Impreza The Magic Carpathians Project odbędzie się 29 maja 2010 (Sobota), w klubie Cogitatur Katowice. Start imprezy: godz. 20:00. .
0 The Magic Carpathians Project

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

The Magic Carpathians Project

29 maja 2010, Cogitatur Katowice, start: 20:00

Zagrają na imprezie:
PREMIERA NOWEJ PŁYTY!
KARPATY MAGICZNE / THE MAGIC CARPATHIANS

KONCERT I POKAZ FOTOGRAFII Z LAPONII : - TUNDRA STEAM -

Projekt zaprezentuje program z nowej płyty pt. „Acousmatic Psychogeography” oparty o transowe brzmienie gitar, głosu oraz tradycyjnych instrumentów z Azji i Europy w cyfrowych i elektroakustycznych modyfikacjach. Integralną częścią koncertu będą fotografie i dźwięki przywiezione z kilku wypraw za Koło Polarne, do tundry Samów w poszukiwaniu unikalnych instrumentów i joiku: archaicznych techniki wokalnych Lapończyków.

KARPATY MAGICZNE to: Anna Nacher – głos, manipulacje soniczne, field recordings, gitary, tampura / Marek Styczyński – tradycyjne instrumenty dęte, elektronicznie modyfikowane cymbały Santoor, generatory Badoog, tybetańskie i japońskie instrumenty perkusyjne / Urszula Stosio – gitary, lutnie: ud i saz / Andrzej Widota – sampler, KaosPad, głos

KARPATY MAGICZNE od chwili powstania (1998) bazują na łączeniu brzmienia instrumentów tradycyjnych oraz transowych technik wokalnych z kręgu eurazjatyckiej muzyki rytualnej z nowymi technologiami modyfikacji dźwięku i elementami amerykańskiej psychedelii i noise. Dzięki konsekwencji i przyjętej metodzie pracy, w której istotną rolę odgrywają wyprawy studialne i nagrania terenowe, KM stworzyły własne, rozpoznawalne brzmienie.

Anna Nacher i Marek Styczyński realizują także wiele projektów pobocznych i współpracowali z artystami z kręgu muzyki medytacyjnej, free-jazzu, psychedelii, rave, avat-pop, noise i techno. Od chwili powstania (1998), dorobili się dokumentacji kolejnych etapów pracy w postaci kilkunastu oficjalnych płyt, wydanych w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Polsce oraz kilkudziesięciu wydawnictw okazjonalnych i dokumentacyjnych. W centrum zainteresowania autorów Projektu Karpaty Magiczne są : psychologia słyszenia, psychogeografia (pojęcie wywodzące się od sytuacjonistów Guy Deborda) ekologia dźwięku oraz etnobotanika.
KARPATY MAGICZNE brały udział w wielu festiwalach ( Terrastock – USA, SXSW – USA, SAJETA -Słowenia, Moonshake –Szwecja, Industrial Festiwal / Energia Dźwięku – Wrocław i inne). Koncerty w nowojorskich klubach : Knitting Factory i Tonic oraz dwie duże trasy koncertowe po USA (2001, 2006), a także sesje nagraniowe w niezależnych rozgłośniach radiowych (Nowy Jork, Kalifornia, Chicago), przyniosły zespołowi stałe miejsce na scenie muzyki psychedelicznej i eksperymentalnej.

Dla udokumentowania koncertów, dźwiękowych relacji z podróży (opisanych w książce pt.” Ucho Jaka – muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe” Bezdroża, Kraków 2003) i eksperymentów sonicznych, zespół stworzył własną dokumentację w formie serii płyt i wydawnictw ” World Flag Records”, która obejmuje blisko 30 tytułów, wśród nich, w styczniu 2010 roku ukazała się płyta pt. „Vaggi Varri – tundra soundwalk” Anny Nacher z zapisem brzmienia tundry z okolic najwyższej góry Szwecji – Giebmekaise, na dalekiej Północy. Fragmenty tej płyty będą towarzyszyły muzyce i obrazom ostatnich dzikich miejsc w Europie.

KARPATY MAGICZNE w sieci : www.magiccarpathians.com www.myspace.com/magic_carpathians www.worldflagrecords.blogspot.com www.cybertotem.eu oraz blogi autorskie ; plasnieciewbudyn.blogspot.com i nytuan.blogspot.com – wiele relacji i filmów z akcji i projektów KM znajdziecie na www.karpatyoffer.pl
Zaplanuj dojazdLokalizacja imprezy
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)

Gliwicka 9a, Katowice
Aktualna pozycja klubu: 4/1673 Zagłosuj na klub
Poprzednie imprezy
Outline Liberty Ad HocOutline Liberty Ad HocCzwartek, 20 maja 2010Walentynki Z Cogitaturem Martyna JakubowiczWalentynki Z Cogitaturem Martyna JakubowiczNiedziela, 14 lutego 2010Sylwester 20092010Sylwester 20092010Czwartek, 31 grudnia 2009Tomek Makowiecki  After Flirt BeatsTomek Makowiecki After Flirt BeatsPiątek, 11 grudnia 2009Pablopavo  LudzikiPablopavo LudzikiCzwartek, 10 grudnia 2009