LUUDE nagrał razem z Colinem Hayem cover do piosenki „Down Under”, który stał się przebojem na Wyspach! Teraz australijski producent stworzył własną wersję utworu „Big City Life” duetu Mattafix! 0 UserComments

Autor radiowego hitu drum and bass w Polsce stworzył nową wersję „Big City Life”

Artykuł dodano: 29 czerwca, godz. 14:23
Odsłony: 595x
LUUDE to jeden z najszybciej rozwijających się artystów na ogólnoświatowej scenie muzyki EDM. Razem z Colinem Hayem, wokalistą zespołu Men At Work, stworzył cover do piosenki Down Under, który stał się przebojem na Wyspach Brytyjskich czy nawet u nas w Polsce. Tym razem australijski producent stworzył własną wersję utworu Big City Life duetu Mattafix! Sprawdźmy, w jaki sposób odświeżył on hit lat 2005-2007! 


Powrót do przeszłości

Mattafix był duetem funkcjonującym w latach 2005-2010, który w swoich produkcjach łączył ze sobą gatunki hip-hop oraz electronic. Jego członkami byli Marlon Roudette oraz Preetesh Hirji, z czego ten pierwszy nadal funkcjonuje jako producent i ma się naprawdę całkiem nieźle. W czasie swojej krótkotrwałej kariery jako zespół wydali dwa albumy studyjne, w tym siedem singli, z czego jednym z nich było oczywiście Big City Life  hit nad hity w swoich czasach.

Utwór ten stał się hitem w największych państwach Europy, a w naszym kraju Big City Life otrzymało statuetkę Eska Music Awards w 2006 roku w kategorii Najlepszy międzynarodowy przebój. Piosenka najszerszą rozpoznawalność zyskała w Niemczech, bo właśnie tam sprzedała się ona w nakładzie 300 tysięcy kopii, co przełożyło się na otrzymanie statusu platynowej. Niestety po kilku latach okazało się, że był to jedyny hit Mattafix. Swój ostatni singiel wydali oni w 2008 roku, a dwa lata później zakończyli działalność.

Pomijając fakt, że fenomen Mattafix nie trwał zbyt długo, to Marlon Roudette nie zniknął z show biznesu jak niektórzy artyści. Po rozwiązaniu duetu nagrał on dwa albumy studyjne, a jego utwór When the Beat Drops Out znów pokrył się platyną w Niemczech, jak i również w Australii i Włoszech. Ostatnio trudni się pisaniem tekstów i produkowaniem piosenek dla innych artystów. Do grona jego klientów należeli nawet Jax Jones, Nico Santos czy Mabel znana ze współpracy z Tiesto oraz duetem Galantis.

Big City Life utrzymywało się jako hit przez aż trzy lata!


Czy Big City Life odżyje w rozgłośniach radiowych?

Od premiery największego hitu duetu Mattafix minęło prawie 17 lat. LUUDE trafił praktycznie idealnie, bo, jak można zaobserwować, od kilku lat na rynku muzycznym sprawdzają się reworki czy covery znanych piosenek sprzed lat. Najlepszym tego przykładem jest oczywiście produkcja australijskiego DJ-a Down Under, która oryginalnie została wydana ponad czterdzieści lat temu w gatunku new wave. Nikt nie spodziewał się, że otrzyma ona remiks w gatunku drum and bass i że stanie się hitem na światową skalę.

Podobnie może stać się z coverem Big City Life, bo LUUDE doskonale wie, co robi. Jeżeli przez następne lata pokieruje swoją karierą w odpowiedni sposób, to spokojnie będzie można o nim mówić jako o legendzie w swoim fachu. Właśnie takimi produkcjami wyrabia sobie reputację, bo rework największego hitu Mattafix ma szansę trafić do międzynarodowych rozgłośni radiowych. Wszystko dzięki nostalgicznemu i niekonwencjonalnemu brzmieniu oraz wysokimi umiejętnościami producenckimi, które LUUDE prezentuje nam już od kilku lat. Szczerze kibicuję i czekam na kolejne produkcje od Australijczyka. Właśnie w takim stylu powstają przyszłe gwiazdy!

Czy LUUDE przywróci przebój duetu Mattafix do życia?


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)