Gdy ci panowie zaczynali miażdżyć swoimi numerami parkiety na całym świecie, niektórych z Was jeszcze nie było na świecie! 0 UserComments

The Chemical Brothers z kolejnymi nagrodami Grammy!

Artykuł dodano: 27 stycznia, godz. 17:21
Odsłony: 800x
Gdy ci panowie zaczynali miażdżyć swoimi numerami parkiety na całym świecie, niektórych z Was jeszcze nie było na świecie!

Ich pierwszy i od razu fenomenalny album ukazał się w roku 1995 i nazywał się "Exit Planet Dust". 25 lat później wciąż są na elektronicznym topie i dziś w nocy zgarnęli dwie nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego, czyli popularne Grammy. 

Otrzymali je w kategoriach najlepszy taneczny album za 9. w karierze krążek "No Geography", a także za najlepszy taneczny kawałek roku, czyli "Got To Keep On". Co ciekawe w roku 1997 genialni brytyjscy producenci Tom Rowlands i Ed Simons dostali nagrodę również w nie-elektronicznej kategorii - wtedy to kapituła Grammy doceniła ich w kategorii "Best Rock Instrumantal", za porywający do dzisiaj numer "Black Rockin' Beats". 

To nie pierwszy raz, kiedy Chemiczni Bracia zgarnęli aż dwie nagrody Grammy w jednym roku - w 2006 też mieli najlepszy taneczny singel i najlepszy taneczny album: odpowiednio "Galvanize" i "We Are The Night" . 

P.S. Najwięcej statuetek tym razem otrzymała 18-letnia Billie Eilish, nawiasem pytając lubicie jej muzykę? 

The Chemical Brothers - Got To Keep On (Official Video)
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)