Niektórzy na same wspomnienie „Beautiful Things” Andain w remiksie Gabriel & Dresden mają gęsią skórkę. To jeden z tych utworów, który dla wielu klubowiczów w Polsce zdefiniował pojęcie imprezowego... 19 UserComments

Andain vs. Gabriel & Dresden raz jeszcze!

Artykuł dodano: 10 lipca 2012, godz. 12:12
Odsłony: 7329x
Niektórzy na same wspomnienie „Beautiful Things” Andain w remiksie Gabriel & Dresden mają gęsią skórkę. To jeden z tych utworów, który dla wielu klubowiczów w Polsce zdefiniował pojęcie imprezowego uniesienia.


Czy to tylko w Polsce ten klasyk był i jest aż tak wielki? Można tak pomyśleć zważywszy na fakt, jak trudno na Youtubie znaleźć porządną i całą wersję „Gabriel & Dresden Unplugged Mix”. Obiektywnie po latach trzeba stwierdzić jednak, że to wciąż broniący się, niesamowity kawałek, ciekawie się rozwijający, złożony z wielu części utwór, który trudno porównać z żadnym innym.

Andain - Beautiful Things (Taken from Tiësto In Concert DVD)


Przypomnijmy, że tuż po reaktywacji duetu panowie znów zabrali się za kawałek Andain (projektu, który stanowią w tej chwili Josh Gabriel i Mavie Marcos), tym razem „Promises”. Mieli wielką chrapkę na wskrzeszenie dawnej magii, moment wydawał się idealny, ale nie udało się – trudno znaleźć dziś fanów tego nagrania. Choć z drugiej strony teoretycznie niczego mu nie brakuje – potężne brzmienie, zwroty akcji, dramaturgia, różne inspiracje muzyczne…

Andain - Promises (Gabriel & Dresden Remix)


Przejdźmy do najnowszego remiksu dla Andain. Tym razem panowie Gabriel i Dresden postanowili użyć mniej masywnego brzmienia, wprowadzić bardziej delikatny klimat, z pożytkiem dla ogólnego odbioru. Dźwiękom bliżej do innego ich klasyka „Dangerous Minds”, choć jest też chwila z gitarą elektryczną, będącą pewnym nawiązaniem do kultowego remiksu sprzed lat. Całość wypada bardzo przyjemnie, my jesteśmy na tak, a Wy?

Andain - Turn Up The Sound (Gabriel & Dresden Remix)


Komentarze
 • djdadi14 lipca 2012, godz. 03:54
  Andain - Turn Up The Sound (Gabriel & Dresden Remix) to juz nie to samo co Andain - Beautiful Things
 • DeeJay ija...14 lipca 2012, godz. 16:28
  Promises (Gabriel & Dresden Remix) udany numer moim zdaniem.
  Turn Up The Sound (Gabriel & Dresden Remix) to już coś innego. Tak jak Uciex wspomniał coś z synth-popu co nie każdemu może przypaść do gustu przezs swą odrębność:P
  Beautiful Things (Gabriel & Dresden Unplugged Mix) jest bardzo dobrym utworem, klasyk, ale osobiście trochę mnie zaczyna męczyć nadużywanie go w zakończeniach setów.
 • insider115 lipca 2012, godz. 20:19
  Do Beautiful Things daleko :)
  Chociaż mimo wszystko pozytywnie :)
 • Szpecoo18 lipca 2012, godz. 20:48
  Andain - Beautiful Things (Gabriel & Dresden's Unplugged Mix) [HD]

  Witam. Jest to kawałek do znalezienia. U mnie złota trójka obok Motorcycle - As The Rush Comes (Sweping Strings Remix) oraz Delerium - Silence (Dj Tiesto's In Search Of Sunrise Remix) :) Pozdro.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (19)