Hype na „Funk Wav Bounces Vol. 2” od pewnego czasu nieprzerwanie narasta. Dzisiaj na platformach streamingowych niespodziewanie pojawił się drugi singiel promujący jego album! Sprawdzamy „New Money”! 0 UserComments

Calvin Harris przedstawia drugi singiel z nadchodzącego albumu! Znowu mamy wątpliwości...

Artykuł dodano: 1 lipca, godz. 14:25
Odsłony: 530x
Hype na Funk Wav Bounces Vol. 2 od pewnego czasu nieprzerwanie narasta. W czwartek Szkot potwierdził oficjalną datę premiery krążka, a przy okazji przedstawił pełną listę artystów, którzy pojawią się na jego nadchodzących produkcjach. Dzisiaj na platformach streamingowych niespodziewanie pojawił się drugi singiel promujący jego nadchodzący album! Sprawdźmy, jak brzmi utwór New Money z gościnnym udziałem 21 Savage'a!


Jak New Money radzi sobie na tle pierwszego singla?

Pierwszy singiel z Funk Wav Bounces Vol. 2Potion, nie został przyjęty przez fanów szkockiego producenta zbyt ciepło. Podobnie było w moim przypadku, lecz postanowiłem się zrehabilitować, bo jak już wcześniej wspomniałem, utworu trzeba posłuchać kilka, a nawet kilkanaście razy, żeby docenić go w stu procentach. Jak jest w przypadku New Money?

Obecność 21 Savage'a w mainstreamowych kooperacjach bardzo często zawodziła i podobnie jest w New Money. Utwór jest moim zdaniem tragiczny, a słuchając rapera, miałem wrażenie, jakby dogrywał się w studiu do zupełnie innej melodii. Owszem, Calvin dał radę z podkładem, ale tak naprawdę jest to jedyny plus całej produkcji. Nie pokładałem nadziei w tekście, bo doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, że tylko obniży on poziom całej kompozycji. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to nawet w najmniejszym stopniu materiał na hit, bo jeżeli otrzymałbym całą płytę w takim stylu, to musiałbym się nastawić na to, by przeboleć całe to dzieło".

Przeczytaj też: Calvin Harris – „Funk Wav Bounces Vol. 2”. Znamy datę premiery i gości nowego albumu gwiazdy

Takie właśnie jest New Money. Ten numer trzeba przeboleć albo po prostu pominąć i czekać na następne wydania Calvina w związku z Funk Wav Bounces Vol. 2. Boli mnie tylko fakt, że na liście artystów FWB 2 znajduje się masa amerykańskich raperów. Czy oznacza to, że otrzymamy podobnie brzmiące produkcje do tej dzisiejszej? Oby nie, bo w taki sposób Harris straci dużo zaufania względem swoich europejskich fanów. Niestety, drugi singiel z nowej płyty również zawiódł, a ja boję się, co będzie dalej.

New Money to abominacja, od której radzę trzymać się z daleka


Czy Funk Wav Bounces Vol. 2 okaże się niewypałem?

Po dwóch singlach od Calvina Harrisa jestem naprawdę zmartwiony stanem jego produkcji. Nie sądziłem, że New Money będzie tak słabym utworem, a do Potion trzeba będzie przywyknąć po kilkunastu razach od przesłuchania. Szkot produkował w przeszłości utwory, w których zakochiwaliśmy się od pierwszego usłyszenia. Oczywiście czasy się zmieniły, rynek również, a przemysł muzyczny poszedł do przodu. Obawiam się jednak tego, że Funk Wav Bounces Vol. 2 nie będzie sukcesem na miarę poprzedniej płyty, jeżeli będziemy otrzymywać produkcje na miarę tej dzisiejszej.

Z drugiej strony jest jeszcze za wcześnie, żeby oceniać projekt Calvina, bo do premiery albumu został ponad miesiąc. Boli mnie jednak fakt, że nie było wielkiego boom i tak naprawdę dwa pierwsze single nie pokazały nic rewolucyjnego ani czegoś, co mogłoby namieszać na listach przebojów. New Money to piosenka, przy której nie będę musiał się rehabilitować w przeciwieństwie do Potion. Produkcja z 21 Savage’em to po prostu słaby utwór i mam nadzieję, że ostatni w takim stylu na Funk Wav Bounces Vol. 2.

Sprawdź także:

Brazylijska gwiazda Sunrise Festival 2022 przedstawia CONTROVERSIA Vol. 006. Dziewięć ekskluzywnych numerów, a w tym jeden polski!
Wiemy, kim są najczęściej bookowani artyści tegorocznego sezonu festiwalowego
Poznaliśmy wyniki głosowania na TOP100 klubów muzycznych na świecie. Który imprezowicze lubią najbardziej?
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)