Gdy w zeszłym roku w relacji z Tomorrowland pisaliśmy o występie The Chainsmokers na głównej scenie, nie spodziewaliśmy się chyba, że za inspirowane nimi beaty chwyci wielu innych wykonawców... 4 UserComments

Trendy 2017: Trap-Breakbeat-Pop na imprezach i w radiu

Artykuł dodano: 29 grudnia 2017, godz. 16:19
Odsłony: 1143x

Gdy w zeszłym roku w relacji z Tomorrowland pisaliśmy o występie The Chainsmokers na głównej scenie, nie spodziewaliśmy się chyba, że za inspirowane nimi beaty chwyci wielu innych wykonawców - również takich, których byśmy nigdy o to nie podejrzewali. 

Pisaliśmy wtedy: „ich trapowe beaty przenosiły momentami na imprezę z... czarną muzą! Oczami wyobraźni zobaczyłem niedaleką przyszłość, kiedy to połamane rytmy r'n'b (nie da się ukryć, że w wersji dosadniejszej, ale jednak) zdominują mainstage Tomorrowland  i w poszukiwaniu beatów 4/4 trzeba będzie biec na inną scenę.”

Dziś, 17 miesięcy później, podobnie można powiedzieć o tym, co słyszymy w wielu klubach oraz na antenach rozgłośni radiowych. Co, niestety, często się ze sobą pokrywa. Coraz częściej -  z każdym miesiącem radiowych hitów w klubach jest coraz więcej (oczywiście nie licząc miejscówek stricte undergroundowych). 

Któż by kiedyś pomyślał, że jednym z największych radiowych hitów roku będzie kawałek Axwella i Ingrosso? W dodatku inspirowany właśnie połamanym elektronicznym popem w wykonaniu The Chainsmokers? Co więcej - po ‚More Than You Know’ Szwedzi postanowili iść za ciosem i wydali mocno podobny numer ‚Dreamer’, który już nucą… prawie wszystkie dzieci w prawie wszystkich szkołach. Podobnie, jak ‚Closer’ i ‚Something Just Like This’ w wykonaniu wspomnianych wcześniej The Chainsmokers. Dorzućmy do tego jeszcze wspólny track Guetty i Biebera i…

Czy te utwory to jeszcze ‚elektroniczna muzyka taneczna’ czy zwykły pop, inspirowany brzmieniami z klubowego świata? My najbardziej zwróciliśmy uwagę na fakt, że niejako kuchennymi drzwiami powróciły do łask połamane, breakbeatowe rytmy! W bardzo melodyjnym, wygładzonym wydaniu, ale jednak - myślicie, że ten trend się utrzyma i w kolejnych miesiącach jeszcze częściej będziemy tańczyć (i słuchać w radiu) kawałków pozbawionych typowego, imprezowego beatu 4/4? 


P.S. Nawiasem pisząc ciekawe, którzy producenci wskoczą do tego wagonu i wydadzą wkrótce utwory inspirowane taką właśnie rytmiką? Popularność (prawie) gwarantowana, o czym świadczą również przykłady z naszego podwórka - choćby odnośnie sukcesów duetu Emdi & Coorby, tylko czekać, aż ich wersja ‚Don’t You Worry Child’ SHM hulać będzie w eskach obok największych hitów świata…


Axwell Λ Ingrosso - More Than You Know


Axwell Λ Ingrosso - Dreamer [Lyric Video]


The Chainsmokers & Coldplay - Something Just Like This (Lyric)

Swedish House Mafia - Don't You Worry Child (Emdi & Coorby Remix)

Komentarze
 • Łukasz Derda29 grudnia 2017, godz. 15:32
  Mimo tego, że More Than You Know grają nadal wszyscy i wszędzie, to dawno nie było tak "przyjemnego" numeru ;)
 • Łukasz Szwrck29 grudnia 2017, godz. 15:33
  W tym roku z polakow to Sikdope namieszał, Snakes bylo grane na wszystkich największych festiwalach a wy piszecie o jakiś cieciach Emdi&Corby a kto to wgle qrwa jest? ??????
 • Pixik0729 grudnia 2017, godz. 23:23
  niektóre kawałki dają radę jako radiówki, całkiem przyjemne są też w klubach. something just like this w remixie Alesso to dla mnie złoto. te kawałki to część elektronicznej muzyki tanecznej.
 • UcieX30 grudnia 2017, godz. 14:07
  Moim zdaniem najważniejszy jest pomysł na utwór i umiejętności. Jak ktoś potrafi wszystko ładnie połączyć to może być nawet w stylu dance breakbeat. Trap charateryzuje się mocnym basslinem, który wybije się nad resztą dźwięków i jest głównym motywem utworów, więc trapem tych utworów nie nazwałbym. Poza tym tempo w trapie jest wolniejsze.

  [Trap] - Aero Chord - BLVDE


  Rain Man - Bring Back The Summer (Ft. Oly)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (4)