Spacerując sobie po supermarkecie albo będąc akurat u znajomych mających odpalone radio trudno nie zastanowić się - jak to możliwe, że takie kawałki, jak 'Tsunami' i 'Animals" grane są wiele razy... 31 UserComments

'Tsunami': najmocniejszy numer w historii polskich rozgłośni radiowych?

Artykuł dodano: 14 listopada 2013, godz. 14:14
Odsłony: 9064x
Spacerując sobie po supermarkecie albo będąc akurat u znajomych mających odpalone radio trudno nie zastanowić się - jak to możliwe, że takie kawałki, jak 'Tsunami' i 'Animals" grane są wiele razy dziennie przez polskie rozgłośnie komercyjne? Te nadające muzykę dla młodzieży, oczywiście? To chyba jednak wydarzenia bez precedensu w historii polskiego radia komercyjnego. 

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że prezentowane są w nich kolejne numery Guetty czy Aviciiego, jednak większoć tanecznych numerów na radiowej rotacji ma jednak w wersjach singlowych zmiękczoną stopę, nieco uradiowioną aranżację, przeważnie również piosenkowy charakter. To właśnie w ten sposób na anteny rozgłośni komercyjnych dostali się przecież Swedish House Mafia czy ostatnio Armin van Buuren. 


Tymczasem okazuje się, że to nie jedyny sposób, żeby się tam pojawić. "Animals" Martina Garrixa, a jeszcze bardziej "Tsunami" DVBBS & Borgeous przekonują, że nie trzeba wcale odchodzić od stricte eventowego czy festiwalowego brzmienia, żeby pojawiać się w radiu obok Sylwii Grzeszczak, Katy Perry czy Miley Cyrus. 

U Garrixa mamy jeszcze trochę "ładnej", big roomowej melodii, ale "Tsunami" to przecież kawałek z potężną stopą i ostrym motywem, przypominającym klimaty... hardstylowe! Może się numer komuś podobać lub nie, ale na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest "radiowy". To przecież typowy imprezowy banger, o którym przeciętny słuchacz nie powinien pomyśleć inaczej, jak o "techno rzeźni". Czy to jedyny taki strzał, czy czeka nas więcej inspirowanych hardstyle'em radiowych "hitów"? 

Martin Garrix - Animals (Official Video)
DVBBS & Borgeous - TSUNAMI (Music Video)
Komentarze
  • malicja8418 listopada 2013, godz. 12:06
    oby jak najwiecej takich utworów w stacjach radiowych!!!!!!!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (31)