Co obejmuje najnowsza kolekcja „Obergransad” będąca współpracą pomiędzy Swedish House Mafią a siecią sklepów IKEA? Przekonajmy się! 0 UserComments

Będą i meble! Swedish House Mafia ujawnili kolekcję „Obergransad” w IKEA

Artykuł dodano: 13 czerwca, godz. 16:54
Odsłony: 1201x
Co obejmuje najnowsza kolekcja Obergransad będąca współpracą pomiędzy Swedish House Mafią a siecią sklepów IKEA? Przekonajmy się!


Swedish House Mafia urządzą Twój dom?

Ostatnie współprace Swedish House Mafii nie przestają zaskakiwać. Nie tak dawno temu świat obiegła informacja o współpracy popularnej trójki DJ-ów z wódką Absolut. To jednak nie powinno dziwić, co by nie mówić, napoje alkoholowe zdają się dość łatwo łączyć z beztroskim stylem życia promowanym przez muzykę elektroniczną.

Później przyszła współpraca z siecią sklepów IKEA. Ruch jak zrozumiały, tak trudny do zrealizowania. IKEA jest w końcu szwedzkim gigantem i było tylko kwestią czasu, aż właściciele swój wzrok skierują w stronę muzyków ze swojego kraju. Ostatecznie padło na Swedish House Mafię i to dobrze dla zespołu, gdyż Ci z pewnością wyjdą na tym na swoje.

O ile jednak wcześniej łatwo było połączyć wódkę z EDM, tak artykuły sklepów IKEA nie wydają się pod tym względem tak elastyczne. Twórcy znaleźli jednak na to patent, prezentując serię torb FRAKTA dedykowanych DJ-om i producentom. Torby te miały ułatwiać w transporcie najpotrzebniejszych rzeczy dla tych zawodów.

Po ogłoszeniu wiele osób śmiało się, że jak tak dalej pójdzie, to w swoim salonie będzie można postawić komodę na przykład Steve'a Angelo i zgadnijcie co  SHM właśnie ogłosili swoją dedykowaną serię mebli. Całe szczęście muzyków łączyć z nimi będzie coś więcej jednak niż reklama.

Przeczytaj też: Przedstawiono pierwsze produkty marki IKEA zaprojektowane przez Swedish House Mafię


Artyści kontynuować będą bowiem koncept zademonstrowany przy torbach i ich kolejne produkty również tworzone będą z myślą o muzykach. Kolekcja Obergransad, co można przetłumaczyć jako Nielimitowana, skierowana ma być głównie w stronę producentów z ograniczonym budżetem, oferując niedrogie meble ułatwiające tworzenie muzyki. 

W ten sposób w skład kolekcji wchodzą chociażby biurko do produkcji muzyki, odtwarzacz płyt, fotel czy inne gadżety i akcesoria do dekoracji wnętrz. Jak mówi rzecznik prasowy IKEA

W muzyce dźwięk jest wszystkim, dlatego do biurka dodaliśmy dwa stojaki na głośniki, aby głośniki znajdowały się na wysokości uszu. Dodaliśmy również wysuwaną półkę pod biurkiem. Dzięki tej funkcjonalności można mieć np. klawiaturę MIDI w zasięgu ręki, a jednocześnie zmaksymalizować ilość miejsca na biurku.

Chociaż sam pomysł w pierwszym momencie wydawać się może lekko absurdalny, osobiście nie widzę jednak argumentów, dlaczego meble dedykowane producentom miałyby być gorsze od tych biurowych czy gamingowych. By nie przegapić innych newsów, sprawdźcie naszego Facebooka.

IKEA announces collaboration with Swedish House Mafia

Sprawdź także:

- "LOW" - wspólny numer Olivera Heldensa i Tchami'ego już dostępny
- Tiesto i jego "Lethal Industry" w odświeżonej przez Maddixa wersji
- Wybraliśmy cztery nasze ulubione numery na 40. urodziny Timmy'ego Trumpeta

fot. Ross Goldenberg
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)