Forum FTB.pl / Ras G, Mount Kimbie na Tauron Nowa Muzyka, występ the Battles odwołany

Event news
klubowicz
Igor Warzocha 27 czerwca 2011, godz. 11:46

Ras G kolejną gwiazdą Mary Anne Hobbs Stage podczas VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Mount Kimbie - Niedzielny after w Jazz Club Hipnoza. Battles odwołują występ i przepraszają.

Koniec sierpnia coraz bliżej, nie oznacza to jednak, że w programie VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka nie pojawią się już żadne nowe gwiazdy. Wręcz przeciwnie – mamy zaszczyt ogłosić, że kolejnym artystą, który uświetni swoją obecnością katowicką imprezę będzie nie kto inny, jak Ras G, zaproszony przez kuratorkę jednej z naszych scen, Mary Anne Hobbs.

Nazywany spadkobiercą Sun Ra i Lee Perry’ego, amerykański producent i DJ to jeden z tych twórców, którzy wymykają się jakimkolwiek próbom kategoryzacji. Jego muzyka czerpiąca pełnymi garściami zarówno z IDM, jak i hip-hopu, nie bojąca się wycieczek w stronę czystego noise’u i rozbujanych dubowych produkcji to prawdziwie wybuchowa mieszanka, w której afrykańskie dziedzictwo przenika się swobodnie z najbardziej zdehumanizowanymi odmianami muzyki tanecznej. Od ponad dekady Ras G nie ustaje w wysiłkach powiązania starożytnych tradycji Czarnego Kontynentu, takich jak wykorzystywanie dźwięków o podobno leczniczych właściwościach, znanych już szamanom sprzed tysiącleci z najnowszymi zdobyczami techniki produkcyjnej i brzmieniami kojarzonymi przez lata z ekstremalną awangardą muzyczną. Nie oznacza to jednak, że jego występy trafiają jedynie do hermetycznej grupki wyznawców – już pierwszymi setami zwrócił na siebie uwagę takich tuzów współczesnego hip-hopu, jak Flying Lotus czy Manu Dibiase, a kolejne nagrywane przez niego albumy, szybko doczekały się uznania i uważa się je za jedne z najważniejszych dokonań współczesnego instrumentalnego hip-hopu (choć należy przyznać, że w tym wypadku jest to bardzo umowna etykieta).

Tych z Was, którzy będą chcieli nieco odpocząć po czterodniowych festiwalowych szaleństwach, zapraszamy do Jazz Clubu Hipnoza na finałowe after-party, które uświetni swoją obecnością jeden z najciekawszych ambientowych duetów na świecie - Mount Kimbie. Choć działają od zaledwie trzech lat, a cały ich dorobek nagraniowy to jeden album i cztery EP-ki, zdążyli już doczekać się etykiety „ojców chrzestnych post-dubstepu” oraz uznania wśród publiczności i krytyków. 

Ich muzyka to sample, loopy i ambientowe brzmienia, ozdobione dziesiątkami szumów i mikrodźwięków, zdolnych zahipnotyzować każdego słuchacza, budząc skojarzenia z dokonaniami największych mistrzów gatunku – Boards of Canada czy Bibio. Podobnie jak oni, muzycy Mount Kimbie potrafią nasycić swoje kompozycje przejmującą melancholią, która jednak nigdy nie przechodzi w dołujący smutek, a obfite korzystanie z field recordingu sprawia, że wykonywane przez nich utwory nabierają ogromnej, kosmicznej wręcz przestrzeni, zdolnej pochłonąć nawet najbardziej wybrednego odbiorcę. Ze względu na ograniczoną pojemność klubu, namawiamy Was do jak najszybszego zakupu biletów, które pojawią się w sprzedaży już wkrótce, obiecując jednocześnie, że koncert Mount Kimbie będzie jednym z tych wydarzeń, o których nie zapomnicie przez długie lata.

Równolegle pragniemy poinformować Was o fakcie, iż podczas festiwalu nie wystąpi Battles. Zespół w swoim oficjalnym komunikacie podaje:

Z wielkim smutkiem musimy poinformować naszych fanów w Polsce o konieczności zmiany daty naszego występu mającego odbyć się w sierpniu podczas Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011. Niestety, z powodów rodzinnych jesteśmy zmuszeni skrócić naszą europejską trasę koncertową.

