Szaleństwo podsumowań roku trwa. Dzięki corocznym plebiscytom najbardziej prestiżowych magazynów świata każdy może na nowo albo po raz pierwszy odkryć dla siebie dziesiątki świetnych albumów, które... 6 UserComments

Elektronika w podsumowaniach

Artykuł dodano: 20 grudnia 2011, godz. 13:13
Odsłony: 2910x
Szaleństwo podsumowań roku trwa. Dzięki corocznym plebiscytom najbardziej prestiżowych magazynów świata każdy może na nowo albo po raz pierwszy odkryć dla siebie dziesiątki świetnych albumów, które być może w danym roku przegapił. My sprawdzamy co magazyny poszukujące nowatorskich brzmień znalazły w elektronicznej szufladzie.

Przed Wami trzech wykonawców, którzy w podsumowaniu wszystkich dotychczasowych podsumowań (szczegóły tutaj: http://www.albumoftheyear.org/list/summary/2011/) znaleźli się w TOP 20 najciekawszych zdaniem ekspertów płyt kończącego się roku.Najwyżej notowana jest ekipa The Weeknd, której co prawda bliżej do r'n'b, ale jest to świeże spojrzenie na takie brzmienia, często bardzo klimatyczne, podane z rozmachem i fantazją. Jak w klipie poniżej. Wielbiciele retro powinni polubić oniryczne kawałki M83, z jednej strony oparte na tanecznych rytmach rodem z lat 80., z drugiej zawierające w sobie dużo tajemnicy i niezwykle wciągające.

The Weeknd - The Knowing (Official Music Video)


M83 'Midnight City' Official videoNa koniec gość, którego najbardziej się w tym towarzystwie spodziewaliśmy, mający swoich fanów także wśród użytkowników FTB – James Blake, który użył nowoczesnej elektroniki i post-dubstepowych basów do ubarwienia swoich klimatycznych ...ballad. Złośliwi mówią, że to Julio Iglesias z Kaoss Padem, ale i tak warto posłuchać.

James Blake - Limit To Your Love
Komentarze
 • paulinka00020 grudnia 2011, godz. 16:43
  The Weeknd to jakaś pomyłka chyba, dziwie się że jest w rankingach tak wysoko. Wszystkie kawałki, praktycznie identyczne bleeh. Ograniczam się tylko do słuchania utworu 'What You Need' ;d
 • Borat9120 grudnia 2011, godz. 20:12
  m83 w SQ będzie w lutym <3
 • k320 grudnia 2011, godz. 21:45
  SQ w takim razie ma swoich skautów w Katowicach :D

  Z tej trójki Blake :)
 • Latino Lover21 grudnia 2011, godz. 12:27
  Blake Wygrywa M 83 też niczego sobie!
 • UcieX21 grudnia 2011, godz. 18:42
  M83 jak i produkcja James Blake według mnie na równi, bo są oryginalne i naprawdę świetne ;)
 • mefistek22 grudnia 2011, godz. 19:41
  M83 jedynie z tego zestawu mi przypadł do gustu, aczkolwiek już ich wcześniej słyszałem (ale to z innego ich utworu). Blake do mnie nie dociera....tak jak The Weekend.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (6)