Forum FTB.pl / Koniec zusu

Na poważnie
klubowicz
mercedesik56 3 stycznia 2014, godz. 13:49
Niejednemu z nas Zus utrudnia życie. Dlatego uważam, że zamiast biadolić, powinniśmy wziąć sprawy we wlasne ręce. Jest taka strona, na któej zbierane są podpisy przeciwko Zusowi (a raczej za likwidacją zusu). Można tam również umieścić komentarze, a wnich cały swój gniew na tę instytucję.

http://kondolencjedlazus.pl/
klubowicz
DJ Malibu 3 stycznia 2014, godz. 16:07
Myślisz, że to coś zmieni? To już lepiej napisz projekt ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, znajdź 100 tys. ludzi i wnieś do Sejmu w ramach inicjatywy ustawodawczej. Lepsze to niż jakieś zbieranie podpisów. Takie moje zdanie ;p
klubowicz
Wojtas2008 4 stycznia 2014, godz. 01:11
Jesteś baranem Mercedesik.

Ja też nie chcę by ZUS mnie okradał z pieniędzy, ale najpierw wymyśl lepszy system, oraz sposób który pozwoli płynnie do niego przejść bez ofiar w postaci obecnych osób starszych, a dopiero wtedy płacz.

To wszystko nie jest takie proste.
złoty klubowicz
damian940915 4 stycznia 2014, godz. 14:21
Właśnie, najprościej jest rzucić hasło "zlikwidujmy ZUS", tylko co w zamian? Można równie dobrze w ogóle nie odkładać na emerytury, tylko niech obywatele sami o nie dbają, np. zakładając lokaty, grając na giełdzie, trzymając w skarpecie :D Tylko jestem pewien, że 80 % z nas uzbierałaby na starość jeszcze mniej niż w ZUS-ie.
A znalezienie dobrego rozwiązania w sprawie emerytur wymaga przede wszystkim ponadpartyjnego działania i postawienia dobra państwowego, ponad dobro własne, czego brakuje w pracach na większością istotnych ustaw!
Słucham to co lubię! Czy to komercja, czy underground najważniejszy jest mój indywidualny gust! Możecie pokazać mi dobrą muzykę, ale ja nie muszę jej polubić!
klubowicz
fosterka 14 lutego 2014, godz. 13:29
taka ustawa i tak nie przejdzie ... zamrożą ją.
klubowicz
- Jaca - 16 lutego 2014, godz. 13:31
Jeśli ktoś jeszcze uważa, że 1 i 2 filar zapewnią mu godziwą emeryturę to radzę poczytać i przejrzeć na oczy. Żaden polityk tego nie powie bo by se sam pod sobą dołek wykopał ale dzisiejsze emerytury są za wysokie (w porównaniu z tymi jakie będą za kilkadziesiąt lat). W OFE do niedawna Polacy mieli uzbierane 300 miliardów zł. z czego połowę za*******ił ZUS na pokrycie swoich dziur. Jeśli my młodzi 20-30 latkowie nie zaczniemy już dziś odkładać na 3 filar to niestety obudzimy się z ręką w nocniku a im wcześniej zaczniemy tym mniej nas to będzie kosztować.

Obecnie kończę szkolenie na przedstawiciela ubezpieczeniowego w ING więc jak by ktoś był chętny na zabezpieczenie swojej przyszłości (w tym też rodziny, zdrowia itp.) to zapraszam na priv.
"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki."
Agrippa von Nettesheim
klubowicz
loris 22 lutego 2014, godz. 10:58
ZUS to tylko zło konieczne jest potrzebny, ale z drugiej strony nie ma co na niego liczyć, tak trzeba wziąć sprawy w Swoje ręce, ale w inny sposób, zatroszczyć się o Swoją emeryturę i nie liczyć na to że z ZUS coś dostaniesz. Wiem to z doświadczenia jak wygląda życie emerytów.
--
http://rudzienko.pl - Dom Pomocy Społecznej w Warszawie

7 wpisów

1