W niedawnym wywiadzie dla magazynu Spinner Armin van Buuren wyjawił swoich ulubionych producentów (Orjan Nilsen, Protoculture, DNS Project, Ashley Wallbridge i Arty), wspomina o swoim ambiwalentnym podejściu do popu... 44 UserComments

Armin: 'Spodziewam się wysypu dubstepowych brejków w transie”

Artykuł dodano: 31 października 2011, godz. 12:14
Odsłony: 6391x

W niedawnym wywiadzie dla magazynu Spinner Armin van Buuren wyjawił swoich ulubionych producentów (Orjan Nilsen, Protoculture, DNS Project, Ashley Wallbridge i Arty), wspomina o swoim ambiwalentnym podejściu do popu („nie szukam popowych hitów, ale też szczególnie nie uciekam przed nimi”), oraz do artystów typu Afrojack i ich dźwięków („podziwiam ich, ale nie zamierzam iść w stronę muzyki bardziej 'freaky', która robi teraz furorę”).

My najmocniej zwróciliśmy uwagę na wypowiedź dotyczącą gatunków muzycznych i łączenia dubstepu z trance'em. Na pytanie czy interesuje się popularnymi nowymi brzmieniami, jak choćby dubstep, odpowiedział:

„Tak. Muzyka ciągle się zmienia, ewoluuje. To nigdy nic stałego, nawet jeśli dla kogoś nazwy „trance”, „house” czy „techno” brzmią jak „masło orzechowe”, „hamburger” i „sushi”. Jednak takie jedzenie od wielu lat smakuje tak samo, a muzyczne gatunki nieustannie się zmieniają. Niebawem spodziewam się wysypu trancowych hitów z dubstepowymi brejkami. Tak musi być – wiesz, jednym z powodów, dla którego The Beatles byli tacy wielcy był fakt, że eksperymentowali z dźwiękami z innych gatunków – na płycie „Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band” znajdziesz brzmienie syntezatora Moog! Trzeba mieć otwartą głowę”.

Dubstepowe brejki pojawiły się już jakiś czas temu, ale wciąż ich stosunkowo mało. Wyobrażacie sobie imprezę, na której w każdym secie byłoby po kilka dubstepowych breakdownów? :)

Komentarze
 • piciuch31 października 2011, godz. 12:22
  Nie specjalnie sobie to wyobrażam w wiekszej ilości..ale takie kawałki jak np: BT & Adam K - Tomahawk (Original Mix) jak najbardziej mi odpowiadają ;)
 • Mario31 października 2011, godz. 12:32
  Gareth Emery już "posłuchał" http://www.youtube.com/watch?v=I6COLsh7bG8 :( jedyne co pociesza to to.. Wow… so Tokyo is the no.1 most liked track on UK YouTube today?! Really happy :) And thanks for all your comments good and bad, I do read them and take them on board and just want to say for those of you worried I'm changing styles, please be assured I'm not moving away from trance, I love trance, it's where it all started! I'm just trying to do it a bit differently. Those of you who've been around a while will remember that This Is That, Another You Another Me, and Mistral were all pretty different (and also controversial) tracks in their day. Have a great night all x p.s ten kawałek BT jest akurat spoko
 • [email protected]31 października 2011, godz. 12:37
  Dubstepowe breakdowny w ilosci powiedzmy to "kontrolowanej" zapewne dodadzą "smaczku" niejednemu setowi :) Pożyjemy, zobaczymy ... jedno jest pewne - Dubstep ma aktualnie swoje "5 minut" :)
 • k331 października 2011, godz. 12:49
  Jestem pełen podziwu dla tego 'kreatywnego' środowiska, którego nie sposób nazwać artystami haha:D aaa i jeszcze.. w tym wszystkim brakuje mi dubstepu:D
 • nyana8931 października 2011, godz. 13:58
  Ku*wa, co on ma z tym żarciem?!... O.o
 • PajakGWAG31 października 2011, godz. 14:53
  Charakterystyczny dubstepowy bass w trancowych kawałkach odpowiednio zrobiony nie jest zły. Np. Nowa produkcja Skytech - "Intensity". Po prostu slucham tego kawałka non stop od 2 dni!
 • damian94091531 października 2011, godz. 15:00
  Wolę to niż wszechobecne ostatnio trouse'y. Na pewno doda to pewnej świeżości dla całego gatunku, oby tylko sety nie były tym przesycone.
 • Adwell31 października 2011, godz. 15:07
  Porównał gatunki do żarcia haha. Dokladnie, lepsze to niż trouse. W setach oby nie było tego za dużo.
 • Gremli31 października 2011, godz. 15:26
  A ja nie strawię dubstepowych dodatków w trance. I nie o kreatywność i przenikanie tutaj chodzi, po prostu paru osobom skończyły się pomysły na DOBRY trance i postanowili podeprzeć się czymkolwiek, padło na dubstep, ktoś poszedł za kimś, czyli jeden za drugim, jakże kreatywnym twórcą i przeciąganie dubstepem zaczęło robić się modne. OBY TA "MODA" TRWAŁA JAK NAJKRÓCEJ bo z takiej mieszaniny wychodzi wielkie i niezdarne kaleczenie Muzyki dubstep i Muzyki trance, przez wielkie M, o czym szanowni "twórcy" widać zapomnieli...
 • Gremli31 października 2011, godz. 15:31
  Poza tym, trance sprawia, że słuchając go po prostu się płynie z dzwiękiem, dubstep totalnie to zakłóca! Tylko nie łączenie tych dwóch gatunków, ja rozumiem kreatywność ale tutaj jej nie widzę! Widzę za to, cwanych ludzi, stojących za tego typu projektami, cwanych bo chcących dobrze się ustawić na nowej modzie, wielu też, wybić, zabłysnąć niby czymś nowym...Naprawdę niby i to niby jest MOCNO nieudane!
 • k331 października 2011, godz. 15:31
  a najlepsze w tym wszystkim jest to, że oni naprawdę uważają to za dubstep :D 'po prostu paru osobom skończyły się pomysły (...) i postanowili podeprzeć się czymkolwiek, padło na dubstep, ktoś poszedł za kimś, czyli jeden za drugim, jakże kreatywnym twórcą i przeciąganie dubstepem zaczęło robić się modne.' - o tym mowa. ;p
 • marcoss8131 października 2011, godz. 15:33
  To się tak szybko przeje jak to żarcie :)
 • zthrx31 października 2011, godz. 15:58
  Nie ma co narzekać, że dubstep "zepsuje" Trance. Trance jest potworem, który może zjeść wiele i mu to nie zaszkodzi. Ostatnimi czasy wyszło wiele świetnych utworów z dubstepowymi elementami. Producenci nie są aż tak głupi by dubstepem zastępować większość kawałka, szczególnie w Prog/Psy Trance dodaje jedynie smaczku. Nowe produkcje z albumu Captain Hook etc dają radę.
 • P4B1031 października 2011, godz. 16:06
  podany przykład Gareth Emery - Tokyo to dla mnie jakies nowoczesne japonskie techno :D jakby nie vocal to kawałek całkiem spoko.
 • toudi2631 października 2011, godz. 16:48
  Armin-„nie szukam popowych hitów, ale też szczególnie nie uciekam przed nimi”...tak tak ja też jestem za a nawet przeciw...takie pierdzielenie o niczym...byle coś powiedzieć:(żałosne
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (44)