Forum FTB.pl / HATERS (Cathy Jane vs ArCadian) - nowy, wyjątkowy projekt muzyczny

Sylwetki
klubowicz
Martinez 16 marca 2014, godz. 19:11
HATERS - projekt muzyczny, który powstał w połowie 2013r. Współtworzy go DJ-ka Cathy Jane oraz producent ukrywający się pod pseudonimem ArCadian. Hatersi zadebiutowali utworem "Doom" utrzymanym w lekkim melodyjnym trancowym klimacie. Kolejna produkcja to już ukłon w stronę big roomów. „Kick it” bo taki tytuł nosi ten kawałek ukazał się zarówno pod szyldem labelu Antidoto Records jak i w Dee Jay Mix Clubie. Jest tez już dostępny w serwisie djmagic.pl. Duet nie spoczywa na laurach i zapowiedział, że w tym roku usłyszymy od nich jeszcze kilka innych utworów, których demówki nasza redakcja już miała możliwość wstępnie podsłuchać. Bądźcie czujni bo naprawdę mają duże szanse mocno namieszać na polskiej, ale i nie tylko scenie muzyki klubowej.

Dotychczasowe produkcje to:
Haters - Doom(Cathy Jane vs ArCAdian) free download!2013 r. @ Mixcloud
Haters - Kick It! (Antidoto Records, djmagic.pl NEW 2014 r.@ Beatport
The Haters Kick It Bigroom House

The Haters - Kick It! (Original Mix) [ANTIDOTO RECORDS]

A już niebawem.. When I Look for You, Apocalypse... i więcej!

Zapraszamy gorąco do polubienia profilu Hatersów na facebooku. Co miesiąc dla wszystkich fanów dostępny będzie ich nowy mashup zupełnie za free. Będą to mashupy jakich jeszcze nie słyszeliście, które napewno was pozytywnie zaskoczą.

Cathy Jane – należąca do czołówki DJ-ek w Polsce, producentka, felietonistka oraz redaktorka DJ`s Magazine, charyzmatyczna, piękna i utalentowana, pochodząca z Zabrza DJanes, miłośniczka gry na pianinie, od kilku lat aktywna organizatorka wielu różnego typu wydarzeń muzycznych, imprez i eventów. Dzięki swemu uporowi w krótkim czasie doprowadziła w 2010 r. do reaktywacji Polskiego Stowarzyszenia Prezenterów Muzyki DJ Union, W swoich żywiołowych setach łączy wyselekcjonowane utwory różnych stylów muzycznych od House aż po Trance. Często stara się zaskakiwać i obalać utarte schematy. Jej występy są dodatkowo wzbogacone o specjalnie przygotowane wizualizacje. Swoim zmysłem muzycznym, wdziękiem oraz magnetycznym spojrzeniem przyciąga klubowiczów w całej Polsce gromadząc z imprezy na imprezę coraz to szerszą grupę fanów.

Największe osiągnięcia:
- Reaktywacja Polskiego Stowarzyszenia Prezenterów Muzycznych PSPM DJ UNION.
- Występ w Hard Rock Cafe (Nabq, Sharmel-Sheikh, Egipt), jedyna polska DJ-ka, która miała zaszczyt zaprezentować swoje umiejętności za konsoletą w tym znakomitym klubie.
- Organizatorka I Ogólnopolskiej Konferencji Muzycznej DJ UNION pt. "Dokąd zmierza polski clubbing?" 06.06.2012 r., Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
- Gwiazda imprezy podczas, której padł REKORD frekwencji Klubu Pomarańcza w Katowicach (ponad 3500 osób - after party I Ogólnopolskiej Konferencji Muzycznej DJ UNION).
- Gwiazda eventu DJs Day 2011/12/13 w Skarżysku Kamiennej oraz imprezy pt ”Amsterdam” 2012 w Klubie Magic w Krzyżanowicach
- Członek Jury oraz gość specjalny w turniejach DJ-skich: Open Decks w Klubie Muzycznym Bohema Zabrze, 07-08.2009 r., Gwiazdkowym Turnieju DJ-ów, Klub Browar Piła (26.12.2012 r.) oraz Video DJs Battle w klubie Pardoks w Czerwionce Leszczynach ( 20.04.2013 r.).
- Organizatorka Mistrzostw Polski DJ Pioneer DJ Champioship Polska 2011 / 2012 z ramienia PSPM DJ UNION

