Forum FTB.pl / Darude

Sylwetki
klubowicz
Tabzik 8 lipca 2004, godz. 22:06
Wszystko zaczęło się od znakomitych elektronicznych dźwięków, które zwiększały swą częstotliwość, aż dźwięk jak alarm nie podążał za tobą przez utwór. Nie pozostało nic innego jak tańczyć do upadłego. Melodia rozwinęła się w piosenkę, która była jednym z najbardziej popularnych hitów dance Europy poprzedniego roku. Utwór nazywał się "Sandstorm" i zdominował fińską listę dance i ostatecznie ludzie oszaleli na jego punkcie nawet w Anglii.

Darude wystąpił w programie "Top of the pops " angielskiej stacji BBC w czerwcu 2000 roku, gdzie miał przyjemność zagrać swój hit, który był na trzecim miejscu angielskiej listy, a to był dopiero początek... Darude urodził się 27 stycznia 1973. Darude (jego prawdziwe imię to Ville Virtanen kupił swojego pierwszego Peceta i tworzył muzykę w niemieckim stylu zwanym Happy Hardcore programem "Tracker" ) odkrył muzykę dance parę lat temu słuchając radia.

Kiedy był jeszcze w szkole, około pięć lat temu możliwości Peceta przestały satysfakcjonować Ville, więc rozpoczął pracę z muzycznymi modułami i samplami. Tworzył piosenki z myślą że zostanie kiedyś ona hitem. Muzyczny pseudonim Ville ? Darude zanim osiągnął dzisiejszą formę przechodził wiele mutacji. Był dj'em na szkolnych imprezach i grał na każdej z nich specjalną piosenkę. Był to ówczesny hit szwedzkiej artystki Leili K. ? "Rude Boy".

Znajomi zaczęli wołać na niego "Rude Boy" co z biegiem czasu przerodziło się w "The Rude" później "Da Rude" i w końcu w Darude. Jest bardzo trudno okreźlić muzykę Darude jako konkretny styl muzyki dance. Można to nazwać hard house lub trance lub jeśli wolisz to możesz nazywać ten styl house; to jest właśnie cały Darude. Najdziwniejszy w muzyce Darude jest sukces tego artysty w muzyce pop. Jego muzykę można usłyszeć w radiu, telewizji,a zwłaszcza w dyskotekach ? na całym świecie.

Muzyka Darude jest uniwersalna nie ma różnicy kim jesteś i skąd jesteś - podążaj za Darude. Kariera Darude rozpoczęła się kiedy spotkał fińskiego producenta muzyki dance Jaakko Salovaara (JS 16), który jest szanowanym artystą jak i producentem. JS 16 to człowiek, który pomógł Bomfunk Mc's na początku ich kariery i wylansował z nich gwiazdy. Wysłuchał kasety demo Darude i zauważył że w piosence "Sandstorm" jest coś wyjątkowego.

W tym samym czasie Jaakko założył wytwórnie "16 Inch Records" i wziął Ville pod swoje skrzydła. ?Sandstorm? był pierwszym singlem wydanym przez wytwórnie Salovaary, który był popularny wśród fińskich dj'ów. Utwór trafił bezpośrednio na pierwsze miejsce fińskiej listy Dance i dominował tam przez 16 tygodni! W Finlandii komercyjny sukces "Sandstorm" był ogromny. "Sandstorm" został sprzedany w statusie platynowego, a kolejny utwór "Feel The Beat" niedługo osiągnie ten status. "Sandstorm" został sprzedany w świecie w liczbie 400 000 egzemplarzy i nie był on wydany we wszystkich znaczących państwach europejskich.

Sukces Darude w Finlandii został zauważany w innych krajach. Jedna z angielskich wytwórni płytowych "Neo Records" usłyszała pogłoski o piosence. Hit znaleźli w Internecie i ostatecznie zdobyli CD. Neo kochało "Sandstorm", a utwór został zaakceptowany przez Dj?ów takich jak: Judge Jules, Pete Tong, Danny Rampling, Paul Van Dyk i Matt Darey. Piosenka została klubowym hitem i ostatecznie grana była w kilku znaczących stacjach muzycznych w Anglii.

