To jeszcze nie koniec naszych podsumowań roku 2013, o które poprosiliśmy znanych i lubianych reprezentantów polskiej sceny. Tom Swoon to już postać sceny jak najbardziej międzynarodowej, sprawdźmy... 31 UserComments

Tom Swoon: 70 występów, 11 remiksów, 5 singli, 179 lotów, 60 tysięcy fanów

Artykuł dodano: 3 stycznia 2014, godz. 10:52
Odsłony: 8256x
To jeszcze nie koniec naszych podsumowań roku 2013, o które poprosiliśmy znanych i lubianych reprezentantów polskiej sceny. Tom Swoon to już postać sceny jak najbardziej międzynarodowej, dziś u nas zapowiada swoje kolaboracje z Laidback Luke'em i Johnem Dahlbackiem... Sprawdźmy jak jego oczami wyglądało ostatnie 12 miesięcy. 

Tom Swoon: "Ten rok był niesamowicie szalony, między innymi ze względu na to, że mogę policzyć na palcach te dni, w których nie odpisałem na ani jednego maila, nie produkowałem muzyki lub nie podróżowałem… 2013 to ok. 70 występów, 11 remiksów, 4 single, oraz wzlot i upadek, a raczej przepoczwarzenie się comiesięcznej audycji "Superheroes Podcast" w cotygodniową, Lift Off Radio na antenie RMF Maxxx. Oprócz tego, prawie całą drugą połowę roku spędziłem pracując nad nowym materiałem, co sprawia, że mam na 2014 przygotowany arsenał ponad 10 singli, w tym kilku kolaboracji z takimi nazwiskami, jak Laidback Luke, czy John Dahlback. A to tylko wierzchołek góry lodowej…


1. Kawałek roku: mimo, że oficjalnie wydany w grudniu 2012 – “Easy” Portera Robinsona i Mata Zo. Jest chwytliwy sampel, vocoder i elementy lo-fi połączone z niesamowitą progresywną melodią. To wszystko, zgrabnie splecione ze sobą, czyni ten track (moim zdaniem) wybitnym.

2. Set Roku: ciężko powiedzieć, choćby dlatego, że ¼ jest wcześniej nagrana, a drugie tyle zaplanowane od deski do deski przez cały team stojący za plecami niektórych artystów. Dlatego w tym punkcie przyznaję zbiorowy props dla wszystkich tych, którzy cały czas podchodzą do grania na żywo w miarę spontanicznie.

3. Wytwórnie: Protocol, Axtone i Spinnin, przy czym ta ostatnia szczególnie ze względu na (po części) innowatorski sposób promocji w social media, jaki wdrożony został w po raz pierwszy przy okazji wypuszczania “Animals” Martina Garrixa (kto śledził temat, wie o co chodzi)… efekt widać gołym okiem.

Tom Swoon pres. LIFT OFF Radio - Episode 003 by Tom Swoon

4. Narobił się: wbrew pozorom (ani jednego wydanego utworu w tym roku) Porter Robinson. Dużo rozmawialiśmy, więc wiem, że przez cały 2013 rok szlifował swój debiutancki album. Sądzę, że sporo te wydawnictwo namiesza w obecnym stanie rzeczy w świecie EDM. Drugie miejsce honorowo Mat Zo, za album "Damage Control", który za każdym przesłuchaniem powala mnie na łopatki pod względem technicznym i aranżacyjnym.

5. Odkrycie: Co prawda bardziej prywatne i spoza muzyki klubowej – London Grammar. Jeśli miałbym szybko opisać: wyobraźcie sobie sumę zespołów The xx i Florence+The Machine… podniesioną do potęgi sześciennej.

6. Refleksja na 2013 – Jeśli trzeba w życiu komuś koniecznie imponować, to wyłącznie samemu sobie. Możesz być pewny, że reszta jest przy tobie szczerze, kiedy akceptuje cię takiego, jakim jesteś.

7. Spostrzeżenie roku: Zasada ograniczonego zaufania panuje nie tylko w ruchu drogowym…"

Mat Zo & Porter Robinson - Easy (Official Video) (Ministry of Sound TV)
Mat Zo - Damage Control (album sampler)
London Grammar - Nightcall (Official Video)
Komentarze
  • artinho6 stycznia 2014, godz. 02:47
    Jerycho jak zwykle w formie!! :)

    Karbot, ja nie wmawiam nikomu, że big room jest lepszy od czegokolwiek innego. Sam słucham wielu podgatunków także nie potrafię sklasyfikować i zrobić sobie wewnętrznego rankingu. Jeżeli cieszy Cię, że ktoś to lubi, to daj się ludziom cieszyć, a nie na każdym kroku muszą być spiny. Nie piję tu bezpośrednio do Ciebie, ale mówię generalnie. Rozumiem, że nie lubisz dzisiejszych big roomów i maksymalnie wytrzymujesz 3 sekundy, tylko, jak ja teraz mam brać Twoją opinię na poważnie skoro wiem, że jest to subiektywna opinia z góry nastawiona negatywnie? Rozumiem również, że ciężko Ci je rozróżniać, bo po 3 sekundach to jedynie w Jaka To Melodia odgadują numery, ale tak całkiem serio. Odróżniłbyś kilka podobnych do siebie numerów techno po 3 sekundach? Czy nie znajdą się podobne do siebie numery trance'owe? hardstyl'owe? czy nawet drum'n'bass'owe? Zlitujcie się.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (31)
Popularne newsy
1koment.Ważne info na temat EUFORIA FESTIVAL 2020!  Ważne info na temat EUFORIA FESTIVAL 2020! 18 maja, godz. 20:060koment.Ultra Europe 2020 Ultra Europe 2020 'przeniesione na lipiec 2021' 22 maja, godz. 15:01