28 października do nyskiego klubu Fabryka powraca Underground Session, tym razem w mrocznej, halloweenowej odsłonie. Klimatyczne wnętrze klubu zamieni się nie do poznania! Jeśli chcesz stać się częścią tego 0 UserComments

Underground Session - Halloween @ Fabryka Nysa

Artykuł dodano: 17 października 2011, godz. 14:13
Odsłony: 3672x28 października do nyskiego klubu Fabryka powraca Underground Session, tym razem w mrocznej, halloweenowej odsłonie. Klimatyczne wnętrze klubu zamieni się nie do poznania! Jeśli chcesz stać się częścią tego niesamowitego projektu, przyjdź w adekwatnym do okazji przebraniu! Nad scenerią zła zapanuje 5-ciu magików: CMK, Silvershine, Jacob Larsen, Tom Palash oraz TMK. W rytmie ich mrocznych setów będziemy bawić się, aż do wschodu słońca. Rezerwuj zatem miotłę i odleć razem z nami! Strzygi upiory i inne mroczne stworzenia przybywajcie - jest to wasz obowiązek!

*****
CMK - pochodzi z Nysy. Twierdzi że nie jest nikim wielkim w świecie muzyki tylko po prostu gra bo lubi.
W skrócie pisząc przygodę z muzyką techniczna zaczął na początku lat 90 słuchając audycji radia BBC 1 czy Evosonic. Po latach fascynacji muzyka techniczną postanowił sam spróbować swoich sił za deckami, zaowocowało to latami praktyki na wszelkiego typu sprzęcie. Nie ma sensu wypisywanie bzdetów typu że "ma swój własny niepowtarzalny styl i technikę".
Jeśli ktoś chciałby ocenić i posłuchać jego setów to najlepiej zaprosić artystę do klubu gdzie za konsoletą sam zaprezentuje co potrafi, bez zbędnej gadki.
Jego sety to zaskakujący mix wszystkiego, co w muzyce elektronicznej najlepsze, utwory których charakterystyczną cechą są pompujące brzmienia techno oraz potężna energia niesiona przez głębokie minimalistyczne dźwięki.
Grał na imprezach i w klubach takich jak: Insomnia, The End, Dance4us, Dreams Night, FTB M&M, Inkubator Katowice, Fabryka Nysa, Archibar Katowice,Tuba Poznań,Fabryka Opole i wielu innych.

*****
Jacob Larsen - pochodzi z Mysłowic. Na początku zafascynowany muzyką house (vokal, funky), teraz buduje swoje sety, uciekając do deep minimalowych dźwięków połączonych z tłustym elektronicznym basem. Jako dj pierwszy raz zaprezentował się szerszej publiczności w roku 2001. Od tego momentu nieprzerwanie gra ,organizuje, współtworzy, grassuje... Pewnie on sam nie jest w stanie zliczyć imprez, w których brał udział. Współtworzy kolektyw MniaM.

