Jeszcze kilka lat temu, nikt nie spodziewałby się, że w Polsce pojawi się grupa ludzi ściśle związanych z muzyką klubową którzy to wyjdą naprzeciw artystom i na zasadzie "szczerej i otwartej współpracy... 13 UserComments

Time4Base - Artyści Artystom.

Artykuł dodano: 29 grudnia 2003, godz. 00:56
Odsłony: 11000x

Jeszcze kilka lat temu, nikt nie spodziewałby się, że w Polsce pojawi się grupa ludzi ściśle związanych z muzyką klubową którzy to  wyjdą naprzeciw artystom i na zasadzie "szczerej i otwartej współpracy, bez żadnego ograniczania swobód producenckich i artystycznych. " będą pomagać sobie nawzajem dla osiągnięcia wspólnego celu. Taką grupą ludzi jest Time4Base. Projekt ten nie jest żadną firmą fonograficzną, żadną instytucją która pobiera jakiekolwiek prowizje wynikające z członkowstwa w danej grupie, jest to grupa producentów muzycznych otwartych na propozycje współpracy. Jak wiadomo, pojedyńczy artysta w chwili obecnej w naszym kraju ma bardzo duże problemy aby zrealizować swoje założenia, swoje plany, swoje marzenia. Branża muzyczna w Polsce jest niestety mało elastyczna i ludzi zwracających się do niej o pomoc, często w ogóle się nie przesłuchuje, a materiały demo wysyłane do owych instytucji w większości przypadków nie są nawet odsłuchiwane. Małej garstce ludzi, którym uda się już dostać do wytwórni, często niedoświadczonych i w pełni nieświadomych, podsuwa się pod nos kontrakty w których jest strasznie dużo kruczków prawnych dających firmie fonograficznej prawa, często zbyt duże o których niestety artysta dowiaduje się zbyt późno. Grupa Time4Base pragnie takim ludziom pomóc ponieważ głowną zasadą działania Time4Base jest zasada: "Dzisiaj My pomożemy Tobie, Jutro Ty pomożesz Nam". Pomagając grupie automatycznie pomagasz samemu sobie. Rzeczą naturalną jest fakt, że jeden człowiek ma większe możliwości aniżeli drugi, dlatego wyznacznika ilości zrealizowanych zadań nie ma. W chwili obecnej Time4Base ma bardzo duże możliwości chociaż działa od niedawna. Między innymi dzięki uczestnictwu w grupie T4B możecie liczyć na na promocje w klubach, wydać singla, uzyskac pomoc prawną przy podpisywaniu kontraktów z firmami fonograficznymi, ponadto grupa uściśla swoje kontakty z zachodnimi producentami muzyki klubowej i już kilku członkom Time4Base udało się wydać swój materiał poza granicami naszego kraju. W szeregach grupy jest także człowiek odpowiedzialny za tzw. booking co w efekcie daje możliwości organizacji koncertów zarówno na terenie Polski jak i za granicami naszego kraju, gdyż Time4Base współpracuje także z niemiecką firmą zajmującą się booking'iem miedzynarodowym. Grupa pragnie także, aby artyści byli wynagradzani sa swoją pracę, dlatego też, jeżeli Wasz utwór, lub wasz remix przyniesie faktyczne dochody (na przykład zostanie sprzedany za granicę lub pojawią się dochody ze sprzedaży singla lub kompilacji) Time4Base dopilnuje abyś otrzymał za niego wynagrodzenie. 
Możesz skorzystać z tej oferty, tymbardziej, że Grupa nie podpisuje żadnych zobowiązujących kontraktów. Członkiem T4B może zostać każdy artysta tworzący muzyke klubową w odmianach Techno/Trance/Euro-dance jednak musi on spełnić dwa podstawowe warunki. Przede wszystkim JAKOŚĆ. Jakość to podstawa, jest to główny wyznacznik producentów skupionych w T4B i jest bardzo rygorystycznie przestrzegany. Nie trzeba się jednak od razu poddawać, i w tej dziedzinie możecie uzyskać pomoc od Time4Base. Grupa zapewnia wszystkim chętnym uczestnictwo w tzw. strefie VIP, gdzie członkowie T4B mają szansę wymiany brzmień między sobą a także ze skorzystania z gotowych sampli  (m.in. głównej części kolekcji znanej też jako Klubb Samples Pack). Drugim warunkiem przystąpienia jest POMYSŁ, jakże ważny w dzisiejszych czasach. 

