Dwóch czołowych polskich trancowców małym pojedynku na remiksy. Kto lepiej zaczał 2012 rok? Który remiks ciekawszy, kto się bardziej postarał? 39 UserComments

Arctic Moon vs. Nitrous Oxide

Artykuł dodano: 10 lutego 2012, godz. 12:34
Odsłony: 4508x
Dwóch czołowych polskich trancowców małym pojedynku na remiksy. Kto lepiej zaczał 2012 rok? Który remiks ciekawszy, kto się bardziej postarał?


Zapowiedzi obu numerów już kiedyś prezentowaliśmy, ale w tym tygodniu ukazały się oficjalnie. To więc dobry moment, żeby jeszcze raz uważnie im się przysłuchać. Nitrousa wersję „Formula Rossy” znaliśmy wyciętą z imprezowego seta Above & Beyond, jeszcze bez masteringu. Tym razem mamy okazję wsłuchać się w całość ostatecznej wersji. Beat i bas pozostaje – jak w kilku poprzednich numerach N20 – kuzynem sławnego „5” Aalto, natomiast w breakdownie mamy prawdziwą esencję trance'u: unoszącą, rozwijającą się i przede wszystkim śliczną melodię. Krzysztof miał tu o tyle ułatwione zadanie, że już w oryginale tak się ona prezentowała. Dobrze, że po zakończeniu brejka pozostawił charakterystyczą progersję akordów, a nie sam beat. Udany remiks, zgodzicie się?

Above & Beyond - Formula Rossa (Nitrous Oxide Remix)


Główny konkurent na naszym podwórku Arctic Moon właśnie wydał swój remiks do kawałka „Smile” Meridian. Prawdopodobnie zyska Wasze uznanie podobnie, jak wszystkie ostatnie jego produkcje. Tomasz jest niewątpliwie na fali – klasycznie upliftingowe produkcje i remiksy zyskują regularnie poklask wśród fanów gatunku na całym świecie, a „Smile” to kolejna perła w jego dyskografii. Jest moc, jest atmosfera, jest ten oldschoolowy feel, który powoduje, że mógłby to być klasyczny trancowy numer sprzed powiedzmy 10 lat. Kto wypada tu lepiej? Arctic z przyjemnym „teledyskiem” od fana!

Meridian - Smile (Arctic Moon Remix) [Music Video] [HD]
Komentarze
 • patrykg913 lutego 2012, godz. 10:53
  Jeżeli chodzi o ten konkretny pojedynek to minimalnie do mnie przemawia remix Artica czy jak mu tam...może niech najpierw dotrze do poziomu Nitrous-a a pózniej róbmy porównania...
 • piciuch13 lutego 2012, godz. 11:59
  Mówienie, że Tomek nie ma poziomu jest bynajmniej nie na miejscu. N20 Ma poziom jak najbardziej..ale śmierdzi tu hejtowaniem!!!
 • mefistek13 lutego 2012, godz. 18:59
  Obydwa wysoki poziom prezentują z minimalną przewagą dla Tomka ;)
 • chudy5d13 lutego 2012, godz. 20:15
  patrykg9: umyj uszy, albo nie pisz bzdur...
 • P4B1014 lutego 2012, godz. 11:35
  Meridian - Smile (Arctic Moon Remix) ma to coś co lubię w tej muzyce.
  Arctic Moon 2 : 1 Nitrous Oxide za całokształt twórczości .

 • patrykg914 lutego 2012, godz. 23:18
  Piciuch: nie napinaj się tak bo na każdym secie Nitrousa skakałeś jak oszalały, przezież ten Artic robi wszystko na jedno kopyto, chudy5d: co nazywasz bzdurą ? tylko mi nie pisz że Artic osiągnął więcej niż Nitrous bo się zbłaznisz... umyj uszy i posłuchaj produkcję obu panów...
 • piciuch14 lutego 2012, godz. 23:36
  Hehe, ja napinam? ;D Skakałem na każdym secie i skakać bede,ale na "nowym" Nitrousie. jakoś nogi nie rwą się do skakania;] (to tylko moje zdanie) Uplifting sam w sobie jest bardzo do siebie podobny. Kwestia melodii itp, specjalistą nie jestem.

  "remix Artica czy jak mu tam..." z Twojej strony to brak szacunku dla Tomka.
 • saltwater8015 lutego 2012, godz. 23:06
  Arctic Moon zdecydowanie, to jest prawdziwy talent jeśli chodzi o muzykę trance. Życzę mu wielu sukcesów
 • patrykg915 lutego 2012, godz. 23:10
  Piciuch: z mojej strony jest brakiem szacunku bo nie wiem jak prawidłowo pisze się Jego pseudo artystyczne ? nie muszę wiedzieć i nie chce wiedzieć...no chyba że dorówna Krzyśkowi.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (39)