Forum FTB.pl / Sprawdz swój słuch

Na poważnie
klubowicz
Axel. 11 czerwca 2013, godz. 23:27
Witam
Z tego względu iż jest to forum producentów i fanów muzyki warto sprawdzić swój słuch. Wpisujcie swoje wyniki.

http://www.se.pl/kobieta/zdrowie-kosmetyki/sp[...] Mi udało się usłyszeć maks 17 kHz (po odpowiednim podgłośnieniu rzecz jasna ;) )
Ostatnia edycja posta: 11 czerwca 2013, godz. 23:34
złoty klubowicz
damian940915 12 czerwca 2013, godz. 02:47
Jesli ten test jest wiarygodny, to ja raczej bez problemu słyszę 18 kHz, a 19, co jest normą dla mojego wieku, tylko przy naprawdę maksymalnym podgłośnieniu. Chyba nie jest ze mną zbyt dobrze.
Ostatnia edycja posta: 12 czerwca 2013, godz. 02:47
Słucham to co lubię! Czy to komercja, czy underground najważniejszy jest mój indywidualny gust! Możecie pokazać mi dobrą muzykę, ale ja nie muszę jej polubić!
klubowicz
Adrian Delay 12 czerwca 2013, godz. 09:12
ja słyszałem bez problemu 21 kHz ale mam stantony 2000 i może dlatego
Tiesto
klubowicz
Axel. 12 czerwca 2013, godz. 10:15
damian940915 a czemu miałby nie być ? To jest test orientacyjny. jeśli ktoś ma problem z usłyszeniem częstotliwości z przedziału swojego wieku, to znak ze należy udać się od laryngologa na badanie już audiogramem. Bo być może ma problem z słuchem.
klubowicz
CROSSROADS 12 czerwca 2013, godz. 12:16
Ale mam zniszczony słuch, masakra :(
złoty klubowicz
damian940915 12 czerwca 2013, godz. 12:35
Axel - trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Bardziej chodziło mi o to, że wyniki po części mogą zależeć od używanych słuchawek i pewnie również karty dźwiękowej w komputerze.
Zresztą u mnie na innych słuchawkach (co ciekawe tańszych, zwykłych dołączanych do smartfona przez Sony) wychodzi, że słyszę nawet 21 kHZ.
Słucham to co lubię! Czy to komercja, czy underground najważniejszy jest mój indywidualny gust! Możecie pokazać mi dobrą muzykę, ale ja nie muszę jej polubić!
złoty klubowicz
Deliano Carl 12 czerwca 2013, godz. 12:43
no to musisz miec naprawde gowniane sluchawki ktore przesuwają czestotliwosci :P
http://www.ftb.pl/dj.asp?id=1723 ... ranking ftb
www.myspace.com/delianocarl
coraz więcej kozaków i frajerów na tym forum ;]
klubowicz
Axel. 12 czerwca 2013, godz. 12:53
Nawet na gorszych słuchawkach, wystarczy dać wtedy głośniej, i jeśli słuch masz zdrowy powinieneś przynajmniej ''poczuć'' ten dźwięk. Wiadomo że bardziej precyzyjny będzie audiogram u laryngologa, ale jeśli ktoś ma np 20 lat i nie słyszy 18 kHz nawet przy maksymalnej głośności na słuchawkach to jest coś z jego uchem nie tak. I to bynajmniej nie są już żarty, Jak ja bym w wieku 29 lat nie słyszał 17 kHz to nie był by to dobry znak dla mnie. Ale na szczęście przy większym zglośnieniu jeszcze to słyszę. Dlatego jak ktoś ma problem przy tym teście radzę dla swojego dobra wizytę u lekarza, bo to nie jest dobry znak. Tym bardziej że przytępienie słuchu przy takiej muzyce jaką słuchamy jest wysoce prawdopodobne. Ten test ma tylko zasygnalizować potencjalny problem, i warto podejść do niego bardziej poważnie.
Ostatnia edycja posta: 12 czerwca 2013, godz. 13:13
klubowicz
KarboT 12 czerwca 2013, godz. 18:20
Axel.Dzisiaj, godz. 12:53
Nawet na gorszych słuchawkach, wystarczy dać wtedy głośniej, i jeśli słuch masz zdrowy powinieneś przynajmniej ''poczuć'' ten dźwięk

Axel, co Ty - za przeproszeniem - *******isz ?? Jakie "wystarczy dać głośniej" ?? Czy Ty wiesz jak fachowo wygląda badanie słuchu?? Jakie są do tego używane częstotliwości, jakie słuchawki (spedjalne, audiometryczne) i z jakim poziomiem dźwięku ?? (również ściśle określonym!). Co to za pomiar, gdzie jak nie słyszę to mam sobie dać głośniej ?? TOTALNA BZDURA !!
Nie mając referencyjnego sprzętu taki tess można sobie zrobić, a jego wyniki włożyć ... sami wiecie gdzie.
klubowicz
Axel. 12 czerwca 2013, godz. 18:33
No jak widać chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Praktycznie nawet tanie słuchawy są w stanie przetworzyć częstotliwości z testu . Po drugie napisałem przecież ze nie jest to zawodowy test audiogramem, ale jedynie wskazać na potencjalny problem. także wyluzuj.