Kto tworzy Time4Base na dzień dzisiejszy?... **

TRINITY - Założycielem grupy Trinity jest Janardana. W roku 2003 nakładem firmy ZYX (Niemcy) ukazał się singiel "Trinity - Everytime We Touch" który zapoczątkował oficjalną działalność grupy. Po zakończeniu działalności formacji Clubringer, członkowie zespołu postanowili kontynuować wspólną działalność muzyczną właśnie pod nazwą Trinity. Jako wokalistka zaangażowana jest w projekt Kasia Lesing

HYPERAVERS - Grupa HypeRavers to jedna z polskich formacji produkujaca muzykę w stylu trance, euro-trance oraz progresiv. Zespół oficjalnie zaistniał w 2000 roku jako Project Stigma. Wydana została wówczas pierwsza płyta pt. Red Planet. Początkowo preferowanym stylem muzycznym był trance, ale z biegiem czasu przerodził się on w odmiany komercyjne. Obecnie HypeRavers ma już na koncie album Red Planet, singla "In My House" oraz specjalna plyte promocyjna Energy2000&HypeRavers. Już wkrótce wydany zostanie najnowszy singiel "Rain" oraz nowy album. Jak twierdza członkowie zespołu Andrzej (Edy) oraz Mariusz (Marina) wszystko jeszcze przed nimi i w dalszym ciagu poszerzają wiedzą na temat produkcji muzycznych. Co prawda mają już swoje studio ale sprzętu nigdy za wiele a współpraca z czołowymi producentami polskiej muzyki klubowej przynosi owoce. 

ZAZU - Zazu urodziła się w Polsce chociaż jej korzenie są francuskie. Ma 22lata. Losy rzuciły ją do Polski i tak już zostało. Od dziecka marzyła o śpiewaniu, a dzisiaj to marzenie realizuje. Jeszcze jako mała dziewczynka grała na dwóch instrumentach (flecie poprzecznym i fortepianie) teraz woli skoncentrować się wyłącznie na śpiewaniu. Jej ulubione zajęcie to oczywiście słuchanie dobrej muzyki, głównie śpiewających pań takich jak : Maurane, Lara Fabian, Jill Scott, Nelly Furtado . Nie znaczy to , że wyklucza śpiewających panów bo potrafi rozpływać się godzinami na temat Stinga czy Nec'a. Śpiewa głównie po francusku, chociaż nagrywała wcześniej kilka produkcji po angielsku wspólnie z duetem producenckim Janardana - Ray C. Radoza, z którym współpracuje od lat. Odpisuje na maile w miarę możliwości , w języku polskim, francuskim i włoskim.  


TRACE ELEMENT
-  Trace Element - to solowy projekt dj'a i producenta, który dodatkowo uczestniczy w innych projektach na polskiej scenie tanecznej. Początki jego muzycznej przygody to już odległe lata... Pierwsze próby kreacji tanecznych rytmów odbywały się w domu na 8 bitowych komputerach i bardzo prostych programach. Dzięki temu TR przeszedł chyba każdy szczebel muzycznego rozwoju od Amigi i programu ProTracker, poprzez PC, mniej lub bardziej zaawansowane oprogramowanie aż do rozwiązań studyjnych. Obecnie pracuje w studiu swojego przyjaciela jak również we własnym domowym zaciszu gdzie zgromadził już szereg urządzeń umożliwiających twórczą kreację brzmienia na dobrym poziomie technicznym.