*****
Tom Palash - przełom lat dziewięćdziesiątych młody dzieciak z tornistrem na plecach maszeruje na przystanek autobusowy do szkoły, w lewej kieszeni w walkmanie ma nagraną kolejną nocną audycję „Technikum Mechanizacji Muzyki” prezentowana w radiu RMF FM. Wesoły dzieciak który słuchał nagranych na kasety audycji nie przypuszczał wtedy ze sam będzie zajmował się produkcją…jest wówczas zagorzałym młodym fanem takich formacji jak grupa Millenium (niezapomniana plyta „Self”), Josh Wink, Westbam, Marusha czy Wentylator, ciągle przemierzając przez coraz cięższe odmiany muzyki techno czerpie inspiracje życiowe z składanek takich jak „Thunderdrome” „Terrordrome” itp. ,kilka lat pozniej Tom sprowadza w swoje zacisze pierwsze programy do robienia muzyki i w ten sposob lzaczyna swoja przygode z produkcja.
Od 1997 kiedy to porażony płytami Dj Shadowa i Dj Krusha pelen ciekawości dostrzega w sobie cos co nie daje mu oderwac uszu od wszystkiego co brzmi naokolo…odkrywa w sobie nową stronę myślenia...pewnego ranka budzi sie i wie ze chce tworzyc, i tak się zaczęło…
Jeszcze w tym samym roku zakłada zespół hip-hopowy w którym jest zarówno producentem „GDM” jak i MC „Słońce” ,powoli brnąc nowa ścieżką spotyka na swojej drodze sporo ciekawych ludzi co w efekcie objawia się nagrywaniem utworow i koncertowaniem. W 1999 roku przyłącza się do grupy hip-hopowej „Trzystyle: gdzie kontynuuje swoja pasję wymieniając się doświadczeniami miedzy innymi z Noonem z formacji „Grammatik” co owocuje wydaniem na składance STEEZ utworu „Missing train” - wolnego instrumentala dzięki któremu szybko zyskuje uznanie w kręgach subkultury. Zostaje następnie zaproszony między innymi na składankę Junoumi 2 i po raz pierwszy znajduje się producent i MC na płycie Winylowej.
Dwa lata później rozstaje się z hip hopem by kontynuować swoją drogę w kierunku bardziej szerokim niż produkcje down tempo. Zaczyna coraz szerzej odnajdywać się w elektronice…w roku 2003 zostaje uznany przez ceniona w subkulturze hip-hopowej gazetę KLAN jako niedoceniony producent polskiego hip hopu…ale Tom wtedy już pełen nowych pomysłów i zapału zaczyna interesować się DJ-ką.
W tym samym roku zaczyna rezydenture klubowa w swoim mieście serwując tam muzyke typu deep house, deep techno oraz wszelakie odmiany rytmicznej muzyki elektronicznej…gra po prostu to co mu się podoba. W roku 2004 jako Dj Type czysto przypadkiem ląduje w półfinale konkursu Popaki 2004 gdzie pojawia się z zestawem bębnów afrykańskich, na których gra w trakcie afterparty…tak tak…Tom nie tylko jest czynnym producentem i DJ ale również perkusista…po powrocie do domu nastepuja kolejne etapy kombinacji i wprowadzanie coraz nowszych pomysłów do swoich produkcji.
W efekcie nowych idei nagrywa piosenkę Every Cloud wraz z Natalią Grosiak wokalistką zespołu „Micromusic” oraz „Digit all love” znana obecnie i szanowaną na polskim rynku muzycznym artystką. Wygrywa kilka konkursów w Radiowej Trojce i dalej rozgląda za innowacyjnością i oryginalnością…zaczyna się przygoda z techno i minimalem…Tom codziennie produkuje muzykę, pomaga innym artystom, jeździ na koncerty, poznaje ludzi, stara się być jak najbliżej wszelkich wielkich wydarzeń muzycznych a w roku 2005-2006 ze względu na kilka ważnych życiowych bodźców przestaje grać jako DJ, zamyka się w studio w domu i zaczyna szlifować swoje umiejętności w kilku gatunkach muzycznych, produkuje drum’n’base, jungle, trip hop, hip hop instrumentalny, house, techno i minimal, co zaczyna odnosic efekty i już we wrześniu tego samego roku odkryty przez Michała Ignatowicza managera formacji ARYSTO jako Tom Palash staje się członkiem w/w bydgoskiej formacji Dj-skiej. W szeregach Bydgoskiej formacji Arysto trwa do chwili obecnej promujac wszelkie wydarzenia jak i firmujac marką Arysto swoja osobe. Zaledwie miesiąc później zostaje wydany na składance polskiego labela „Prond recordings” a 2 miesiące później wydaje kolejny utwór dzięki amerykańskiemu labelowi „Gigant Squid Recordings”. Od tego czasu Tom skrupulatnie wydaje nowe utwory szukajac swojego brzmienia i środka ktory pozwoli mu być indywidualistą i wyróżniać spośród innych producentów. W roku 2008 przyłącza się do Homage Rec i zaczyna współpracę z Jacobem Seville. W tym czasie ma już za sobą kilka gościnnych występów w audycjach miedzy innymi „Frisky radio”, „Proton radio”, „Pure FM radio”, czy tez poznańskim „RMI FM” gdzie w audycji Manual Music zostaje przedstawione jego DJ Promo.Jego utwory grane sa w nocnych audycjach „Radio BIS” cały czas umieszczając je w proponowanych top-ten polskiej muzyki. W 2009 roku przeprowadza sie do Poznania by kontunuowac podroz muzyczna w szerszej skali, gra w wiekszosci miejscowych klubow wyjezdzajac rowniez na bookingi po calym kraju. Dwukrotnie zagrał również na jednym z wiekszych wydarzen muzyki elektronicznej w polsce – festivalu Audioriver wraz z Jacobem Sevillem akompaniujac na elektronicznej perkusji.
Od roku 2010 Tom produkuje szeroko pojeta muzyke elektroniczna z naciskiem na kreowanie swojego wlasnego stylu, wydaje w Homage Rec i Levitate Rec kilka utworow, nawiązuje wspolpracę z Jacobem Seville gdzie razem tworza pod nazwa Polarbugz. Po wydaniu kilku utworow w/w formacji Tom znow zaczyna skupiac sie na sobie, cały czas szukając świeżości w muzyce, która pozwoli czerpać mu satysfakcje z swojej tworczosci. Początek roku 2011 to między innymi występ w jednej z rozgłośni radiowych RTS.FM, nigdy nie przestając kroczyc swoja sciezka kreujac styl zarowno grania jak i produkcji.

