Chris Liebing dj

Informacje o artyście

Chris Liebing to jeden z największych wirtuozów niemieckiej sceny techno. W 1978r. rozpoczął pracę w Evosonic Radio gdzie prowadził swoją cotygodniową audycję. Jest DJ’em od 1990r, a publicznie pokazał się po raz pierwszy w 1991r. jako rezydent klubu "Red Brick" w Giessen niedaleko Frankfurtu. Wtedy jego granie niewiele miało wspólnego z techno, poprostu puszczał to co teraz możemy usłyszeć w większości w soul, hip-hop, pop i nadzwyczaj delikatne odmianu house’u.

Po zdobyciu kilku pierwszych płytek techno zaczął odkrywać elektroniczną stronę muzyki, która pochłonęła go na tyle żeby w 1993r. otworzyć własny klub „SpinClub”, niestety został on zamknięty zaledwie po dwóch latach działania.

Chris rozpoczął pracę dla Eye-Q Records we Frankfurcie, gdzie poznał swojego współpracownika i przyjaciela Andre Walter’a, z którym to rozpoczęli budowę własnego studia i prace nad swą własną nutą. W nieco ponad rok później zaowocowało to wydaniem pierwszego nagrania nakładem Global Ambition.

W tym czasie wspólnie z Tommy Bingel’em z Downtown Records i Toni Rios’em założyli house’owy label SOAP. Wydawali oni różne nagrania i remixy takie jak „Traveller on Harthouse”, „Noosa Heads” i „E.H.R.” nakładami Soap, Strictly Rythm oraz innych. W listopadzie 1995r. Chris dostał propozycję zagrania w znanym Frankfurckim klubie „Omen” w niedługim czasie zostając jego rezydentem. Przyszła pora na kolejny label „Fine Audio Recording” wspólnie z „Under Cover Music Group”. Dorobił się uznania wydając takie Epki jak „audio 07” czy „audio 11”. W 1999r. z oczywistych powodów zrezygnował z prowadzenia audycji dla Evosonic oddając się w pełni muzyce.

Przełomem było zagranie w kultowym klubie „U60311”, gdzie został rezydentem grywając w każdy pierwszy piątek miesiąca, na nie mniej kultowej imprezie „Es ist Freitagaaabend...!”, gdzie mógł grać z najlepszymi DJ’ami i Live Performerami z całego świata. Niedługo później dołączył do Cocoon Agency we Frankfurcie, aby zajęli się jego stale powiększającym się bookingiem.

W tym samym czasie założył własną wytwórnię CLR. Od tego czasu wszystkie produkcje sublabeli CLR, CLRetry, CLAU i Stigmata były wydawane przez Prime w Wielkiej Brytanii.

Od sierpnia 2000 można usłyszeć Chrisa i Pauli Steinbach w każdy czwartkowy wieczór w ich audycji „Pitch Control” w HR XXL Radio. W maju 2001 zmiksował swoje podwójne CD i rozpoczął pracę nad albumem dla CLR, który został wydany w rok później. W 2002 roku opuścił Cocoon Booking, aby zająć się samemu swoim bookingiem. W 2003 stworzył nowy sublabel Evolution i w tym samym roku razem z kilkoma innymi znanymi dj'ami został nominowany w German Dance Awards w kategorii "best national DJ".

Chris w swoich setach gra bardzo różnorodne style od house’u po mocne, ciemne techno i właśnie z nim jest głównie kojarzony. Jego produkcję zawierają w sobie cechy minimalu, tribalu i hard techno. Podkręcone tempo, wyostrzone, na granicy przesterowania dźwięki to również cechy jego setów jak i własnych nagrań.

Wątkiem, którego nie można pominąć jest budzące wiele kontrowersji słowo – SCHRANZ. Od dłuższego czasu funkcjonuje ono jako określenie odmiany techno, a skąd się wzięło?

Najlepiej na to pytanie odpowie sam bohater artykułu Chris Liebing, oto fragment jego wypowiedź na ten temat z kwietnia 2002r.:

„Od kiedy powstało tyle szumu wokół słowa "Schranz", chciałem napisać swoja opinie o tym, nie taka którą piszą ludzie którzy tak naprawdę nie wiele wiedza Tak to prawda, razem z moim przyjacielem wpadłem na pomysł ze słowem "Schranz" w sklepie z płytami we Frankfurcie w 1994 r. Nieprawdą jest to, że jestem teraz rozdrażniony tym terminem, wkurzają mnie tylko te wszystkie dyskusje, które powstają wokół niego, a szczególnie tu - w Niemczech. Wszyscy, którzy używają słowa "Schranz", aby opisać własne muzyczne zainteresowanie lub nawet styl życia, powinni robić tak dalej i myślę, że to jest zupełnie O.K.
Zasadniczo nazywam to co gram i produkuje "Techno", a ogólnie "muzyka elektroniczna".

Osobiście, dla mnie , od tego dnia 1994 roku, "Schranz" jest opisem dla różnorodnych, ciemnych i przesterowanych dźwięków w Techno. Nie mogłem wpaść na inne, lepsze słowo, ale oczywiście wtedy też nie wiedziałem, że pewnego dnia stanie się ono tak popularne. Nie chcę i nie mogę powiedzieć nikomu, jak i gdzie używać tego słowa oraz w jakim odniesieniu. Dlatego też CLAU 04 został nazwany : "Call it what you want..." (Nazywaj to jak chcesz...)
Więc bądź tolerancyjny, zastanów się nad tym i nie wierz wszystkiemu co zostało napisane w magazynach.”