KATE LESING - Przygodę z muzyką rozpoczęłam w 1994 roku jako chórzystka zespołu Top One. W tym samym roku zadebiutowałam w Muzycznej Jedynce prezentując pierwszy solowy utwór – "Świat zza grubych szyb". Rok później powstała solowa płyta, która otrzymała status złotej (wtedy trzeba było sprzedać minimum 100 tys płyt!) – "Wielki Błękit". W 1995 roku nominacja do Fryderyka w kategorii najlepszej płyty roku dance-pop-techno. Brałam udział w produkcjach jednego z pierwszych polskich zespołów techno – Jamrose.

DJ LAZZARO -   Profesjonalnym tworzeniem muzyki zajmuje sie od kwietnia 2003 roku. Tworzyć muzykę nauczyłem się sam, oczywiście korzystałem z wielu rad "Weteranów Producentów" za co im bardzo dziękuje szczególnie Janardanie. Będę robił wszystko co w mojej mocy żeby dogodzić każdemu Fanowi mojej muzyki.     

MAYFLOWER - Grupa "Mayflower" powstała w maju 2002 roku w Bydgoszczy. Tworzy ją dwóch producentów, którzy muzyka zajmuja się od około 1993 roku. Momentem przełomowym w ich karierze, była impreza "Dj Meeting Summer Party I", która odbyła się 5 lipca 2002 roku, wtedy to pierwszy raz wystąpili publicznie i od tego momentu skupili się głównie na muzyce klubowej. Ich produkcji można było posłuchać w wielu rozglośniach radiowych m.in. Radio ESKA, Polskie Radio Pomorza i Kujaw - "PiK", Radio Pomorze, Radio EL, Radio Bis oraz zobaczyć w TV4, Polsat, TV3 oraz wielu klubach i dyskotekach na terenie calej Polski.

NESTOR PROJECT -  Początki współpracy @ndre (Wojtek) i Silvio(Adam) sięgają wakacji pamiętnego roku 1999. Wtedy to w wyniku niesamowitego zbiegu okoliczności zaczęli interesować się produkcją muzyki elektronicznej. Początki były trudne .Przez ponad 2 lata tworzyli bardzo różnorodny materiał muzyczny. Nawet jeżeli opierał się na znakomitych pomysłach, to od strony technicznej wołał o pomstę do nieba. Jedną z najważniejszych dat niewątpliwie stał się luty 2002. Od tej pory ich muzyka jest stałym bywalcem opolskich klubów. Niestety bardzo wiele postronnych osób próbowało przywłaszczyć sobie prawa autorskie do utworów formacji NESTOR PROJECT. Rok 2003 obfituje w bardzo wiele wydarzeń bardzo istotnych dla Nestorów. W styczniu 2003 zawiązała się grupa dj`ska skupiająca Silvio , @ndre i... Dj`a eXtreme (Da Smoked Speaker`a). Nestor Project zajmuje się produkcją muzyki: Hard Trance, Euro Trance, Progresive House, Schranz, Chillout.

**(info oraz fotki ze strony www.Time4Base.com za zgodą autorów)

28 grudnia tego roku do grupy producenckiej Time4Base przyłaczyła się formacja CLUBBASSE czyli DJ Archi oraz DJ Quasar - formacja znana wszystkim sympatykom dobrego polskiego bitu. Jak widać więc grupa ciągle się rozrasta. Być może TY, bądź Twoja grupa będzie następnym członkiem Time4Base???.

