Ferry Corsten po licznych namowach postanowił wydać utwór, który początkowo był tylko przykładem. Czy faktycznie nowy kawałek jest tak dobry? 0 UserComments

Ferry Corsten wydał utwór, który miał być tylko przykładem do nauki

Artykuł dodano: 8 grudnia 2021, godz. 09:36
Odsłony: 1369x
Ferry Corsten po licznych namowach postanowił wydać utwór, który początkowo był tylko przykładem. Czy faktycznie nowy kawałek jest tak dobry?


For Your Mind czyli utwór, którego miało nie być

Piękne w środowisku muzyki elektronicznej jest to, że ci producenci, którzy osiągnęli już jakiś sukces bardzo chętnie pomagają tym, którzy dopiero zaczynają. Sposobów niesienia pomocy jest wiele. Jedni tworzą gotowe paczki sampli, dźwięków i presetów, inni pokazują jakieś sztuczki i ułatwienia w produkcji muzyki na platformie YouTube.

Kolejnym ze sposobów jest tzw. masteclass. Jest to seria wideo bądź spotkań na żywo gdzie osoba doświadczona przekazuje swoją wiedzę początkującym. Właśnie podczas takich spotkań powstał utwór For Your Mind.

Ferry Corsten został swego rodzaju nauczycielem w projekcie wytwórni Armina van Burrena Armada University gdzie prowadził lekcje typu masterclass. To właśnie na nich powstał kawałek For Your Mind, który miał być dla uczących się przykładem jak stworzyć utwór od podstaw. Efekt końcowy był jednak tak znakomity, że kawałek mogliśmy wielokrotnie usłyszeć w setach na żywo Ferry'ego. Po licznych namowach fanów sam producent w końcu uległ i postanowił ów utwór wydać.

Przeczytaj też: Festiwal EDC Las Vegas 2021 ustanowił rekord Guinnessa

Sam kawałek został wypuszczony, a jakże, w wytwórni Armada Music. Nowy utwór DJ-a uderza przede wszystkim w gusta fanów muzyki typu trance. Jest on jednak wykonany w bardzo nowoczesnym stylu. Już od samego początku słyszymy mocno przerobiony ślad wokalny, który buduje napięcie do zbliżającego się dropu.

Sam refren spełnia oczekiwania. Chociaż jest dosyć chaotyczny posiada ogromny ładunek energii, który niemal od razu podrywa nasze nogi do tańca. Całość utworu można zaliczyć do tej progresywnej grupy utworów z gatunku trance. 

To, że track wykonywany na potrzeby nauki został wypuszczony w wielkiej wytwórni tylko podnosi prestiż pomysłu jakim są spotkania masterclass. By usłyszeć więcej takich historii, w które muzyka elektroniczna niewątpliwie opływa, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku i Instagramie.

Ferry Corsten - For Your Mind

Sprawdź także

KAAZE z wyjątkowym kalendarzem adwentowym 
Kobieta pomyliła słuchawkę ze... słuchawką AirPod
Gwiazdy EDM, które nadal nie wystąpiły w Polsce - część 1
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)