Przykładowe kluby w których grała: Hard Rock Cafe (Nabq, Sharm el-Sheikh, Egipt), Browar (Piła), Pomarańcza (Katowice), Magic (Krzyżanowice), Moderna (Dębica), Musik Park A1 (Białystok), Arena (Niszczewice), Poziom 3 (Katowice), Audytorium (Kielce), Apogeum (Trzyciąż), Pixel (Kraków), Kandi (Żywiec), Studio (Grójec), Młyn (Lubliniec), Poziom 3 (Katowice), Młotkownia (Tychy) itp.

Przykładowi DJ z którymi dzieliła konsoletę: Artento Divini (NL), Fausto (NL), Nana (DE), Phonk D'or (NL), Angelo Mike, Alex Red (Komodo) Dervish, Drum, Dirty Rush, Dominique Gatto, Hubertuse, Inox, Junkie Punks, Miqro, Malec, Phobia, Samuel Wilde, Suhy, Tito, V-Valdi oraz z wieloma innymi DJami oraz artystami.

Produkcje: Union Project - Begining (Ocean Drive Records) oraz produkcje w ramach projektu Haters

Kim jest ArCadian? Pochodzę z okolic Tarnowa i tyle na razie powinniście wiedzieć. Dodam może tylko, że inspiracje czerpie od takich producentów/DJ’ów jak: Armin Van Buuren (Gaia), Eco, Gareth Emery czy M.I.K.E. Muzyka dla mnie jest jednością, definicją samej siebie i nie dzielę jej super na gatunki czy style. Takie podejście do niej myślę mogłoby zakończyć wzajemne krytykowanie gustów muzycznych.
Dlaczego ukrywasz się pod psudonimem?
Pchanie się na pierwszy plan i chęć ogromnej popularności nie jest moim celem lecz robienie tego co kocham, odkrywanie nowych tajników produkcji muzyki oraz ciągłe udoskonalanie swych umiejętności pod kątem aranżacji. Cathy jest moim idealnym uzupełnieniem przy komponowaniu utworów, dlatego jestem pewny, że o Hatersach w najbliższym czasie jeszcze nie raz usłyszycie
Co sądzisz o obecnej modzie na big romowe klimaty?
Do nie dawna w wielu klubach muzyki komercyjnej bardzo popularną muzyką były tzw. „pompy” i „4fun’y”, jednakże bardzo zauważalnym jest, że w ostatnim czasie uwagę klubowiczów jak i DJ’ów zwróciły utwory w charakterystycznym stylu Big room. Jest to nowy styl w muzyce Electro House i Progressive House, który charakteryzuje się zazwyczaj dwoma breakdown’ami oraz drop’ami. Istotną rzeczą jaką prezentuje dobry Big room jest prostota lecz musi posiadać porządnego „kopa”! Utwory takie jak „Animals” czy „Tsunami” ostatnimi czasy wojują na playlistach „przeciętego” słuchacza muzyki klubowej tuż obok „Ona tańczy dla mnie” i „House Party”. Nie mniej jednak to bardzo dobry znak jeśli chodzi o przyszłość clubbingu w Polsce i na Świecie. Big room’ów przybywa wraz z producentami i klubowiczami preferującymi ten właśnie styl. Być może w powolnym stopniu, ale jednak przywróci to scenę muzyki elektronicznej i klubowej z czasów gdy Trance i House był grany w prawie każdym klubie a DJ’om nie trzeba było stawiać ultimatum: „Albo zagrasz 4fun, albo to będzie twój ostatni występ w tym klubie”. Jak na razie muzyka Big room bije się z komercyjną „pompą” o popularność wśród klubowiczów, lecz jaki będzie wynik tej konfrontacji i co przyniesie to zależy już tylko od nas, czyli klubowiczów i słuchaczy. Jednego możemy być pewni – ten rok może być przełomowy.

https://www.facebook.com/HatersOficial

https://www.facebook.com/DJaneCathyJane
Ostatnia edycja posta: 16 marca 2014, godz. 19:14
----GOD IS A DJ-----In Music I Trust-----

1 wpis

1