Miło nam poinformować iż już dzisiaj w ogólnopolskim Radiu BIS w ramach audycji "Mocne Noce" odbędzie się radiowa premiera kolejnego albumu Polskiej grupy Aural Planet "Re.work.ed". O grupie pisaliśmy całkiem niedawno na łamach FTB.pl 8 UserComments

Aural Planet - Radiowa Premiera Albumu

Artykuł dodano: 30 września 2004, godz. 11:40
Odsłony: 3818x

Miło nam poinformować iż już dzisiaj w ogólnopolskim Radiu BIS w ramach audycji "Mocne Noce" odbędzie się radiowa premiera kolejnego albumu Polskiej grupy Aural Planet "Re.work.ed". O grupie pisaliśmy całkiem niedawno na łamach FTB.pl. Teraz będziecie mogli osobiście poczuć niepowarzalne brzmienia jakimi przesiąknięty jest nowy album Aural Planet i dowiedzieć się więcej na temat artystów. Poniżej przedstawiamy oryginalną treść informacji radiowej:

"Polak potrafi - muzyka rodzimych twórców, która w niczym nie ustępuje zachodnim produkcjom. Aural Planet zagoszczą w naszym studiu ze swoją najnowszą płytą "Re.work.ed", która od października na półkach nie tylko polskich sklepów muzycznych. Będzie jeszcze jedna, gorąca premiera - nowy Amir Baghiri - "Ghazal".

Sześć albumów, jedenaście składanek, ponad trzydzieści gier komputerowych - tak wygląda dotychczasowy muzyczny dorobek Aural Planet. Jeśli jeszcze nie znasz ich muzyki, najwyższy czas nadrobić zaległości. W angielskiej i amerykańskiej prasie Aural Planet porównują do Boards of Canada, Autechre, Squarepushera. Ich poprzedni album "5EX Engine", dostępny jest na półkach sklepów od Japonii, Hong Kongu przez Berlin, Londyn do San Francisco. Wraz z Divinorum (Norwegia) wyprodukowali split album "Power Liquids" (Lynne Music / Wielka Brytania) oraz ambientowo-chilloutowy "Acoustic Plantation Releases" (Flow Records / Portugalia). Ponadto ich utwory pojawiły się na prestiżowych kompilacjach, takich jak: "Global Psychedelic Chillout Vol.4" (Spirit Zone / Niemcy), "Fahrenheit Project Part IV" (Ultimae Records / Francja), "Floating Point 02" (Iboga Records / Dania). Najnowsza płyta to wybrzmiewające z audiofilską analogowością elektroniczne utwory, powstałe w kooperacji z polskimi i zagranicznymi artystami: B'kidz, Ingarden, Itoa, Aes Dana (Francja), Crankshaft (Finlandia), ManMadeMan (Wielka Brytania). "Re.work.ed" to zapierająca dech w piersi podróż, rozpoczynająca się od przestrzennej, kąśliwej i dynamicznej elektroniki w stylistyce idm/click & cuts, przechodząca w wysublimowane, kojące ambientowo-chilloutowe wyciszenie. Radiowa, ogólnopolska premiera w Bisce!.

Noc z soboty na niedzielę, to także wyjątkowa okazja, by spotkać ich razem - Falcon, KeyG, Raiden i Scorpik są bowiem rozrzuceni po Polsce. Opowiedzą o swojej muzyce, inspiracjach, początkach. Wy także będziecie mogli zadawać im pytania - dzwoniąc (22) 645 95 95, wysyłając sms na numer 509 00 95 95 lub mail [email protected]

Cudze chwalicie, swego nie znacie..?

Zapraszam - Hubert Augustyniak"

 

 

Komentarze
 • M.I.X.E.R.30 września 2004, godz. 11:50
  Tylko gratulować formacji i żeczyć dalszych sukcesów ;)
 • ma®jush30 września 2004, godz. 12:14
  hmmm prawde mówiąc pierwsze słysze o tej grupie, ale chetnie bym posłuchał tych ambientowo-chilioutowych dzwieków w ich wykonaniu, pozyjemy zobaczymy :)
 • picior30 września 2004, godz. 14:18
  no dokładnie.tez o nich nie słyszałem...ale zaraz włażę na stronkę i nadrobię zaległości...pozdrawiam
 • karpik30 września 2004, godz. 18:47
  Z tekstu wynika ze to bardzo dobra grupa, wiec dlaczego ja jej nie znam ? Widocznie strasznie zacofany ze mnie człowiek :)
 • Hard Pulse30 września 2004, godz. 21:01
  Ja znam tych kolesi mam ich całłą płytkę "Lightflow" Pewnie nie złyszeliście ich bo nie robią raczej komercyjnych kawałków. :P Robią naprawde swietny trance i ambient
 • weasel1 października 2004, godz. 15:57
  To już jutro :) DJ MIXER- życzyć nie żeczyć ;)
 • MiNoise2 października 2004, godz. 11:48
  Kupę lat starają się przebić, od płyt sprzedawanych na łamach CD Action doszło do czegoś takiego. No i dobrze, oferują brzmienia o wiele ciekawsze niż niejeden polski wykonawca.
 • MiNoise2 października 2004, godz. 12:29
  Szkoda,że inna także wyjątkowo ciekawa grupa Ventylator gdzieś kompletnie znikła w cieniu - a miała naprawdę zabójcze produkcje.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (8)