Brazylijski producent ma sobą bardzo pracowity rok, co potwierdza jego czwarte miejsce w rankingu DJ MAG TOP 100 DJs. Mimo, że 2021 już się kończy to ALOK i tak zaskakuje nas kolejnymi produkcjami! 0 UserComments

Alok i Steve Aoki po raz kolejny łączą siły

Artykuł dodano: 30 grudnia 2021, godz. 14:00
Odsłony: 448x
Brazylijski producent ma sobą świetny rok, co potwierdza jego czwarte miejsce w rankingu DJ MAG TOP 100 DJs. Mimo, że 2021 już się kończy to ALOK i tak zaskakuje nas kolejnymi produkcjami. Tym razem stworzył kolaboracje ze swoim starym znajomym! Sprawdźmy jak to brzmi!


ALOK i Steve Aoki - Jaki był dla nich rok 2021?

Steve Aoki (rok wielu imprez i ciekawych kolaboracji) - Japońsko-amerykański DJ zagrał w tym roku sety na takich festiwalach jak MDLBeast, Electric Zoo, Untold i wielu innych, wspaniałych imprezach. Przypomnijmy, że w Japonii podczas Supersonic zagrał jeden z najciekawszych setów b2b w historii muzyki EDM, ponieważ połączył siły z dwoma gwiazdami muzyki elektronicznej, a mianowicie z Zeddem oraz Alanem Walkerem.

Steve współpracował w tym roku np. z Arminem van Buurenem, portorykańskim piosenkarzem Farruko czy z Gammerem oraz Hasse de Moorem przy produkcji piosenek do EP-ki 6OKI, która pojawiła się na początku roku.
ALOK (utrzymanie stabilnej pozycji w świecie EDM-u) - Brazylijczyk powinien ten rok zaliczyć do jak najbardziej udanych. 30-latek wydał w tym roku takie hity jak It Don't Matter z duetem Sofi Tukker i rumuńską piosenkarką INNĄ oraz Love Again z norweską wokalistką Alidą

Oba te utwory zdobyły uznanie polskich słuchaczy, ponieważ trafiły na wysokie pozycje w listach przebojów. Oprócz tego Alok współpracował w tym roku z gwiazdą, jaką jest John Legend, z którym stworzył kompozycję pt. In My Mind, która otrzymała nawet oficjalny remiks od Joela Corry'ego.

Warto też wspomnieć, że Brazylijczyk był częścią superkolaboracji pomiędzy nim, duetem Dimitri Vegas & Like Mike, KSHMR-em oraz Zafrirem. Panowie stworzyli utwór na potrzeby czwartej rocznicy wydania gry GARENA Free Fire. Taki rok chciałby przeżyć niejeden DJ, a taki właśnie należał do ALOK-a.

Posłuchaj utworu pt. Love Again autorstwa Aloka oraz Alidy

Alok & Steve Aoki - mocno na papierze, ale jak w praktyce?

Jak wiemy AlokSteve Aoki na stałe zapisali się na kartach historii muzyki EDM, więc możemy o nich mówić, jak o żywych legendach. W kwietniu 2019 roku wydali swoją pierwszą wspólną produkcję pt. Do It Again. Była to bardziej festiwalowa wersja utworu o tym samym tytule produkcji projektu The Chemical Brothers z 2007 roku.

Utwór został w sumie zagrany w ponad 200 setach i zdobył uznanie wielu fanów wytwórni Spininn' Records, ponieważ dwa lata temu był uznawany za jeden z najlepszych klubowych utworów.

Ostatnio Steve Aoki pojawił się w czterdziestym epizodzie Controversia Radio Show, które jest prowadzone przez ALOK. Stało się tak z okazji premiery ich kolejnej kolaboracji pt. Typical, o której za chwile!

Posłuchaj pierwsze kolaboracji chłopaków, czyli klubowego Do It Again

Czy Typical dotrzymuje kroku Do It Again?

Najnowsza kolaboracja na linii Alok - Steve Aoki jest czymś zupełnie innym niż ich pierwsza wspólna produkcja. Do It Again jest klubowym bangerem, a Typical jest slap house'ową produkcją pasującą raczej do rozgłośni radiowych.

Mimo, że jest to niezbyt lubiany gatunek wśród fanów EDM-u to musimy powiedzieć, że nowy eksperyment chłopaków jest naprawdę udany. Chwytliwa melodia, klimatyczne brzmienie, dobry tekst oraz przyjemny wokal - takimi określeniami można opisać Typical.

Na pochwałę zasługuje też drop, który jest idealny wyważony - nie jest zbyt agresywny, ale również nie ma w nimi krzty melancholii.

Posłuchaj utworu Typical autorstwa Alok'a oraz Steve'a Aoki'ego


Mamy nadzieję, że utwór spodoba się również Wam! Zostawcie tutaj komentarz co myślicie o nowej produkcji Aloka oraz Steve'a Aoki'ego!

Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)