Marcin Czubaladj

Informacje o artyście

Marcin Czubala swoją dj'ską karierę rozpoczął w 1995 roku przyczyniając się do budowy niezależnej polskiej sceny ambitnego techno, grając w najważniejszych polskich klubach. 1999 rok był w życiu Marcina przełomowy - założył wytwórnię Currently Processing Records. Wśród osób, które nagrywają dla wytwórni są między innymi Tobias Schmidt i Ibrahim Alfa (Brighton), Dave Tarrida (Barcelona), Subhead (Japonia), czy Billy Youngman (Nowy Jork). W tym samym roku ukazał się debiutancki singiel Marcina, który zapoczątkował jego karierę poza granicami Polski. Płyta „Bass Casualties EP” otrzymała znakomite recenzje w największych czasopismach muzycznych na całym świecie. Zajęła także trzecie miejsce w notowaniu miesiąca kultowego sklepu Sonic Groove z Nowego Jorku, a także została zaprezentowana w elitarnej audycji Johna Peela w BBC Radio 1. Wkrótce potem posypały się propozycje od zagranicznych wytwórni na wydanie kolejnych płyt.
Obecnie Marcin otworzył nową wytwórnię Carabinieri, jako partner - label niemieckiego potentata Elp Medien, prowadzonego przez Corrado Izzo oraz Marco Carola. W najbliższym czasie ma w planach wydanie dwóch nowych singli, dla wytwórni Lasergun, prowadzonej przez Savas'a Pascalidisa oraz dla wytwórni Elp. 24 Czerwca 2005 roku ukazał się pierwszy singiel dla wytwórni Carabinieri pt. „All Nippon” wyprodukowany w całości przez Marcina.

Aktualności

 • Wytwórnia Czubali ma rok! (rozwiązanie konkursu!)

  Wytwórnia Czubali ma rok! (rozwiązanie konkursu!)

  21 listopada 2012, godz. 10:50komentarze (7)

  Założę się, że wszyscy bez wyjątku na powyższy tytuł zareagowaliście przed sekundą myślą: „Jak ten czas leci!”. Dokładnie 9 września 2011 pisaliśmy na FTB.pl w ten sposób: „w swojej własnej wytwórni..

 • Pets vs. Your Mama's Friend

  Pets vs. Your Mama's Friend

  25 lipca 2012, godz. 10:15komentarze (10)

  Dwie najciekawsze polskie wytwórnie z muzyką deep-tech-housową (i nie tylko) rozkręcają się na dobre. Właściwie Pets należąca do Catz N' Dogz rozkręca się już od dawna i to skutecznie, teraz kroku...

 • 7 polskich remiksów

  7 polskich remiksów

  26 stycznia 2012, godz. 12:32komentarze (22)

  Od 12 tygodni regularnie na łamach FTB prezentujemy Listę Polskich Przebojów, w której możecie znaleźć aktualne krajowe kompozycje autorskie. Nie ma tam miejsca dla polskich remiksów...

 • Czubala, Chmara, Winter i Szajba

  Czubala, Chmara, Winter i Szajba

  24 stycznia 2012, godz. 16:55komentarze (5)

  Uwaga, kolejne ciekawe polskie wydawnictwo w roku 2012! A mamy dopiero 24. dzień stycznia. Marcin Czubala od samego początku istnienia jego wytwórni Your Mama's Friend zapowiadał, że w jego katalogu..

Artykułów (4)

1

Marcin Czubala

 • Kraj: Polska
 • Miasto:
 • Team:
 • WWW: www.marcinczubala.com/

Pozycja w rankingu

12/ 1591Głosuj

Nadchodzące imprezy