Od czasu powrotu Allure sporo było spekulacji – czy ten projekt ma coś jeszcze wspólnego z Tiesto czy już nie? Tiesto wciąż wpisany jest jako współtwórca materiału, ale jako Allure występuje już inna 13 UserComments

Allure dla FTB: 'Tiesto był dla mnie pół-bogiem'

Artykuł dodano: 1 maja 2012, godz. 08:00
Odsłony: 7421x
Od czasu powrotu Allure sporo było spekulacji – czy ten projekt ma coś jeszcze wspólnego z Tiesto czy już nie? Tiesto wciąż wpisany jest jako współtwórca materiału, ale jako Allure występuje już inna osoba. Jak to faktycznie wygląda na dzień dzisiejsz? Postanowiliśmy sprawdzić u źródła. Oto rozmowa z człowiekiem grającym w tej chwili jako Allure – przed Wami David van den Hurk.Na wstępie powiedz nam coś o swoich muzycznych korzeniach – od jakiej muzyki zaczynałeś?

Moja mama była wkręcona w muzę wytwórni Motown oraz w Abbę, a tata wolał Stonesów I operę. Z kolei moja siostra kochała wszystko, co związane z musicalami. Wychowywałem się przy bardzo różnorodnych rzeczach. Dla mnie wszystko się zaczęło od króla popu Michaela Jacksona! Nadal go uwielbiam i już pewnie zawsze będę. Potem wkręciłem się w oldskool hiphop – Public Enemy, NWA, Eric B & Rakim. Potem nadszedł acid i „newbeat” z Belgii, zakochałem się w elektronicznej muzyce tanecznej. Zgłębiłem wiele housowych gatunków, wciąż słucham popu, rocka, r&b, żeby rozszerzać swoje horyzonty. Głównie jednak skupiam się na EDM.

Jak się czujesz występując jako Allure, o którym to projekcie wielu wciąż myśli jako o projekcie Tiesto?

- To nadal jest projekt Tiesto, wciąż jest jego częścią i tak też będzie w przyszłości. Czuję się zaszczycony, że mogę pracować z nim i z chłopakami z Showtek jako Allure i dostarczać ludziom świetnej muzyki!

Spotykacie się w studiu z Tiesto czy to raczej współpraca mejlowa? Pamiętasz jak się poznaliście?

- Oczywiście spotykamy się w studiu. Pierwsze z nim spotkanie było bardzo ekscytujące, do dla mnie „wielki człowiek”, postrzegałem go jako „pół-boga” haha. Ale szybko się zorientowałem, że to normalnie stąpający po ziemi gość, z którym bardzo miło się współpracuje i chętnie przebywa.

Allure featuring JES - Show Me The Way (Official Music Video)


Jak to się stało, że zacząłeś grać jako Allure?

- Wszyscy doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, żeby Allure przestało być tylko projektem studyjnym, producenckim i remikserskim, ale postacią z krwi i kości, którą można zobaczyć na żywo w akcji. Ostatecznie padło na mnie, ale wcześniej zastanawialiśmy się też nad innymi kandydatami, z wszystkich zamieszanych w Allure.

Czego można oczekiwać po twoim występie w Kołobrzegu?

Bardzo energetycznego i interaktywnego seta pełnego świetnej muzy!

Które kawałki podpisane jako Allure są twoimi ulubionymi?

Z ostatniej płyty najbardziej lubię „Show Me The Way” z Jes i „On The Wire” z Christianem Burnsem – to naprawdę fantastyczni wokaliści!

Możesz nam zdradzić coś na temat przyszłych wydań Allure?

Od kilku miesięcy siedzimy nad nowym materiałem, już niebawem część będzie skończona i gotowa do wydania. W międzyczasie poproszono nas o zrobienie remiksu do „The Legacy”, jednego z klasyków wszech czasów z repertuaru Push (jeden z aliasów M.I.K.E.'a). Z całą pewnością będzie to zamiatacz parkietów!

Z kim byś chciał współpracować w przyszłości?

