Debiutancki numer Swedish House Mafii właśnie skończył 12 lat. Poznajcie utwór, który stworzył legendy! 0 UserComments

Debiutancki numer Swedish House Mafii skończył 12 lat

Artykuł dodano: 22 lipca, godz. 10:01
Odsłony: 308x
Debiutancki numer Swedish House Mafii właśnie skończył 12 lat. Poznajcie utwór, który stworzył legendy!


Swedish House Mafia po 12 latach

Swedish House Mafia to zespół przełomowy dla muzyki elektronicznej. Będący zbiorem jednych z najlepszych szwedzkich producentów zespół ten osiągnął w branży muzyki elektronicznej już niemal wszystko. Trio tworzone przez Axwella, Steve'a Angello i Sebastiana Ingrosso niemal szturmem podbiło scenę EDM i listy przebojów.

SHM ma na swoim koncie ma wiele hitów w tym  Don't You Worry Child, Greyhound czy Save The World. Artyści występowali na największych światowych festiwalach takich jak UMF czy Tomorrowland. Trio nie tak dawno blisko współpracowało z The Weeknd przy okazji albumu Dawn FM oraz zagrało wspólny koncert z popularnym piosenkarzem podczas ostatniej Coachelli. Pomyśleć, że to wszystko zaczęło się dzięki jednemu utworowi. Utworowi, który właśnie kończy 12 lat.

Kawałek One (Your Name) został wydany w Szwecji 6 lipca, a w Wielkiej Brytanii wraz z wokalem amerykańskiego piosenkarza Pharrell Williamsa ukazał się  19 dni później. Co ciekawe, jak twierdzi Steve Angelo wokal ten został nagrany na rok przed wypuszczeniem kawałka i początkowo przeznaczony był do zupełnie innej produkcji.
Utwór pojawił się również na pierwszym kompilacyjnym albumie Swedish House Mafii Until One. Co ciekawe początkowo produkcja przyjęła się z dość mieszanymi uczuciami. Mimo to, utwór dość szybko zaczął zdobywać popularność zostając chociażby w BBC Radio najgorętszym nagraniem kwietnia 2010 oraz zajmując 5 miejsce na liście UK Dance Chart. Tak o produkcji wypowiadał się Nick Levine - redaktor muzyczny Digital Spy
One (Your Name) to dudniący, klubowy banger Eurodance, który może pochwalić się zaskakująco prostą linią syntezatorów, transowymi dźwiękami i podnoszącym wiarygodność wokalem gwiazdy Neptunes, Pharrella Williamsa [...] Nie jest ani oryginalny, ani wyrafinowany, ale na pewno trafia w punkt 
Mimo to kawałek ten po latach nadal uznawany jest za wielki hit. Dzięki temu utwór One (Your Name) już teraz na platformie YouTube liczy sobie ponad 100 milionów odsłon, i nadal można go usłyszeć na największych światowych scenach. Co ciekawe utwór ten doczekał się remake'u w wersji symfonicznej. 

Przyczynił się do tego szwedzki kompozytor Jacob Mühlrad tworząc w 2019 utwór, który SHM bardzo chętnie grało wtedy podczas swojej trasy koncertowej. Całość została wydana jako One Symphony 1 stycznia 2022 roku. Trzeba przyznać, że utwór ten nie tylko otworzył drogę do kariery Swedish House Mafii ale uczynił też potężny krok w stronę popularności całej muzyki elektronicznej. By nie przegapić innych newsów ze świata EDM koniecznie zaobserwujcie na na Facebooku.

Swedish House Mafia - One (Your Name) ft. Pharrell Williams

Sprawdź także

-
-
-
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)