Przed Wami pojedynek na klipy, a także rzecz jasna utwory, do których zostały nakręcone. Brytjskie trio kontra niemiecki duet. Zasłużona dla muzyki trance wytwórnia Anjunabeats kontra zasłużona dla... 17 UserComments

Above & Beyond vs. Stoneface & Terminal

Artykuł dodano: 4 lipca 2012, godz. 09:33
Odsłony: 4731x
Przed Wami pojedynek na klipy, a także rzecz jasna utwory, do których zostały nakręcone. Brytjskie trio kontra niemiecki duet. Zasłużona dla muzyki trance wytwórnia Anjunabeats kontra zasłużona dla muzyki trance wytwórnia Euphonic. Kto prezentuje się ciekawiej?


Above & Beyond przy okazji darmowego tracka „Small Moments” prezentują nam krótki film będący podsumowaniem roku w trasie dookoła świata. „Małe chwile, z których złożone jest nasze życie” to hasło, które sobie ostatnio upodobali i które jest tematem przewodnim klipu. Muzycznie utwór pozbawiony jest beatu, ale na pewno niepozbawiony trancowego klimatu i emocji. Niejeden się wzruszy słuchając tej poruszającej kompozycji, idealnej na intro albo outro trancowego występu.

Above & Beyond: Small Moments Like These


Gdyby ktoś miał ochotę na Above & Beyond z beatem, polecamy świeżą epkę z numerem „On My Way To Heaven” z trzema wersjami tego utworu znanego z ostatniego krążka brytyjskiej ekipy. Poza „Club Mix” w wykonaniu Above & Beyond, znajdziecie też dwa remiksy – w wykonaniu Tomasa Heredia oraz ...Seven Lions! Tak, tak – to kolejna zabawa trancowego trio z dubstepowymi remikserami. Jak się Wam podoba?

Above & Beyond - On My Way To Heaven (Above & Beyond Club Mix)


Above & Beyond - On My Way To Heaven (Tomas Heredia At Sunrise Mix)


Above & Beyond - On My Way To Heaven (Seven Lions Remix)


A teraz czas na Niemców – przy okazji nowego teledysku Stoneface & Terminal dominują komentarze, że rzadko spotykany przypadek, kiedy trancowy klip nie jest po prostu słaby i nijaki. Nie da się ukryć, że mamy tu do czynienia z pewnym, dość oryginalnym pomysłem. Czy pomysł jest dobry, ocenę zostawiamy Wam. Podobnie w przypadku jakości utworu „Here Comes The Sun” - nam wydaje się całkiem przyzwoity, zwłaszcza w porównaniu do kilku poprzednich propozycji niemieckiego duetu. Jaką dajecie notę?

Stoneface & Terminal - Here Comes The Sun (Official Music Video)
Komentarze
 • Trix114 lipca 2012, godz. 10:50
  Najbardziej z tego zestawienia spodobał mi się klimatyczny klip Above & Beyond: Small Moments Like These. Numer Stoneface & Terminal o dziwo też nie jest zły choć nie jestem zwolennikiem obecnego grania AvB i S&T. Co do Above & Beyond - On My Way To Heaven jak dla mnie jest tandetny. Zawsze byłem i będę przeciwny mieszaniu Trance z tą zje.... muzyką jaką jest dubstep więc tym bardziej mówię nie !
 • Jerycho19884 lipca 2012, godz. 11:09
  Above & Beyond jak zwykle na swoim ostatnio bardzo niskim poziomie... Ten numer nie ma w sobie nic godnego uwagi moim zdaniem - jest bezpłciowy i wyzbyty jakichkolwiek uczuć... Co do Stoneface & Terminal w porównaniu do A&B lepiej choć i tak według mnie schematycznie i bez wyrazu ;) No ale to tylko moje zdanie ;)
 • machal4 lipca 2012, godz. 11:33
  A&B największy upadek jaki widziałem ( usłyszałem ) w przeciągu ostatnich lat :/ Za mega niski poziom Group Therapy zwalam winę na Richarda Bedforda najbardziej wkurzający wokal świata już wole ''hity'' Dasha z Mendelsohnem choć jak ich słucham piana z ust się toczy XD
 • UcieX4 lipca 2012, godz. 14:04
  "Small Moments" to prawdziwy pełen uczuć Above & Beyond. Przypomina mi się od razu genialny
  Above & Beyond pres. OceanLab "On A Good Day (Above & Beyond Acoustic Mix)"


  Z Stoneface & Terminal powinna być większość zadowolona. Ja jednak nie będę oceniał, bo zbyt upliftowe klimaty.