*****
Silvershine - to zdolny i utalentowany przedstawiciel muzyki klubowej. Pod pseudonimem tym ukrywa się Marek Jaśkiewicz, obecnie mieszkający w śląskim Rzymie DJ. Jeszcze niedawno na pytanie, kim jest Silvershine, wielu mogło odpowiedzieć przecząco, kręcąc z niewiedzy głową. Obecnie znany jest nie tylko ze względu na znakomity dobór utworów w swoich energetycznych setach, ale również dzięki własnej, niespotykanej technice. Jego sety pełne są mrocznych, technicznych, minimalistycznych dźwięków, za pomocą których przejmuje władzę nad umysłami klubowiczów.
Silvershine debiutował w audycji radiowej prowadzonej przez Niklasa Venn’a grając gościnnego seta b2b z CMK, po czym w kilka tygodni później zaprezentował swoje umiejśtności na FTB Meeting &Melange Members Party 2009. Do najważniejszych występów można zaliczyć INSOMNIĘ (edycję 2009, 2010) oraz THE END które odbyły się w Osowcu.
Do tej pory miał okazję grać u boku takich artystów jak: Angelo Mike, Carla Roca, Siasia, Meg Cocaine, Grzegorz Es, Gudowski, Hensha, Pekin, Lukash Andego, Marks, Dropski, TMK, Musick, Tomash Mc Gee, Harty.
Ważniejsze miejsca: Inqbator Katowice, Regres Bytom,Archibar Katowice, Rampa Opole, Trops Gdańsk, Fabryka Opole, Tunel Kędzierzyn Koźle, Fabryka Nysa.
Nie minęło wiele czasu a DJ już dostaje propozycje grania na znacznej ilości imprez. Co tu dużo pisać, jeśli będziecie mieli okazje posłuchać go na żywo, ocenicie sami. Do zobaczenia w klubach.