Wortal Muzyki Klubowej FTB.pl oficjalnie patronuje grupie producenckiej Time4Base i będzie informował na swojej stronie o osiągnieciach poszczególnych członków Time4Base jak i o całym przedsięwzięciu. Już niebawem zaczniemy przedstawiać sylwetki wszystkich  członków grupy w obszernych wywiadach udzielonych Wortalowi FTB.pl. Tymczasem zapraszamy na oficjalną stronę grupy producenckiej Time4Base, gdzie znajdziecie więcej informacji o projekcie a także wszelkie niezbędne dane aby skontaktować się z członkami Time4Base.

 www.time4base.com

text: Roman COMPOD Majewski

Komentarze
 • Dorek29 grudnia 2003, godz. 01:15
  no kto wie, może kiedyś :) ...
 • kabi29 grudnia 2003, godz. 09:51
  kolejny projekt :) jak to juz napisane bylo "moze kiedys" :) powodzenia ludzia od dobrego beat'u
 • Reactor29 grudnia 2003, godz. 16:23
  Bardzo mnie to cieszy że istieje taka grupa która będzie pomocna wszystkim nowym młodym niedoświadczonym producetom napewno sam kiedyś skorzystam z oferowanej pomocy ;]
 • ChrisS29 grudnia 2003, godz. 17:12
  bardzo ciekawy pomysl... z pewnoscia pomoze wielu polskim producentom... w koncu nasz polska scena klubowa zacznie sie powaznie rozrastac :P pozdro. ps.compod niezle to wymysliles z tym logiem... z tego wynika, ze ten temacik mozna ocenic tylko na 5? bo reszta ocen jest zasloniona... sprytnie... :D:D
 • H-Core30 grudnia 2003, godz. 12:04
  Bardzo dobrze, że powstała taka grupa!! Myślę, że może kiedyś za pare lat........ hehehe jak nabiorę wprawy to może i ja tam dołącze.... dobra, koniec żartów, pomysł naprawde dobry i teraz tylko czekac na efekty!! Miejmy nadzieje, że się wszystko powiedzie zgodnie z planami!!
 • RamireZ30 grudnia 2003, godz. 13:24
  Hmm .. ci ponowie z T4B chyba zopomnieli o tym ze aby zrobic 'dobra jakosc' czyli mastering nalerzy miec przede wszystkim dobry sprzet , a w szczegolnosci dobre monitory odsluchowe.A wielu mlodych ludzi nie posiada tego. A w tedy zrobienie brzmienia jest malo efektywne i nie ma sie co tu oszukiwac ,dobrego masteringu wtedy raczej nie zrobisz. Wiekszosc z tych grup i dj ktuzy sa tu wymienieni posiadaja taki sprzet ale poczatkujacy kturzy chca zaistniec nie maja raczej na to szans.
 • Reactor30 grudnia 2003, godz. 15:26
  Słuszna uwaga RemireZ ja a co prawda się w tym nie bawie (w tworzeniu) ale np zwykłe głosniki do kompa 5-10W to chyba nie najleprzy efekt dzwiękowy ja co prawda mam wieże 2x75W ale to też ciągle mało.... :/ dam głosniej to już słychać niewydolność głosników tutaj trzeba naprawde leprzego sprzętu w niezłej cenie..;]
 • Janardana30 grudnia 2003, godz. 19:32
  W odpowiedzi na zagadnienia dotyczące masteringu powiem tak. Nie mylmy poprawnego miksu z masteringiem. Na przykład DJ Lazzaro dostarczył kawałek bardzo poprawnie zmiksowany, na takim sprzęcie jaki posiada większość, czyli komputer PC + parę programów. Jeśli materiał jest poprawnie ZMIKSOWANY to zrobienie masteringu na dobrym sprzęcie nie przedstaiwa dla nas żadnego problemu i możemy taki mastering zrobić. Jednak jeśli masteriał jest zmiksowany źle lub użyte są słabe brzmienia, to żaden mastering nie pomoże. Jedyne co chciałem właściwie powiedzieć to dać przykład DJ-a Lazzaro który udowodnił że MOŻNA. I to nie tylko on bo znam wiele innych znanych zespołów które potrafią dobrze zrealizować materiał bez specjalnego sprzętu. Zdziwilibyście się. Podstawa to SŁUCH, WYOBRAŹNIA i WIARA WE WŁASNE SIŁY. Mówcie co chcecie ale sam realizuję utwory na paczkach od mini-wieży bo akurat ten rodzaj odsłuchu mi się najbardziej podoba, a miałem studyjne paczki które sprzedałem... To nie do końca chodzi o sprzęt uwierzcie mi...
