Mark Knightdj

Informacje o artyście

Jeśli ktoś czujnie obserwuje współczesny rynek muzyki tanecznej, na pewno nie raz zwrócił uwagę na postać Marka Knighta. Trudno nie wysłyszeć jego coraz bardziej popularnych produkcji i remiksów, trudno nie zauważyć ich w tracklistach najpopularniejszych dj-ów na świecie, a także w line-upach prestiżowych imprez i festiwali. W te wakacje – co można już założyć z dużym prawdopodobieństwem – jednym z najczęściej prezentowanych na imprezach i festiwalach kawałków, będzie „Man With a Red Face”, nagrany wspólnie z Funkagendą (Kto był na polskim Global Gathering, ten wie o czym mówię – po tę produkcję sięgali tak różni dj-e jak Neevald i Felix Krocher).

Warto przypomnieć, że „Człowiek z czerwoną twarzą” to nie jest wymysł Knighta – to przecież największy przebój w karierze legendy techno Laurenta Garniera, zresztą nowa wersja niewiele różni się od oryginału. Knight pochodzi z USA, pierwszą swoją produkcję wydał w 2002 roku. Wsławił się doskonałymi remiksami dla Joey Negro („Make a Move on Me”) i Underworld („Beautiful Burnout”). Stylistycznie Knightowi najbliżej do tech-house’u, kilka lat temu z naciskiem na house, aktualnie bardziej na tech.

„Toolroom Knights” to z kolei już legendarna seria kompilacji równie legendarnej i szanowanej wytwórni Toolroom, której zresztą Knight jest szefem. Wydawali już Michaela Graya, Toma Nevilla, Deepgroove, Robbiego Riverę, Sucker DJs, Dave’a Spoona, Martijna Ten Veldena, ATFC, D Ramireza i wielu innych. Poprzednie składaki miksowali Ten Velden z Harrisem, Gabriel & Dresden, a ostatnio Tom Novy i Wally Lopez.

Aktualności

 • Nastrojowe dźwięki z Armady powracają

  Nastrojowe dźwięki z Armady powracają

  6 listopada 2014, godz. 11:10komentarze (2)

  Jesteś nocnym markiem, dużo podróżujesz lub szukasz odprężenia przy dobrej muzyce? Jeśli tak, to "Armada Sunset Vol. 2" jest właśnie dla Ciebie! Na relaksujące zakończenie dnia i klimatyczną pobudkę.

 • Esencja muzyki klubowej na dwóch płytach!

  Esencja muzyki klubowej na dwóch płytach!

  11 marca 2014, godz. 12:27komentarze (9)

  Szukacie jednego wydawnictwa, na którym znajdziecie nie tylko świetną muzykę, ale również gwiazdorską obsadę? Mamy dla Was coś wyjątkowego, kompilację "Dance Essentials 2014"!

 • Toolroom: konkurs, Umek i 100 kawałków na 10-lecie

  Toolroom: konkurs, Umek i 100 kawałków na 10-lecie

  19 lipca 2013, godz. 10:10komentarze (7)

  Czytelnikom FTB zupełnie nie trzeba przedstawiać postaci Marka Knighta i jego wytwórni Toolroom Records. Możliwość współpracy z tym labelem to w większości przypadków szansa na wybicie się na...

 • Set tygodnia: Mark Knight @ Sensation Rosja 2013

  Set tygodnia: Mark Knight @ Sensation Rosja 2013

  13 czerwca 2013, godz. 17:58komentarze (15)

  W ostatni weekend w Rosji odbyło się Sensation "Source of Light", podczas którego za konsoletą pojawił się dość oryginalny zestaw wykonawców. Oryginalny, bo pojawili się artyści właściwie z tylko...

 • Sander + Knight + Underworld!

  Sander + Knight + Underworld!

  25 lutego 2013, godz. 19:25komentarze (25)

  Niezliczone zastępy fanów klubowych beatów czekało na tę premierę od co najmniej dwóch tygodni, kiedy to na Youtubowym profilu wytwórni Toolroom Records pojawiła się zapowiedź tego nagrania.

 • Mocny Knight z mocnym wokalem!

  Mocny Knight z mocnym wokalem!

  23 lipca 2012, godz. 21:06komentarze (8)

  Szef coraz bardziej potężnego labelu Toolroom nie wydaje ostatnio często. Najwyraźniej zaczał wyznawać zasadę, że każdy z jego nowych tracków ma być wydarzeniem. W tym roku już jednego wydarzenia...

 • Toolroom niszczy gatunki?

  Toolroom niszczy gatunki?

  5 kwietnia 2012, godz. 10:47komentarze (27)

  Nie da się ukryć, że wytwórnia Toolroom Marka Knighta to wielka potęga w świecie muzyki tanecznej, jeden z prawie monopolistów na listach sprzedaży. Jak zawsze w takiej sytuacji poza rosnącym gronem..

 • Znamy line-up Sensation Innerspace w Pradze!

  Znamy line-up Sensation Innerspace w Pradze!

  8 marca 2012, godz. 10:43komentarze (36)

  Już 19-go maja w praskiej O2 Arenie wystąpią dla Was: (line-up w kolejności  występów)              Mr. White Gość specjalny każdej edycji Sensation, rezydent – będzie świetnym rozpoczęciem niezap

 • Płyta tygodnia: Toolroom 2011

  Płyta tygodnia: Toolroom 2011

  12 grudnia 2011, godz. 12:11komentarze (6)

  Szef Toolroom Records Mark Knight kompilując tę składankę musiał pomyśleć, że jest bardzo dumny z osiągnięć swojego labelu w tym kończącym się roku.

 • Umek wydał (zaskakujący) album u Knighta

  Umek wydał (zaskakujący) album u Knighta

  9 listopada 2011, godz. 12:22komentarze (27)

  Zaskakujący pod wieloma względami – nas już na wstępie zaskakuje, że płyta ta wyszła bez większych zapowiedzi, bez szumu i reklamy, jakoś tak ni stąd ni zowąd i z zaskoczenia. Po drugie zaskakuje fakt, że Umek nie wydał...

Artykułów (10)

1

Mark Knight

 • Kraj: Wielka Brytania
 • Miasto: Maidstone
 • Team:
 • WWW: www.djmarkknight.com/

Pozycja w rankingu

27/ 688Głosuj

Nadchodzące imprezy