DYSKOGRAFIA

Chris Liebing - Audio 07 (FAR)
Chris Liebing & Andrew Wooden - Audio 01 (FAR)
Chris Liebing & Andrew Wooden - Audio 04 (FAR)
Chris Liebing & Umek ­ Downtown E.P. (Primate 41)
Chris Liebing - Advanced Audio E.P. (Primate 35)
Chris Liebing - Mahlstein (Clau 01)
Chris Liebing - New Beginnings E.P. (Clr 01)
Chris Liebing - No Time To Waste E.P. (Primate)
Chris Liebing - Audio 10 (Primate)
Chris Liebing - Audio 11 (Primate)
Chris Liebing - Energy Industries 03 (Primate)
Chris Liebing - Remixes Audio 07r (Primate)
Chris Liebing ­ Analogon E.P. (Clr 07)
Chris Liebing ­ Call It What You Want Part 4 (Clau 04)
Chris Liebing ­ Du Sollts Nicht Entehren Deines... (HOrspielmusik)
Chris Liebing ­ Dumdumtrack (Parasound Comp.)
Chris Liebing ­ Geushky E.P. (Geushky)
Chris Liebing ­ Seveneleven (Coccoon)
Chris Liebing ­ Stigmata E.P. (Clr 05)
Chris Liebing ­ The Order Of Art (Ground 11)
Chris Liebing ­ The Real Schranz Part Three (Clau 03)
Chris Liebing ­ The Real Schranz Part Two (Clau 02)
Chris Liebing - Analogon Remixes (CLRetry 01)
Chris Liebing - Analogon Remixes (CLRetry 02)
Chris Liebing - ES IST FREITAGAAABEND.... (CLR S 01)
Chris Liebing - The biggest 10" I have ever seen (CLAU 06)
Chris Liebing - Analogon Remixes (CLRetry 03)
Chris Liebing - Next Try EP (CLR 08)
Chris Liebing - The Shaker E.P. (Master of Disaster 03)
Chris Liebing - Next Try E.P./The biggest 10 " (CLRetry 04)
Chris Liebing - October/Gassenhauer (CL Retry 05)
Chris Liebing - Goodfellas E.P. (CLR 09)
Chris Liebing - Weather E.P. (CLAU 07)
Chris Liebing - No one listens to techno... (CLR S02)
Chris Liebing - Weather E.P./Gassenhauer (CLRetry 06)
Chris Liebing - Talkshow E.P. (CLAU 08)
Chris Liebing - Dreg (CLR 10)
Chris Liebing - Weather E.P. (CLRetry 07)
Chris Liebing - Hardcell (CLR 11)
Stigmata 1 (Stigmata)
Stigmata 2 (Stigmata)
Stigmata 3 (Stigmata)
Stigmata 4 (Stigmata)
Stigmata 5 (Stigmata)
Stigmata 6 (Stigmata)
Stigmata 7 (Stigmata)
Stigmata 8 (Stigmata)
Stigmata 9 (Stigmata)
Stigmata 10 (Stigmata)

Aktualności

 • Zabójczy miks ze stajni Liebinga

  Zabójczy miks ze stajni Liebinga

  3 lipca 2012, godz. 10:22komentarze (3)

  Na wszelki wypadek, gdyby ktoś stracił ostatnio z oczu to, co się dzieje w wytwórni Chrisa Liebinga, przypominamy o premierze niezwykłej kompilacji. Druga część serii „Reconnected” prezentuje się jesz

 • Silesia in Love - newsy

  Silesia in Love - newsy

  4 czerwca 2012, godz. 14:56komentarze (4)

  Przedstawiamy Wam fragment wywiadu, którego ElectronMike udzielił podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce. Bardzo nas cieszy, że kolejny DJ pokochał Polskę i Polaków. "...Doświadczenie polskości El

 • Techno-Koniec -Świata czyli zapraszamy na Apokalipsę!

  Techno-Koniec -Świata czyli zapraszamy na Apokalipsę!

  24 maja 2012, godz. 14:13komentarze (17)

  Portal FTB.pl wraz z organizatorem, agencją PNPS serdecznie zapraszają na kultową już imprezę techno -   APOKALYPSA! 30-go listopada 2012 w Hali Targowej w Brnie (Czechy) usłyszycie światową śmiet

 • Liebing grał przez 15 godzin!

  Liebing grał przez 15 godzin!

  13 marca 2012, godz. 10:54komentarze (31)

  Zabawmy się w sondę - jaki jest nadłuższy set, jaki słyszeliście? Dodajmy: na żywo. Kto przebije 15 godzin Liebinga z ostatniego weekendu?

 • Nowy pomysł Liebinga

  Nowy pomysł Liebinga

  24 stycznia 2012, godz. 15:00komentarze (6)

  Chris Liebing od dawna w naszym kraju cieszy się wielkim szacunkiem i zaufaniem. Jedna z najważniejszych postaci w muzyce techno ostatniej dekady? Stały gość imprez typu Time Warp, Mayday i nie tylko.

 • 1/3 Depeche Mode u Liebinga!

  1/3 Depeche Mode u Liebinga!

  21 grudnia 2011, godz. 11:24komentarze (6)

  MOTOR to Bryan Black and Oly Grasset, którzy jak dotąd nagrali i wydali trzy albumy z intrygującą muzyką techno. W pierwszej części 2012 roku ukaże się ich kolejny krążek, ale tym razem będzie...

Artykułów (6)

1

Chris Liebing

 • Kraj: Niemcy
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.clr.net

Pozycja w rankingu

4/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy