Dawno nie słyszeliśmy nic nowego od ikony ambitnego techno Laurenta Garniera, ale za to mamy dla Was wywiad dla włoskiej strony Soundwall. Część rozmowy z wybitnym didżejem i muzykiem, świetnym... 37 UserComments

Cytat tygodnia: 'Nie jestem normalny'

Artykuł dodano: 16 grudnia 2011, godz. 15:10
Odsłony: 11046x
Dawno nie słyszeliśmy nic nowego od ikony ambitnego techno Laurenta Garniera, ale za to mamy dla Was wywiad dla włoskiej strony Soundwall. Część rozmowy z wybitnym didżejem i muzykiem, świetnym kompozytorem i ciekawym człowiekiem.Nadal słuchasz wszystkich numerów, które ludzie ci podsyłają?

Tak jest.

Jesteś szalony?


Tak, nie jestem normalny.

No cóż...

Wiem, jestem głupi, jestem głupi! To jak choroba, która wpływa na całe moje życie. Doszedłem do takiego punktu, to naprawdę straszne, wierz mi. Straszne. Budzę się rano i od razu mam obsesję sprawdzenia mejla, muszę wszystko przeczytać i wszystko przesłuchać.

Jest na to proste lekarstwo – po prostu tego nie rób.

A jeśli przegapię coś naprawdę dobrego?

Nadal masz to uczucie?

Tak, oczywiście. Zdecydowanie. Nie mogę przegapić czegoś dobrego. Wiem, że dziś jest inaczej – wysyłanie promówek jest proste i za darmo. Może ludzie dziś mają zbyt łatwo. Ale jeśli już ktoś wysyła, czuję, że muszę posłuchać. To kwestia szacunku...Podoba ci się to, co słyszysz?

Nie.

O, proszę!

OK, powiedzmy i tak i nie. Jakieś 8 numerów dziennie jest dobrych. 8 na 100. Kiedyś dostawałeś dużo gówna, strasznego gówna, kilka rzeczy genialnych i kilka przeciętnych. Teraz drastycznie wzrosła liczba tych przeciętnych. Muzę dziś się robi zbyt łatwo, więc brakuje jej głębi. Wrzuć bas, wrzuć hi hat, pół pomysłu, rozciągnij to na 10 minut i bach – masz housowy kawałek. Poważnie? Naprawdę sądzicie, że to wystarczy? „Ale ludzie do tego tańczą, więc to działa” - słyszę. Oczywiście, że tańczą. Bo są dziś przyzwyczajeni do takich właśnie rzeczy, są przyzwyczajeni do przeciętnych gówien.

Co poszło nie tak?

To nie tak, że coś poszło nie tak – czasy się zmieniły. Inaczej się słucha muzyki. Ludzie dziś dbają o opakowania, mniej o zawartość. Nie daję rady z tym wszystkim, jak dziś producenci powinni się promować. Dziś chodzi tylko o PR. Jeśli nie masz układów, jesteś nikim. Jeśli nie działasz w internecie, jesteś uj***any. Jeśli nie zorganizujesz inwazji na ludzkie domy, ich prywatność, niczego nie osiągniesz. Możesz robić najlepszą muzę na świecie, to nie pomoże. To ty musisz gonić za ludźmi. A było dokładnie odwrotnie. To my biegaliśmy po klubach za didżejami i za tym, co grają, i to nie było łatwe dostać to, co się chce.PANORAMIX by Laurent Garnier


Komentarze
 • Sojka16 grudnia 2011, godz. 13:18
  "Oczywiście, że tańczą. Bo są dziś przyzwyczajeni do takich właśnie rzeczy, są przyzwyczajeni do przeciętnych gówien." Pięknie powiedziane, pięknie :)
 • Marcin Żyski16 grudnia 2011, godz. 13:23
  zaiste :)
 • mold16 grudnia 2011, godz. 14:31
  Chciałem zabrać ten sam cytat co @Sojka :)
  Dobrze powiedziane, tak samo o tym PR na końcu.
 • marcoss8116 grudnia 2011, godz. 14:58
  Ten cytat co wybrał Sojka jest najlepszy, a dwa ostatnie zdania są najcięższe :(
 • chudy5d16 grudnia 2011, godz. 15:08
  Sojka, też chciałem to zacytować... Mistrzostwo ten wywiad, muszę sobie gdzieś to zapisać, bo jest tu sporo odpowiedzi na dyskusje o dzisiejszej muzie.
 • Jerycho198816 grudnia 2011, godz. 15:10
  To zdanie co zacytował Sojka można odnosić nie tylko do jednego gatunku, ale i do wielu ;) Brawo za ostre jednak jak prawdziwe słowa ;)
 • Tralien16 grudnia 2011, godz. 15:11
  Jeden z najlepszych wywiadów jakie czytałem od kilku lat :)
  A sam Garnier co do swojej pozytywnej nienormalności :D Wystarczy przejechać się na Time Warp w Niemczech i wejść do "planetarium" ok 13stej :D
 • _TrancEye16 grudnia 2011, godz. 15:38
  bardzo dobrze prawi
 • witoclub16 grudnia 2011, godz. 15:38
  Mega dobry wywiad! Pełen szacunek dla niego bo mądrze gada! Polać mu :D
 • norbi_iou16 grudnia 2011, godz. 16:01
  To jest właśnie prawdziwy wywiad :) Prosty, bezpośredni i bez owijania w bawełnę:D
 • viscaelbarsa16 grudnia 2011, godz. 16:33
  Najlepsze zdanie do dalszej dyskusji to: "To ty musisz gonić za ludźmi." :))
 • cocacolumbia16 grudnia 2011, godz. 16:51
  Najgorsze jest to, że ma rację w 100% :(((
 • Kranczips16 grudnia 2011, godz. 18:09
  Całe dwie ostatnie wypowiedzi to sama prawda. Nie ma co wyrywać zdań po kawałku.
 • Radi16 grudnia 2011, godz. 18:26
  "Jeśli nie zorganizujesz inwazji na ludzkie domy, ich prywatność, niczego nie osiągniesz. Możesz robić najlepszą muzę na świecie, to nie pomoże."
  Najlepsze podsumowanie dzisiejszych czasów. Smutne, ale prawdziwe i nie tylko w muzyce tak jest.
 • Radi16 grudnia 2011, godz. 18:26
  "Jeśli nie zorganizujesz inwazji na ludzkie domy, ich prywatność, niczego nie osiągniesz. Możesz robić najlepszą muzę na świecie, to nie pomoże."
  Najlepsze podsumowanie dzisiejszych czasów. Smutne, ale prawdziwe i nie tylko w muzyce tak jest.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (37)