ps Jeśli twój słuch nie jest w stanie odczytać określonej częstotliwości to nawet jak podglośnisz to i tak jej nie usłyszysz.
Ostatnia edycja posta: 12 czerwca 2013, godz. 18:39
klubowicz
KarboT 12 czerwca 2013, godz. 18:52
Axel, sory ale pierniczysz dalej jak potłuczony. Taki test (jak i każdy inny tego typu) można sobie w d... wsadzić. Jego wyniki nie tylko nie są audiogramem, nie są nawet wskaźnikiem! To co słyszymy na domowym sprzęcie jest zależne od tak wielu czynników, że głowa mała. To nie tylko słuchawki, nie tylko interfejs ale wzmacniacz słuchawkowy, który może dość znacznie wpływać na przetwarzany sygnał (jak ktoś ma w nim "kontur" to znaczy, że słyszy lepiej ??), dodatkowo po drodze mogą być jeszcze inne elementy wpływające na sygnał. A no i najważniejsze - nie ma czegoś takiego jak ustawianie głośności - jakiekolwiek badanie słuchu (nawet takie szybkie, "przesiewowe") to jest skierowanie do ucha okreslonymi słuchawkami, o określonej skuteczności (o, o tym nie napisałem - skuteczność słuchawek jak i ich impedancja mają wpływ przede wszystkim na sprawność przetwarzania sygnału, w mniejszym- - ale również na pasmo) bardzo ściśle określonego poziomu sygnału. Dopiero wówczas, kiedy wiemy, że do naszego ucha dociera określona, dokładnie taka a nie inna fala dźwiekowa możemy powiedzieć - tak, słyszę, lub nie, nie słyszę i to oznacza, że trzeba wykonać dokładne badania, w komorze.
Jeszcze raz podkreślam, ten pseudo tet kompletnie niczemu nie służy, a jego wyniki (no bo jakie ??) kompletnie niczego nie mówią. Zatem jego wykonywanie nie ma najmniejszego sensu.
złoty klubowicz
Deliano Carl 12 czerwca 2013, godz. 19:26
jeśli chodzi o badanie słuchu...
ja mogę się wypowiedzieć na ten temat bo miałem takowy, przyjmując się do pracy....
siedzisz w komorze, zakladasz sluchawki (nigdy takich nie widzialem) , trzymasz w reku pstryczek...
babka siedzi w pomieszczeniu i puszcza nam dzwieki o okreslonej czestotliwosci... wciskamy pstryczek tak szybko kiedy go uslyszymy... podobno przeszedlem ten test niezle - adekwatnie do swojego wieku... a to bylo jakos 3-4 lata temu...

pozdrawiam :)
http://www.ftb.pl/dj.asp?id=1723 ... ranking ftb
www.myspace.com/delianocarl
coraz więcej kozaków i frajerów na tym forum ;]
klubowicz
Axel. 12 czerwca 2013, godz. 19:39
KarboT ale ty wyluzuj troche, bo widze bardzo emocjonalnie do tego podchodzisz, i rzucasz się jak... .
Dwa wdechy i się zrelaksuj. Ja napisałem po co jest ten test, także uspokój się
Ostatnia edycja posta: 12 czerwca 2013, godz. 19:53
klubowicz
Mike Storm 12 czerwca 2013, godz. 22:25
Ściema jakaś bo wyszło że słyszę nawet 20 kHz a na monitorach (Yamaha HS50) po podgłośnieniu nawet 21kHz, 22kHz nie daje nic na wyjściu karty dźwiękowej... a mam 30 lat więc to raczej z tych opisów nie możliwe.
klubowicz
KarboT 13 czerwca 2013, godz. 00:00
Mike i Deliano - bo to generalnie ściema jest a nie żaden nawet test :)
Alex, jestem wyluzowany, a będę jeszcze bradziej, kiedy przestaniesz rozpowsehniać te bezdety z jakiegoś bzdetnego portalu, niczym jakieś pudelki czy inne tam psy i koty (nomen omen :)
Za pomocą tej trony nie przeprowadzisz żadnego testu, podkreślam, żadnego, a jego ewentualne wyniki można sobie wsadzić. Deliano potwierdził jak wygląda badanie. Odtwarzanie sobie z jakiejść strony częstotliwości nic nie da, bo muszą one trafiać do naszego ucha ze ściśle określonym poziomem. Ten test jest również zwalony z samego założenia - nie uwzględnia krzywej ludzkiego ucha. Więc jaki jest sens publikowania takich pierdół? Ja wiem, że dziś w internecie można publikować największe bzdury i teorie, ja się pytam po co to powielać ? Zawsze wydawałeś mi się dość rozgarniętym człowiekiem, więc tym bardziej nie rozumiem szajsbukowego działania - o jej, jakie to fajne, wrzucę sobie na fejsa ...

36 wpisów

123następne