Domyślamy się, że powyższy tytuł musiał mocno wystraszyć zagorzałych entuzjastów brytyjskiej trójki, która już na zawsze pozostanie jednym z najbardziej oryginalnych i inspirujących twórców muzyki... 9 UserComments

Above & Beyond ze... Skrillexem!

Artykuł dodano: 16 października 2013, godz. 17:17
Odsłony: 4281x
Domyślamy się, że powyższy tytuł musiał mocno wystraszyć zagorzałych entuzjastów brytyjskiej trójki, która już na zawsze pozostanie jednym z najbardziej oryginalnych i inspirujących twórców muzyki trancowej. 

Uspokajamy jednak - Above & Beyond nie stworzyli ze Skrillexem electro-brostepowego wiertarkowca, chociaż ich wspólna akcja niekoniecznie porwie ich fanów. Lecz z innego powodu - oto bowiem w ostatni weekend odbył się w Los Angeles wyjątkowy, akustyczny koncert Above & Beyond. Tym razem nie w przytulnym, brytyjskim pubie, ale na dużej, amerykańskiej scenie. Panowie wystąpili z bardzo szerokim składem muzyków grających na bardzo wielu instrumentach (z harfą włącznie) i po raz kolejny udowodnili światu, że ich utwory to bardzo zgrabne kompozycje, które w różnych stylistycznych szatach mogą zabrzmieć dobrze. 


W pewnym momencie na scenę wkroczył ku zaskoczeniu wszystkich Skrillex, a Tony McGuinness wyjaśnił, że "usłyszał on dzień wcześniej ich kawałek "Black Room Boy" i zapytał, czy może dołączyć do nas i zagrać do niego na gitarze. Bardzo lubię tego artystę, więc zgodziłem się". Oto, jak wypadła ich wspólna wersja tego numeru: 

Skrillex on guitar with Above & Beyond

P.S. A przy okazji - fanom Skrillexa proponujemy jeszcze najnowszy teledysk, nakręcony do utworu nagranego wspólnie z Alvinem Riskiem "Trying Out", którego premiera odbyła się kilka dni temu:

Skrillex + Alvin Risk - TRY IT OUT (NEON MIX)
Komentarze
 • Dave Stiller16 października 2013, godz. 17:06
  Koniec świata jest bliski...
 • UcieX16 października 2013, godz. 17:28
  Moim zdaniem fajna inicjatywa. Widać, że Skrillex lubi różne oblicza muzyki elektronicznej co też udowodnił jakiś czas temu EPką "Leaves". Wersja gitarowa utworu A&B również ciekawa, choć sam kawałek, jako wersja oryginalna mniej ciekawa. Nie było zbytnio co wykrzesać z nudnej nuty ;)
 • Jerycho198816 października 2013, godz. 17:36
  Nie wiem dlaczego, ale ruchy Skrillexa na tym filmiku kojarzą mi się z ruchami tej pani z gitarą:
  Kiedyś to chociaż starali się udawać

  Tylko, że on bardziej żywiołowy ;)
  Co zaś do inicjatywy - ciekawa sprawa. Można powiedzieć, że takie "Above & Beyond symfonicznie" ;)
 • kamil1991x116 października 2013, godz. 20:46
  Jerycho1988 w Polsce wszystko co związane ze Skrillex'em będzie zawsze hejtowane cokolwiek by zrobił co jest przykre... Skrillex moim zdaniem jest świetnym producentem/dj i podejrzewam, że gdyby nie zdobył takiej popularności wszyscy by się podniecali że jest wizjonerem a tak każdy tylko krytykuje. Poza tym jest utalentowanym wokalistą i jak się okazuje świetnie radzi sobie też z gitarą, więc nie wiem o co ci chodzi i gdzie widzisz podobieństwo. Ludzie nie bądźcie IGNORANTAMI!!!
 • Jerycho198816 października 2013, godz. 20:53
  kamil1991x1 ale ja nie napisałem, że mu brak talentu czy coś... Raczej chodziło mi, że filmik ten - a raczej to nagranie - nie przedstawia go w zbyt korzystnym świetle. Widać na nim niewiele, a jeśli już to Skrillex ukazany jest w moim odczuciu w nieprofesjonalny sposób... Co zaś do twórczości tego pana, zawsze będę go chwalił za Leaves i za to, że potrafił znaleźć niszę, którą w sposób umiejętny zagospodarował... Nie podoba mi się co prawda większa część jego twórczości, niemniej jak zawsze życzę mu powodzenia bo chyba na to zasługuje i na to w jakiś sposób zapracował ;)
  Tak więc reasumując chodziło mi bardziej o to nagranie, a nie o krytykowanie Skrillexa. Jeżeli z mojej wypowiedzi tak nie wynikało to przepraszam, będę starał się być dokładniejszy w przyszłości ;)
 • UcieX16 października 2013, godz. 20:54
  @ kamil1991x1
  Skrillex jest utalentowanym wokalistą i dobrze radzi sobie z gitarą, ponieważ zanim stał się "Skrillexem" grał w zespole post-hardcorowym gdzie użyczał swojego głosu i grał na gitarze :)
 • artinho16 października 2013, godz. 23:28
  Właśnie chciałem UcieX o tym pisać :p Z tego co mi się jeszcze obiło kiedyś o oczy to gdzieś było video jak gra na perce.

  Przydałoby się pokazać szerszemu gronu takie filmiki, ludziom, którzy myślą, że muzyka elektroniczna i jej producenci to tylko laptop :p
 • kamil1991x117 października 2013, godz. 10:14
  UcieX wiem o tym i dlatego o tym napisałem :)
 • roger8618 października 2013, godz. 16:16
  powiem szczerze ze coraz bardziej mi dubstep podchodzi I podoba mi sie jego brzmienie aby tak dalej zyskuje ............:)) drugi kawalek jak najbardziej na boom
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (9)