w Croydon, to jedno z tych miejsc, które w czasie ostatnich dwudziestu lat wywarło olbrzymi wpływ na współczesną muzykę pop. Uczelnia, sponsorowana między innymi przez The British Record Industry Trust, może się pochwalić naprawdę imponującą listą wychowanków, wśród których znalazły się takie gwiazdy, jak Amy Winehouse, Katie Melua czy Imogen Heap. Jeśli jednak poszukać wśród nich artysty, który wzbudził w ostatnim czasie największe zainteresowanie wśród odbiorców i krytyków na całym świecie, palmę pierwszeństwa musimy przyznać Jamiemu Woonowi, kolejnej gwieździe tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. To właśnie występ tego 27 letniego wokalisty, obwołanego nową nadzieję brytyjskiego soulu, uświetni finał naszego Festiwalu, który odbędzie się 28 sierpnia w Kościele Ewangelickim przy ulicy Warszawskiej w Katowicach. Autor takich przebojów jak “Lady Luck” (z 2011) czy “Wayfaring Stranger” (nagrany wspólnie z Burialem), które przed czterema laty porwało publiczność na całym świecie, pojawi się w murach tej najstarszej budowli sakralnej stolicy Górnego Śląska, aby zaprezentować materiał z opublikowanego w tym roku debiutanckiego LP “Mirrorwriting”. Album, typowany powszechnie na jedną z najlepszych płyt roku, trafia zarówno do wielbicieli awangardowych pomysłów, jak i miłośników perfekcyjnie wyprodukowanej muzyki pop. Poruszając się bez żadnych zahamowań pomiędzy klasycznym gospel, a podpatrzonymi u Buriala dubstepowymi patentami, Woon stworzył muzykę idealnie trafiająca w gusta słuchaczy zmęczonych nieodróżnialnymi wokalistami R&B i radykalną elektroniką pozbawioną w coraz większym stopniu jakiegoś ludzkiego pierwiastka. Zachowując typowo soulową wrażliwość i ekspresję, przywodzącą na myśl Aloe Blacca czy Jamesa Blacka, ten chińsko-szkocki wokalista potrafił oprawić swoją muzykę w całkowicie współczesne, połamane elektroniczne rytmy, kojarzące się raczej z wydawnictwami spod znaku WARP niż Northern Soul.

Ze względu na szczególne miejsce w jakim odbędzie się koncert finałowy, informujemy, że ilość biletów na to wydarzenie jest ściśle ograniczona.

Pragniemy poinformować również, że planowany na 28 sierpnia występ zespołu Lamb (jako koncert zamknięcia TNM 2011), zostaje przeniesiony na dzień otwarcia festiwalu i odbędzie się 25 sierpnia w katowickim Szybie Wilson. Zmiana ta podyktowana jest nieoczekiwanym konfliktem terminów samego zespołu Lamb.

Wszystkie zakupione już bilety na to wydarzenia zachowują oczywiście ważność bez konieczności wymiany. Udział w tym wydarzeniu możliwy będzie również na podstawie zakupionych karnetów 3 i 4 dniowych.

Ze swojej strony serdecznie przepraszamy naszych gości za ewentualne niedogodności zaistniałe w wyniku powyższych zmian.

Artyści, którzy potwierdzili swój udział podczas VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2011:

Lamb / Modeselektor / Apparat Band Live / Gold Panda / FaltyDL/ Bonaparte Circus Show / Lorn / Mary Anne Hobbs / Pearson Sound Aka Ramadanman / Emika / Walls / Boxcutter / Darkstar / Instra:mental / Oris Jay / Roska / Jacek Sienkiewicz / Matias Aguayo / Superpitcher / Battles / Machinedrum / Lunice / Spoke Mathambo / Dels / Seefeel / Ford&Lopatin (Games) / Body Bill / Little Dragon / Amon Tobin / Jamie Woon

Od 01.06. bilety można nabyć w cenach:

  • karnet 2 dniowy - 130 zł
  • karnet 3 dniowy - 150 zł

W trakcie festiwalu:

  • karnet 2 dniowy - 140 zł
  • karnet 3 dniowy - 160 zł

Koncert inauguracyjny - Lamb

  • przedsprzedaż - 70 zł
  • w dniu koncertu - 80 zł

Koncert finałowy - Jamie Woon

  • przedsprzedaż - 50 zł
  • w dniu koncertu - 60 zł

Uwaga: ilość karnetów 3 dniowych jest ograniczona ze względu na pojemność katowickiej Galerii Szyb Wilson, w której odbędzie się koncert inauguracyjny! Analogicznie przedsatwia się sytuacja z biletami dostępnymi na koncert finałowy - Jamie Woon - ilość również ograniczona.

