Mamy tutaj kinomanów? Jeśli tak to dobrze się składa bo oto przedstawiamy listę najlepszych filmów związanych z muzyką taneczną. 2 UserComments

Dwanaście pełnometrażowych filmów dla fanów muzyki elektronicznej

Artykuł dodano: 15 stycznia, godz. 07:45
Odsłony: 4690x
Mamy tutaj kinomanów? Jeśli tak to dobrze się składa bo oto przedstawiamy listę najlepszych filmów związanych z muzyką taneczną.


Filmy o muzyce tanecznej. Popcorn już gotowy? Poznajcie listę

Wiadomo, że branża muzyczna wiąże się głównie z (kto by się spodziewał) muzyką. Nie ma wątpliwości, że to właśnie ona, niezależnie od gatunku dostarcza nam emocji i wrażeń. Naturalną koleją rzeczy stajemy się fanami osób, których słuchamy, bo jesteśmy z nimi, a przynajmniej ich twórczością, związani emocjonalnie.

To często skutkuje tym, że chcemy dowiedzieć się więcej o osobie, która gości na naszych odbiornikach audio. Sposobów jest wiele. Można zasięgnąć języka w internecie, przeszukać YouTube, czy przeczytać biografię. Więcej na temat tych ostatnich dowiecie się tutaj

Dwanaście filmów związanych z elektroniką

Jest jeszcze jeden sposób, który szczególnie przypadnie do gustu fanom kina. Rynek filmowy posiada bowiem całą gałąź produkcji poświęconą muzyce. My dzisiaj skupimy się na filmach poświęconych muzyce tanecznej. Zapnijcie pasy, bo przed nami aż 12 pozycji.

12. Under The Electric Sky - jest to ośmioletni już film dokumentalny reżyserowany przez Dana Cutfortha i Jane Lipsitz. Dzieło pokazuje kroniki społeczności i imprezowiczów EDC Las Vegas, czyli jednego z największych, jeśli nie największego amerykańskiego festiwalu. Chociaż opinie o samej produkcji są podzielone, z pewnością jest to pozycja obok której nie można przejść obojętnie.

Bohaterzy Under The Electric Sky


11. I’ll sleep when I’m Death  - jest to pozycja poświęcona jednemu z największych światowych DJ-ów czyli Steve'owi Aokiemu. Artysta wspomina w nim swojego ojca, który był siłą napędową kariery Amerykanina. Całość znajdziecie już teraz na platformie Netflix.

10. What We Started  - film reżyserii Berta Marcusa i Cyrusa Saidi skupiony jest na pokazaniu ewolucji muzyki elektronicznej na przestrzeni trzech dekad. Produkcja skoncentrowana jest między innymi na karierach Carla Coxa, Martina Garrixa czy Davida Guetty. Całość składa się z wywiadów przeprowadzanych z osobami, które są mocno zaangażowane za przenikanie EDM do popkultury. 

9. XOXO -  jest to amerykańska produkcja, której reżyserem został Christopher Louie. Cały dramat przedstawia całkiem zabawne dzieje grupy nastolatków na jednym z festiwali muzyki elektronicznej. Chociaż zdarzenia przedstawione w filmie mogą wydawać się niemal absurdalne, całość powinna gwarantować zdecydowaną poprawę humoru.

Obejrzyj zwiastun XOXO


8. Avicii True Stories - jak można się domyślać jest to produkcja poświęcona jednemu z najwybitniejszych producentów wszechczasów - Avicii'emu. Całość reżyserowana przez Levana Tsikurishvili wzbogacona została wywiadami między innymi z Davidem Guettą czy Tiesto. Zdecydowanie jest to pozycja, nad którą warto się pochylić.
7. This Was Tomorrow - produkcja ta poświęcona jest jednemu z największych światowych festiwali muzyki elektronicznej - Tomorrowland. Całość wydana z okazji dziesięciolecia festiwalu zawiera najważniejsze momenty z imprez organizowanych w Belgii, USA czy Brazylii. Twórczość dopełniają wywiady z największymi światowymi DJ-ami.

6. I’am Hardwell - jest to kolejny film, który zdradza nam jego tematykę już samym tytułem. Reżyserowana przez Robina Piree całość obrazuje drogę, jaką pokonał Hardwell by zostać koronowany na TOP 1.  

5. Daft Punk Uchained - angielsko - francuski film dokumentalny, który pokazuje nam karierę jednych z pionierów muzyki elektronicznej czyli oczywiście duetu Daft Punk. Film zawiera cenne materiały archiwalne czy też liczne wywiady z najbliższymi współpracownikami zespołu. 

Daft Punk Unchained - oficjalny zwiastun


4. Zedd, True Colors - dzieło to pokazuje perspektywę najbardziej zagorzałych fanów niemieckiego producenta - Zedda. Całość pomaga prześledzić jego trasę, w której pokazywał światu jego album 'True Colors'. Opis filmu obiecuje, że dzieło to pozwoli nam zobaczyć poczynania DJa jak jeszcze nigdy dotąd. 

Filmy o kulturze drum&bass tymi najlepszymi?

3. Leave The World Behind - jest to film dokumentalny przedstawiający losy legendarnego szwedzkiego trio czyli Swedish House Mafii. Całość pokazuje ich ostatnią trasę koncertową w latach 2012/2013 przed przejściem na kilkuletnią przerwę. 

2. Drum & Bass: The Movement - jest to pierwszy film na naszej liście skupiający się na wybranym gatunku muzyki elektronicznej, a konkretniej na drum& bass. Produkcja pokazuje nam drogę jaką odbył ten kawałek EDM na przestrzeni lat 1996- 2016. Całość wspomagają wywiady z największymi gwiazdami tego gatunku, w tym z Goldie, Roni Size'm czy Andy C.

1. SaSaSaS - Up Another Level - jest to kolejna produkcja poświęcona muzyce drum & bass. Film stworzony przez kolektyw SaSaSaS pokazuje ich moment przełomowy, kiedy to ich show przesuwało się na samą górę line-upów końcowo totalnie dominując szczyt. 

Obejjrzyj cały film o grupie SaSaSaS


To już wszystkie z naszych dzisiejszych propozycji. Na który film macie szczególną ochotę? A może jest jakaś inna produkcja, o której warto wspomnieć? Koniecznie dajcie nam znać na naszym profilu na Facebooku

Sprawdź także

- Orjan Nilsen debiutuje w Rave Culture
- Steve Aoki i Shaquille O'Neal zapraszają do wspólnego "Domu Zabaw"
- Jaką rolę odegrał Skrillex na 'Dawn FM' The Weeknda?
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (2)