 • compod30 grudnia 2003, godz. 19:52
  Tak , jak powiedział Janardana. Nie powinniście za bardzo przejmować się tym, co nie jest aż takie istotne. Wiele ludzi mających super zaawansowany sprzęt nie posiada tego, co posiadać możecie WY. Głowę pełną nowatorskich pomysłów i pełen zapał do stworzenia czegoś wyjątkowego. Uwierzcie więc w siebie :)
 • RamireZ30 grudnia 2003, godz. 22:05
  Janardana mozesz mi wyjasnic pojecie 'słabe brzmienia' ?
 • Janardana31 grudnia 2003, godz. 10:28
  Słabe brzmienia to takie na których dźwięk, gościu znany inaczej jako "A&R" - czyli ten który weryfikuje i przyjmuje nowy materiał do wydania w firmie fonograficznej łapie się za głowę i wyłącza odtwarzacz CD ;-) Na przykład słyszy brzmienia leadów które używało się w kawałkach zachodnich już 3 lata temu lub na przykład bas Klabhedsów albo pierwszy lepszy preset fabryczny z większości softsynthów... Może być ?
 • dj Qb1 stycznia 2004, godz. 14:18
  POlisz scena klubb coraz szybciej sie rozwija wkoncu do Uni wchodzimy niedlugo <lol>
 • El Domino16 grudnia 2004, godz. 14:29
  Janardana "W odpowiedzi na zagadnienia dotyczące masteringu powiem tak. Nie mylmy poprawnego miksu z masteringiem. Na przykład DJ Lazzaro dostarczył kawałek bardzo poprawnie zmiksowany, na takim sprzęcie jaki posiada większość, czyli komputer PC + parę programów. Jeśli materiał jest poprawnie ZMIKSOWANY to zrobienie masteringu na dobrym sprzęcie nie przedstaiwa dla nas żadnego problemu i możemy taki mastering zrobić. Jednak jeśli masteriał jest zmiksowany źle lub użyte są słabe brzmienia, to żaden mastering nie pomoże. Jedyne co chciałem właściwie powiedzieć to dać przykład DJ-a Lazzaro który udowodnił że MOŻNA. I to nie tylko on bo znam wiele innych znanych zespołów które potrafią dobrze zrealizować materiał bez specjalnego sprzętu. Zdziwilibyście się. Podstawa to SŁUCH, WYOBRAŹNIA i WIARA WE WŁASNE SIŁY. Mówcie co chcecie ale sam realizuję utwory na paczkach od mini-wieży bo akurat ten rodzaj odsłuchu mi się najbardziej podoba, a miałem studyjne paczki które sprzedałem... To nie do końca chodzi o sprzęt uwierzcie mi... " i ja sie z Jarkiem tutaj zgodze w 100 % ...... poprostu niech sobie ludzie mowią co chcą .... jak ktos słyszy i wie co chce uzyskac to i na domowym sprzecie to zrobi...... a master dobrze zmixowanego kawałka to proscizna ..... nawet w domu
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (13)
Popularne zdjęcia z imprez
76zdjęćZdjęcia z imprezy Only Cherry Music Oscaritto Jacob AOnly Cherry Music Oscaritto Jacob ACherry Music Club100zdjęćZdjęcia z imprezy Piątek 7122018Piątek 7122018Słodownia62zdjęćZdjęcia z imprezy 2018-12-08 - Mikołajki 20182018-12-08 - Mikołajki 2018Pomarańcza100zdjęćZdjęcia z imprezy Sobota 0812218Sobota 0812218Słodownia70zdjęćZdjęcia z imprezy Ladies Night Czwartek 1312Ladies Night Czwartek 1312Lordis Club & Foo Foo Bar100zdjęćZdjęcia z imprezy All Night People From IbizaAll Night People From IbizaPacha