Bilety można nabyć na:

www.wlotki.pl

Więcej informacji na:

www.festiwalnowamuzyka.pl

Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia.

TAURON Polska Energia SA jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem sprzedaży. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem ok. 13,7 mld zł. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż). W skład Grupy Tauron wchodzą 93 podmioty, m.in. Południowy Koncern Węglowy, Południowy Koncern Energetyczny, Enion, EnergiaPro, Enion Energia, EnergiaP.

klubowicz
k3 3 czerwca 2011, godz. 11:27
Jamie potwierdzony, tak jak wczoraj do mnie słuchy dochodziły. :)
∆∆∆
klubowicz
paulinka000 3 czerwca 2011, godz. 11:39
cieszę się że potwierdzili oficjalnie ;) niech dadzą jeszcze Jaar'a i Blake'a na zakończenie :P
∆∆∆
klubowicz
k3 3 czerwca 2011, godz. 12:04
Ojj wtedy to.. brak słów. Ale ciężko będzie.. Blake Opener.. Jaar już był w SQ, ale Jamie też był już w Polsce w tym roku.. :)

Swoją drogą zastanawiam się czy wygrałem wstęp na wszystkie dni i koncerty..
∆∆∆
klubowicz
paulinka000 3 czerwca 2011, godz. 12:17
No to widzisz, Jamie był a jednak go zaprosili po raz kolejny ! :) więc szansa jest zawsze....hmm... chociaż Blake, robi się za bardzo medialny :D i przestaje pasować do TNM :D
∆∆∆
klubowicz
k3 3 czerwca 2011, godz. 12:30
Taaa jest, racja.. Blake jest mocno wypromowany.. Na roxy to już go ubóstwiają :) Ale bardzo dobrze, ma chłopak talent. Uwielbiam każdy dźwięk, kliknięcie, przester.. zanurzyć się w brzmieniu. :) Idealnie ułożone muzyczne puzzle.
∆∆∆
klubowicz
paulinka000 3 czerwca 2011, godz. 12:47
nie no sorki K3 ale wiadomo że Woon zjada Blake'a na śniadanie ;d porównując Night Air do Limit To Your Love to chyba zdecydowanie wygrywa ten pierwszy kawałek ;d
∆∆∆
klubowicz
k3 3 czerwca 2011, godz. 12:57
Napisałaś 'chyba' - cóż za niepewność w wyrażaniu opinii ;p Woon nie zjada Blake'a, prędzej Jaar to robi ;p
∆∆∆
klubowicz
paulinka000 3 czerwca 2011, godz. 13:06
Nicolas Jaar > Jamie Woon > James Blake - tak to się przedstawia :) Ach... skoro czepiasz się szczegółów, to tak: porównując Night Air do Limit To Your Love, zdecydowanie wygrywa ten pierwszy kawałek... pozdrawiam!
∆∆∆
klubowicz
k3 3 czerwca 2011, godz. 13:09
..i całujee :)
∆∆∆
klubowicz
PePeK 11 czerwca 2011, godz. 13:12
:)
Music Is My Life...
klubowicz
k3 11 czerwca 2011, godz. 23:21
TNM2011 LineUp MIX No. 3 by Maceo Wyro - specially for KOSMOS @radio Roxy.FM

Tracklist:
01. Amon Tobin - Surge (Ninja Tune)
02. Lorn - Monolith (Brainfeeder)
03. Machine Drum - My Visuals (edit) (Merck)
04. Gold Panda - You (Notown)
05. Darkstar - Videotape (Planet Mu)
06. Ramadanman - Don't Change For Me (edit) (Hessle Audio)
07. Roska - Squark (edit) (Rinse)
(featuring excerpt from Carl Sagan's "Pale Blue Dot")
08. Little Dragon - A New (Tropics Remix) (edit) (cd-r)
http://soundcloud.com/tnmfestiwal/tnm2011-lin[...]

pozostałe dwa epizody: http://soundcloud.com/tnmfestiwal
∆∆∆
klubowicz
forrelsc 29 lipca 2011, godz. 08:10
Witajcie!

Czy ktos ma zbętne bilety na Jamiego Woona w Katowicach na 28-go sierpnia? Może ktos nie może iść i chce się pozbyc biletów? Trochę się spóźniłem.

13 wpisy

1