Fatboy Slim pracuje nad nowym filmem dokumentalnym z okazji 20. rocznicy jego słynnej imprezy Big Beach Boutique, na której zebrało się ponad sto tysięcy ludzi.  0 UserComments

Fatboy Slim ogłasza nowy film dokumentalny o legendarnym Big Beach Boutique

Artykuł dodano: 12 sierpnia, godz. 10:32
Odsłony: 788x
Fatboy Slim pracuje nad nowym filmem dokumentalnym z okazji 20. rocznicy jego słynnej imprezy Big Beach Boutique, na której zebrało się ponad sto tysięcy ludzi. Sprawdzamy szczegóły i wspominamy jedno z największych wydarzeń 2002 roku!


Fatboy Slim jako organizator największej imprezy w Wielkiej Brytanii?!

Fatboy Slim to brytyjski muzyk, DJ, producent oraz kompozytor tanecznej muzyki elektronicznej związany z wytwórnią Skint Records. Uważany jest on za twórcę i głównego promotora gatunku zwanego big beat, w którym tworzy już od 1981 roku.

Album Fatboy Slima – Better Living Through Chemistry (wydany właśnie przez Skint Records) – był pierwszym krokiem producenta do prawdziwej popularności. Pełen sampli w stylu retro i funkowych kompozycji, okazał się jednym z pierwszych zaznaczających nowy styl big beatu. Artysta ma za sobą już 5 albumów studyjnych oraz masę wydanych singli, które przyciągnęły do niego rzeszę fanów. Są to takie hity, jak Punk To Funk, Right Here Right Now czy Badder Badder Schwing we współpracy z Freddy Fresh

Big Beach Boutique, o którym dzisiaj trochę powiemy, to mieszany album kompilacyjny, zawierający niektóre utwory, które zostały zagrane przez brytyjskiego muzyka Fatboy Slima i Midfielda Generala podczas występu na żywo w Brighton Beach 13 lipca 2002 roku. Album ten osiągnął 11. miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Ale! Za tym albumem kryje się o wiele ciekawsza historia! 

Aktualnie mija 20. rocznica jego pamiętnej imprezy Big Beach Boutique w Brighton. Fatboy Slim jako dumny organizator wpadł więc na pomysł, aby upamiętnić ją za pomocą przekładu swoich wspomnień na film – trzeba przyznać, że jest to całkiem oryginalny pomysł!

O jaką dokładnie imprezę chodzi? Już wyjaśniamy! 

13 lipca 2002 roku Fatboy Slim zorganizował darmową imprezę na plaży w Brighton, na której zgromadziło się ponad 250 tysięcy ludzi. Cale wydarzenie nosiło nawet miano „największego wydarzenia, jakie kiedykolwiek widziała Wielka Brytania”. Zastanawiając się nad kultowym wydarzeniem, które utkwiło w głowie na długie lata wielu obecnym na plaży w Brighton, Norman Cook powiedział:

Myślę, że byłem zbyt zestresowany tego dnia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo tłumu, aby naprawdę wziąć to wszystko i w pełni cieszyć się tym doświadczeniem. Teraz czuję, że mogę spojrzeć wstecz na nagranie, przypomnieć sobie melodie, ten zachód słońca, moje rodzinne wybrzeże wyglądające jak karnawał w Brazylii, tak wielu pięknych ludzi bawi się najlepiej w swoim życiu, nigdy nie widziałem tak radosnego szaleństwa, tak dobrodusznego porzucenia… Mądry człowiek opisał mnie kiedyś jako „pasterz chwil”.

Jako ciekawostkę warto dodać, ze liczba osób obecnych na imprezie dwukrotnie przerastała populację owej miejscowości w tamtym czasie. Bezpłatne wydarzenie było wtedy zdecydowanym „wow" dla wszystkich mieszkańców. „To było trochę jak Woodstock”, powiedział Cook, spoglądając wstecz na Big Beach Boutique i ponownie oceniając go 20 lat później na potrzeby filmu dokumentalnego. „Myślę, że stworzyliśmy historię".

Z okazji 20. rocznicy powstania Big Beach Boutique Fatboy Slim ogłosił również wydanie deluxe Big Beach Boutique, zatytułowane Right Here, Right Then, które składa się z zupełnie nowego miksu, DVD z oryginalnym koncertem, książeczki z ekskluzywnymi zdjęciami i przedmową napisaną przez samego organizatora słynnej imprezy. Brak większej ilości szczegółów na temat filmu dokumentalnego, ale już zazdroszczę osobom, które mogły zapamiętać to wydarzenie przez obecność na nim w 2002 roku.

Sprawdź także: Relacja z Goldhill Festival 2022, jednego z najciekawszych polskich festiwali EDM

Film dokumentalny na podstawie Big Beach Boutique został już oficjalnie ogłoszony przez samego Fatboy Slima w programie Apple Music 1 Rebeki Judd. Producent Norman Cook opowiadał o słynnym wydarzeniu, a dokładniej o tym, jak „kilka razy wracał do tej imprezy w głowie” i jak zmieniło się jego życie i sam przemysł muzyczny w ciągu ostatnich 20 lat. Podczas jednego z wywiadów Fatboy Slim wspomina wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 250 tysięcy osób i opowiada o tym, jak zainspirowało go to do zatrzymania tych wspomnień i ukazania ich szerszej publice. 

Fatboy Slim wspomina niezwykłe wydarzenie


Fatboy Slim niedawno opublikował w swoich social mediach taką informację:
Dziś 20 lat temu...
Przygotowaliśmy ostateczny zestaw na cześć Big Beach…
1 x DVD z oryginalnym zremasterowanym filmem koncertowym z 2002 roku,
3 x CD (Big Beach Boutique 2, Big Beach Boutique 5 + nowy miks DJ-ski na 2022 rok),
48-stronicowa książka deluxe 12” ze zdjęciami,
4 x 12-calowe karty graficzne.
Już teraz możesz zamówić w przedsprzedaży w LINKU W BIO
Jeśli pośpieszysz się z zamówieniem w moim Oficjalnym Sklepie, Twój zestaw będzie zawierał podpisaną przeze mnie grafikę.
Wszystkie zamówienia z mojego Oficjalnego Sklepu otrzymane przed wtorkiem, 19 lipca zawierają automatyczny wstęp do losowania złotego biletu, umożliwiający wygranie pary biletów na wybrane przez Ciebie wydarzenie w klubie Fatboy Slim w 2022/2023!
Co myślicie o takim zatrzymaniu wspomnień w filmie? Dajcie znać w komentarzu!

Fatboy Slim, Carl Cox - Speed Trials, posluchaj!


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)