  @ machal
  Zgadzam się. Gdy słyszę Richarda Bedforda to mam wrażenie że wzięli jakiegoś dziadka z ulicy który im śpiewa.
 • chudy5d4 lipca 2012, godz. 14:15
  Trio poszło za modą, zamiast trzymać się swojego stylu, tworzyć oryginalne utwory, to wlecieli w trouse i nam się trio skończyło. :/ Szkoda, bo utworem Small Moments pokazali, że potrafią robić świetną muzykę, szkoda tylko, że raz na rok... On My Way To Heaven - mi osobiście się żadna wersja nie podoba, ani beznadziejny club mix, ani remixy - brzmią tak jakby ich autorzy nie mieli w ogóle pomysłu na nowe wersje... Ale co najlepsze - dubstepowy remix jest bardziej tranceowy niż wszystkie wydawnictwa Anjunabeats z ostatnich kilkunastu miesięcy (chodzi mi o pierwsze 55 sekund - pasowałoby to do takiego remixu). :D
 • White Sands4 lipca 2012, godz. 14:42
  a&b wydaja najgorsze kawalki z albumu , nie czaje tego kompletnie
  a co z klimatycznymi "alchemy" i "prelude"??
  s&t na plus
 • Luc Deep4 lipca 2012, godz. 15:17
  S & T lepiej niż przez ostanie lata ale i tak bez rewelacji. Gdzie ten duet który nagrał porywający album "Wide Range"?????

  Stoneface & Terminal - Pictures....2006
  Stoneface And terminal - Pictures


 • Janek-krzyz4 lipca 2012, godz. 15:37
  Above & Beyond jak zawsze klasa!
 • Piotrek5504 lipca 2012, godz. 16:02
  Brawo dla Above & Beyond za zrobienie muzyki klasycznej -,-
 • Qtek4 lipca 2012, godz. 19:11
  Muszę przyznać, że nigdy mnie do siebie nie przekonali... po tym co pokazują ostatnio wiem, że chyba juz do końca się do nich nie przekonam.

  Luc, to se ne vrati ;) tak samo przepadli jak cosmici i inni.
 • marihaaaa4 lipca 2012, godz. 19:18
  Piękny, wzruszający klip Above & Beyond. Obyśmy spotkali się 14.07 <3
 • Halls4 lipca 2012, godz. 22:54
  A & B pokazali klasę na Transmission 2011 ... cudowny set !!

  "Life is made of small moments like this"

  Wracam do tego wieczoru ... cudownego wieczoru !!
 • Sebo/BGN5 lipca 2012, godz. 14:28
  Można wieszać psy na Above & Beyond, że zmienili styl grania, że idą w innym kierunku niż większość dawnych fanów by sobie wyobrażała. Jedno jest pewne - to są po prostu świetni ludzie wierzący w to co robią. I kochający granie i kontakt z ludźmi. Tego się NIE DA nie docenić i nie zauważyć, wystarczy być na chociaż jednym ich występie czy zerknąć na próbkę takowego na YT. ;)
  Oni są po prostu above & beyond... zawsze byli. Zawsze byli czymś więcej. Swoim stylem niejako wyznaczali swój własny, poniekąd 'profesjonalny' kierunek. I to się nie zmienia - wystarczy spojrzeć na Small Moments Like These. Oglądając ten klip nie mogę opanować łez.
  Subiektywnie z mojej strony są to artyści numer 1. Album Group Therapy zwyczajnie mnie oczarował i potwierdził, że A&B cały czas chcą przekazać głównie jedno - głębokie, szczere emocje. Po niektórych releasach na Anjunabeats faktycznie można stwierdzić, że odrobinę czasem idą w stronę wypuszczenia maszynki do robienia kasy, ok. Ale z drugiej strony patrząc na całokształt, wkład pracy, publikę, całą tą specyficzną atmosferę - nie idzie nie kochać rodziny Anjunabeats/Deep ;)
  Pozdrawiam wszystkich którzy czują podobnie jak ja! Wypowiedzcie się ;) Innych, którzy już dawno porzucili Anjunę i A&B też pozdrawiam, w końcu każdy ma prawo wybrać inny 'kierunek' i być z niego jednakowo zadowolonym. (Nie mówię przez to, że ja nie siedzę w innych klimatach niż Anjunabeats ;)).
 • lukasz-p5 lipca 2012, godz. 15:00
  Stoneface & Terminal zdecydowanie lepiej.
 • Didek10 lipca 2012, godz. 22:22
  'Small Moments' ciekawe, a co do 'On My Way To Heaven' to chyba jednak i tak najlepsza oryginalna wersja z albumu. S&T rzeczywiście całkiem nieźle w porównaniu z tym co ostatnio wydawali :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (17)