Jednocześnie obiecujemy pojawić się w Polsce w najkrótszym możliwym terminie. Pragniemy ze swojej strony przeprosić Wszystkich, którzy poczynili przygotowania w związku z naszym występem, a zwłaszcza naszych przyjaciół oraz organizatorów festiwalu. Jesteśmy przekonani, że Tauron Nowa Muzyka nie straci na atrakcyjności z powodu naszej nieobecności i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu oraz życzymy Wam dobrej zabawy! Śledźcie daty naszych koncertów aby wiedzieć kiedy powrócimy do Polski. Dziękujemy Wam i raz jeszcze bardzo przepraszamy. Battles.

Zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby zaprezentować Wam twórczość Battles jak najszybciej.

Lamb / Modeselektor / Apparat Band Live / Gold Panda / Bonaparte Circus Show / Lorn / Mary Anne Hobbs / Pearson Sound Aka Ramadanman / Emika / Walls / Boxcutter / Darkstar / Instra:mental / Oris Jay / Roska / Jacek Sienkiewicz / Matias Aguayo / Superpitcher / Machinedrum / Lunice / Spoke Mathambo / Dels / Seefeel / Ford&Lopatin (Games) / Body Bill / Little Dragon / Amon Tobin / Jamie Woon / Ras G

WAŻNA INFORMACJA!

Karnety 3 dniowe obejmują: Koncert Inauguracyjny (Lamb) -  Czwartek 25 Sierpnia, 1. Dzień Festiwalowy - Piątek 26 Sierpnia, 2. Dzień Festiwalowy - Sobota 27 Sierpnia.

Karnety 4 dniowe obejmują: Koncert Inauguracyjny (Lamb) -  Czwartek 25 Sierpnia, 1. Dzień Festiwalowy - Piątek 26 Sierpnia, 2. Dzień Festiwalowy - Sobota 27 Sierpnia, Koncert Zamknięcia (Jamie Woon) - Niedziela 28 Sierpnia.

Zarówno 3 jak i 4 dniowe karnety można zwracać bez dodatkowych opłat z tym związanych do dnia 30 czerwca. Po upływie tego terminu jakikolwiek zwrot zakupionych karnetów będzie niemożliwy.

KARNETY/BILETY:

Bilety jednodniowe (na oba dni festiwalowe 26,27 sierpnia):

 • przedsprzedaż - 70 zł
 • w trakcie trwania festiwalu - 80 zł

Karnety 4 dniowe

 • wyprzedane.

Karnety 2 i 3 dniowe:

W przedsprzedaży:

 • karnet 2 dniowy - 130 zł
 • karnet 3 dniowy - 150 zł

W trakcie Festiwalu:

 • karnet 2 dniowy - 140 zł
 • karnet 3 dniowy - 160 zł

Bilet na koncert inauguracyjny TNM 2011 - Lamb:

 • przedsprzedaż - 70 zł
 • w dniu koncertu - 80 zł

Równolegle można nabywać bilety na koncert finałowy TNM 2011 - Jamie Woon.

Bilet na koncert finałowy TNM 2011 - Jamie Woon:

 • w przedsprzedaży - 50 zł
 • w dniu koncertu - 60 zł

Pragniemy poinformować również, że planowany na 28 sierpnia występ zespołu Lamb (jako koncert zamknięcia TNM 2011), zostaje przeniesiony na dzień otwarcia festiwalu i odbędzie się 25 sierpnia w katowickim Szybie Wilson. Zmiana ta podyktowana jest nieoczekiwanym konfliktem terminów samego zespołu Lamb.

WAŻNE: Wszystkie zakupione już bilety na to wydarzenie (Lamb) zachowują oczywiście ważność bez konieczności wymiany. Udział w tym koncercie możliwy będzie również na podstawie zakupionych karnetów 3 i 4 dniowych. 

Udział w koncercie finałowym (Jamie Woon) możliwy jest na podstawie zakupionych już karnetów 4-dniowych oraz osobnych biletów na koncert na 28 sierpnia.

Bilety można nabyć na:

www.wlotki.pl

Więcej informacji na:

www.festiwalnowamuzyka.pl

Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia.

TAURON Polska Energia SA jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem sprzedaży. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem ok. 13,7 mld zł. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż). W skład Grupy Tauron wchodzą 93 podmioty, m.in. Południowy Koncern Węglowy, Południowy Koncern Energetyczny, Enion, EnergiaPro, Enion Energia, EnergiaP.

klubowicz
k3 27 czerwca 2011, godz. 15:05
Mount Kimbie na + :) Jak się nie mylę to już koniec zagranicznego lineupu.. :)
∆∆∆
klubowicz
paulinka000 27 czerwca 2011, godz. 16:12
najpierw FaltyDL, teraz The Battles... szkoda, szkoda... a Mount Kimbie też kiepsko że na finale dopiero, a nie w normalnym czasie trwania festiwalu.
∆∆∆

3 wpisy

1