Axel Thesleff z nową EP-ką. Jak zmienił się jego styl produkcji na przestrzeni lat? Słuchamy niedawno wydanego „Take Me Here”. 0 UserComments

„Bad Karma” to jeden z najpopularniejszych utworów Trap Nation. Jego autor wydał pierwszą od 4 lat EP

Artykuł dodano: 16 czerwca, godz. 20:11
Odsłony: 301x
Axel Thesleff z nową EP-ką. Jak zmienił się jego styl produkcji na przestrzeni lat? Słuchamy niedawno wydanego Take Me Here.


Axel Thesleff z hitowym utworem na Trap Nation

Axel Thesleff największy rozgłos zyskał w roku 2014 nakładem wytwórni Trap Nation, która w tamtych latach była jednym z najbardziej popularnych labelów. Singiel Bad Karma zebrał miliard odtworzeń na różnych platformach i pojawił się w popularnych kampaniach takich jak Adidas Faster Than czy Twining Alive.

Producent wypuścił także Mountain Live - program na żywo nakręcony ze szczytu góry w Laponii, a także debiutancką EP-kę Two Worlds, która bada perspektywę trzech osób żyjących pomiędzy dwoma światami, a także - jak mówi sam Thesleff - „aspekty dualizmu, determinizmu, egzystencjalizmu i kondycji ludzkiej”. W trakcie swojej kariery Axel Thesleff występował w Finlandii, Ameryce Północnej (wspierając CloZee i Beats Antique podczas 30-dniowej trasy koncertowej), Rumunii (m.in. występ na festiwalu Electric Castle), Czechach, Costa Rica (na festiwalu Envision 2019) i Gruzji. 

 Sprawdź także: Utwór, który stworzył karierę. Mija 20 lat od premiery „Satisfaction” Benny'ego Benassiego


Fani po raz pierwszy zapoznali się z EP-ką Take Me Here, gdy 25 marca ukazał się główny utwór całego albumu - Take Me There, następnie wypuszczone zostały kawałki Alright, Floating, a także Insight. Ostatnio wydany singiel Five to the Sky wyszedł niedawno, a dokładniej 10 czerwca. Take Me Here to pierwsza EP-ka fińskiego producenta od czasu Two Worlds wydanego w 2018 roku, która zgromadziła ogrom pozytywnych opinii:

Nie słyszałem tego rodzaju elektronicznego rzemiosła od późnego, wspaniałego Roberta Milesa i uwielbiam to -  mówią słuchacze z York Calling.

Mało tego, teledysk do piosenki 2 Down z 2020 roku otrzymał również wiele międzynarodowych nagród, w tym między innymi za najlepszy teledysk na Rome Prisma Film Awards, Moscow Shorts i New York International Women’s Festival.

Projektem, który również był dość istotny w karierze fińskiego artysty, było wideo z godzinnego koncertu zatytułowanego Arena Live, który opracował na potrzeby swojego pokazu SXSW, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. Wideo zostało nakręcone w sierpniu 2020 roku na hali lodowej w Helsinkach z 12-osobową załogą. Thesleff pracował także z artystą wizualnym Petri Ruikka nad rozwojem projektu aż przez 6 miesięcy. Teraz do kolekcji Axela dołączą również EP-ka Take Me Here. Zapraszam do odsłuchu! 

Axel Thesleff - Take Me There, posłuchaj 

Sprawdź także:

- Festiwalowa Wielka Brytania. Elektroniczne wydarzenia warte uwagi w 2022
Będą i meble! Swedish House Mafia ujawnili kolekcję „Obergransad” w IKEA
Tak Tujamo przygotowuje się do występów w Polsce. Posłuchaj „Clap Your Hands”
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)