Droga do sprzedaży CD w Wielkiej Brytanii stała otworem. W czerwcu 2000 roku Darude został pierwszym fińskim artystą który kiedykolwiek dotarł do pierwszej trójki Brytyjskiej listy przebojów, a ?Sandstorm? po dziewięciu tygodniach ciągle znajduje się w pierwszej dwudziestce tej listy. Niewiarygodny wynik piosenki całkowicie instrumentalnej reprezentującej styl house - niezbyt często pojawiający się na listach przebojów w których dominuje pop. Jakie są źródła inspiracji Darude? Ville mówi że to muzyka jak komunał, ale ogólnie bierze pomysły z wszystkiego co widzi i słyszy z hard house i trance; od artystów takich jak: JS 16, Faithless, Scooter, Armand Van Helden, Antiloop...

Teraz to Darude jest inspiracją dla innych muzyków. Darude robi muzykę dance ponieważ lubi klimat klubów (dyskotek) i lubi tańczyć. Jego styl bazuje na prostych ścieżkach, mocnych dźwiękach, bitach i choć nie koniecznie szybkości. I Can Feel The Beat... Darude nie jest tylko jednoroczną gwiazdą. Jego debiutancki album był gotowy i wydany w Finlandii we Wrześniu 2000 roku.Album nosi tytuł: "Before The Storm". Jest to mieszanka różnych stylów muzycznych. Możesz tam znaleźć mnóstwo futurystycznych piosenek na tej płycie. Darude opisuje ten album w kilku słowach:"Jest tam coś nowego, coś zapożyczonego, coś niebieskiego... muzyka Darude prezentuje się wyjątkowo jasno, ale jest tam też trochę czystego house, a także trochę dreszczyku." Nawet jeśli marzenia Darude spełnią się to i tak jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia; " i parę tygodni wakacji zrobi mu wyjątkowo dobrze."
klubowicz
Tabzik 17 lipca 2004, godz. 10:16
Nikt go nie lubi czy o co chodzi :p
klubowicz
Chmiel 17 lipca 2004, godz. 12:09
Poprostu Jego sylwetka byla juz przedstawiana..
Armia Białej Gwiazdy
klubowicz
sPIn 17 lipca 2004, godz. 13:16
:D
sn
klubowicz
Tabzik 18 lipca 2004, godz. 08:27
Hmmm a gdzie podaj linka :P
klubowicz
Chmiel 18 lipca 2004, godz. 10:50
Ostatnio byly porzadki i juz tego nie ma..ale bylo napewno.. :P :P
Armia Białej Gwiazdy
klubowicz
Tabzik 18 lipca 2004, godz. 11:00
Wiem sam to dawalem ale wszystkie posty mi sie skasowaly:P i dlatego jeszcze raz ja Wam przedstawiam :)
klubowicz
She82 18 lipca 2004, godz. 13:11
chyba kiedys na starym forum byla jego sylwetka:) tak mi cos swita :)
klubowicz
dj2kay 14 maja 2005, godz. 09:02
Cos cichutko o nim ostatnio!!!
klubowicz
karpik 22 maja 2005, godz. 08:44
Kiedyś, dawno temu to sie słuchało muzy tego pana, bardzo go lubiłem swego czasu. Pamietam takie hity jak "Sandstorm" albo "Feel The Beat".
Zawsze bardziej podobały mi sie jego starsze produkcje te jeszcze z albumu "Before The Storm" z 2000 roku, nowsze jakos nie przypadły mi do gustu. Ostatnio nie słucham już tak jego muzy, chyba zmieniły mi sie upodobania muzyczne, Mam tam jakies jego albumy w kolekcji, ale to słucham jak juz mnie sie nudzi strasznie i odmiany szukam.
Ale jak dla mnie Darude i jego wielki "Sandstorm" to kawałek historii muzyki, zawsze mi sie on bedzie z tym utworem kojarzyc.
klubowicz
DjSimon 25 maja 2005, godz. 20:00
Mnie utkwiły w głwie jego dwie produkcję "Sandstorm" i "Feel The Beat". I pewnie szybo ich nie zapomknę ;)
klubowicz
Cycek11 28 maja 2005, godz. 15:57
Jak dla mnie to słąbą muze tworzy!!!W całej jego historii podoba mi sie tylko jeden kawałek!!!!

12 wpisy

1