*****
TMK tak naprawdę Tomasz Krawczyk, urodzony w 1980 roku w Opolu. Tutaj mieszkam i skończyłem studia. Muzyką interesowałem się od najmłodszych lat. Grałem na szkolnych dyskotekach już jako nastolatek. Przeszedłem w swojej edukacji muzycznej już wiele gatunków muzycznych od Terrordromów, Prodigy, Goldim, FSOLu, LTJu kończąć obecnie na ikonie minimali Hawtinie. Z biegiem czasu wzrastała jego fascynacja muzyka elektroniczna poprzez różne w formie odmiany tej muzyki do tego stopnia że postanowił zainwestować w sprzęt by móc zacząć realizować swoją pasję która przerodziła się w miłość do muzyki elektronicznej. Początki jak u każdego były trudne dla mnie ale zarazem pełne niespodzianek co dawało mu siłę i motywacje do samorealizacji i samodoskonalenia by móc zaskoczyć słuchacza coraz to nowym pomysłem i zabawą dźwiękami. Zaczynając od grania u znajomego co weekend w domu dla znajomych poprzez opolskie kluby zapragnął pojawić się na większych imprezach. Upór i determinacja kierowana nie zyskiem lecz fascynacją muzyczną doprowadziły go do miejsca w którym znalazł się dziś. Podchodząc z rezerwą i kierowany muzyką spotkał się z wieloma przychylnymi opiniami co do stylu i sposobu grania. Sety stały się jednym wielkim polem doświadczalnym. Stara się on w nich przekazać to samo co czuję po odnalezieniu wspaniałej produkcji muzycznej wzbogacić ją o "to coś " co dj potrafi zrobić na imprezie. Emocje skierowane w publikę wracające w postaci tłumu skaczącej fali ludzi dają mu największą satysfakcję z grania. Muzyka jaką gram to kwasowy minimal z elementami miekkimi, melodyjnymi przeszywającymi całe ciało od ucha aż po stopy. Staram się grać budując napięcie aby móc za chwile zaskoczyć w sposób niekonwencjonalny. Promuje muzykę alternatywna mroczną kwasową a zarazem z niesamowitą mocą . W 2008 wraz z przyjacółmi postanowił założyć agencję BitterSweet kótrej jest właścicielem. Obecnie działą jako 2 manager w abencji Substan Art Bitter Do ważniejszych imprez na których miał okazję do tej pory zagrać trzeba zaliczyć między innymi: Soundtropolis Polska 2006 pole namiotowe (afterparty) ,Techno-Górki Polska 2007, Soundtropolis scena alternatywna 2007 i 2008, Minimal Dust, ELECTRONIC CONNECTION PARTY Jaworzno Rav B-day 2008 B4- Mayday_PL Miałem okazję grać u boku takich artystów jak ,Chris Liebing, Brian Sanhaji, Gyle San, 3 Channels,Carla Roca Brixton, Man At Arms, Biorn Boomerschein, Solar Kingdom,Lukasz Andiego, Agatha, Peter Fern, Westbam, Norbert Honkisch, Ronski Speer, Lexy & K-Paul, Thomas Schumacher, Johannes Heil, Emmerson, Poziom X, Chris da Breake, Siasia,Sick, Venom

*****
Fabryka... to oryginalny, niepowtarzalny klimat utrzymany w atmosferze kolorytu zabaw i szaleństwa życia studenckiego! Fabryka... jest krainą prawdziwej muzyki pozbawionej komercji, przyjazną Twojej kieszeni i zapewniającą poznanie wyjątkowych i oryginalnych ludzi którzy kochają wolność wyboru. Fabryka... to nocne filmy, koncerty, wieczory poetyckie i tematyczne spotkania!
Stwarzamy braci studenckiej bezpośredni wpływ na życie ich klubu. Fabryka ... łączy i rodzi prawdziwe przyjaźnie, które zostaną w sercach na długie lata. Jesteśmy dla Was aż po blady świt witający ludzi pracy! Jesteś studentem masz piwko z kranu za 4zyle .

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)