Jestem naprawdę szczęśliwy, że już do tego momentu miałem okazję pracować z wieloma moimi bohaterami, jeszcze bardziej szczęśliwy, że kolejne ciekawe kolaboracje są w drodze, nie mogę więcej zdradzić na razie.

Na koniec powiedz co słyszałeś o Polsce?

Słyszałem, że macie tam świetnych ludzi, super wibracje, śliczne kobiety i tanie piwo. Czegoś więcej mógłby pragnąć facet? :)

Allure Live @ Club Life by Tiësto - Club Privilege/Ibiza

Komentarze
 • Sojka30 kwietnia 2012, godz. 13:12
  Zobaczymy co pokaże już niedługo w Kołobrzegu :)
 • fuytki30 kwietnia 2012, godz. 13:53
  a teraz jest pół-psem
  ^^^^^^^^
 • Jerycho198830 kwietnia 2012, godz. 14:00
  Tyle osób tworzy to Allure, że ja już się pogubiłem :P
 • nyana8930 kwietnia 2012, godz. 14:01
  Czyli to jednak on. Buraczana twarz. Niech nawet nie zbliża łapek do The Loves We Lost czy When She Left.
 • UcieX30 kwietnia 2012, godz. 14:47
  Dużo ich tam w tym Allure :P Wybrali chyba najmniej charakterystyczną postać, ale to pewnie dlatego, że Tiesto jak i Showtek nie mają czasu grać pod dwoma aliasami ;) P.S. Chyba najbardziej trafne podsumowanie o Polsce jakie czytałem :D
 • budi2230 kwietnia 2012, godz. 15:24
  powiedzcie moi drodzy, czy tylko my, Polacy mamy ten idiotyczny (moim zdaniem) zwyczaj zadawać zagranicznym gwiazdom pytanie "co sądzisz/słyszałeś o Polsce?" :)
 • Adrian Delay30 kwietnia 2012, godz. 15:53
  Mi tam on nie pasuje jako twarz projektu ale trzeba się pogodzić z ich wspólnym wyborem . Miło też wiedzieć,że Tiesto nadal bierze udział we własnym projekcie.
 • artinho30 kwietnia 2012, godz. 18:04
  twarzą to on nie jest i nigdy nie będzie, gdy ludzie będą myśleli o Allure, to zawsze będzie na pierwszym planie Tiesto, a na drugim bracia Showtek, jak dla mnie dobre rozwiązanie, bo pewnie nie tylko mi David van den Hurk nie był znany jako DJ, a tak ma szanse promocji swojego nazwiska i takiego grania jakie mu odpowiada, a nie sądzę by mógł zaszkodzić temu projektowi, który i tak będzie ciągnięty w głównej mierze przez Tesco i Showtek'ów
 • Adwell30 kwietnia 2012, godz. 21:14
  Też do niedawna myślałem, że Allure to Tijs. Przez to dobrze się sprzedało, bo David van den Hurk jest mniej znany od Verwesta, a wiadomo, że im bardziej znana osoba tym lepiej materiał się sprzedaje.
 • daroz30 kwietnia 2012, godz. 23:59
  No to kim on dotychczas byl ten David van... ? Skoro w creditsach utworow nie bylo i nie ma nawet wzmianki o nim? Troche jak taki koles wziety z lapanki z ulicy ;P Byc moze jakis inzynier dzwieku, albo nieupubliczniony producent. Kto wie.. A to ze Allure to prawie nigdy nie byl TYLKO tiesto chyba kazdy wie... bo jednak kilka nazwisk sie przez ten allias przewinelo wystarczy wspomniec Core Fijnemana i towarzyszacego prawie od poczatku kariery Tiesta Dennisa Waakop Reijersa.
 • Luc Deep2 maja 2012, godz. 10:03
  Showtek to już od jakiegoś czasu miękkie chłopaki, ale nie podejrzewałem że maczają palce w danceowo-popowym obecnie Allure.
 • maciejinox853 maja 2012, godz. 13:27
  Allure nie ominę jego seta w Kolobrzegu.
 • Cinek__4 maja 2012, godz. 12:41
  Czekamy na Kołobrzeg:)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (13)