Festiwal Tauron Nowa Muzyka - NIE tylko dla dorosłych! Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń muzycznych na letniej mapie Śląska – Festiwal Tauron Nowa Muzyka. Bilety już kupione 1 UserComments

Festiwal Tauron Nowa Muzyka - NIE tylko dla dorosłych!

Artykuł dodano: 20 lipca 2012, godz. 10:37
Odsłony: 5927x

Festiwal Tauron Nowa Muzyka - NIE tylko dla dorosłych!


Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń muzycznych na letniej mapie Śląska – Festiwal Tauron Nowa Muzyka. Bilety już kupione i rodzice-amatorzy muzycznego szaleństwa zastanawiają się, jak pogodzić obowiązki rodzicielskie z dobrą zabawą. Na szczęście organizatorzy zadbali także o tę kwestię i wspólnie z bytomskim Przedszkolem Niepublicznym TIKA zapraszają najmłodszych do udziału w Junior Art Festiwal.

Przez dwa festiwalowe dni – piątek i sobotę – w specjalnie przygotowanym namiocie, w godzinach 17.00 - 22.00 dzieci, które przyjdą z rodzicami na festiwal, będą mogły wziąć udział w szeregu atrakcji. Odbędą się warsztaty filmowe, teatralne, pokaz i nauka chodzenia po linach oraz tworzenie przestrzennej mapy Śląska. To tylko kilka spośród wielu atrakcji, jakie TIKA zaplanowała na te dwa dni.

- Często organizujemy podobne przedsięwzięcia, bo po prostu lubimy proponować dzieciom ciekawe formy spędzania czasu. – mówi Anna Stajno dyrektor TIKI. – Zaprosiliśmy do współudziału w Junior Art Festiwal wielu partnerów, którzy pomogą nam przeprowadzić serię warsztatów i ciekawych zajęć dla najmłodszych odbiorców działań artystycznych.

Rodzice mogą być spokojni. Taka forma spędzania czasu przez dzieci podczas festiwalu Tauron jest organizowana już po raz trzeci. Za każdym razem cieszyła się zaufaniem rodziców i zadowoleniem dzieci. Każde dziecko otrzymuje specjalny identyfikator i bawi się tylko w wyznaczonej strefie, a rodzice zobowiązani są być stale pod numerem telefonu, który podadzą opiekunom. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa kilkunastu animatorów.

A oto  niektóre z atrakcji:

WARSZTATY FILMOWE – 25 sierpnia (sobota) od 17.00 do 21.00:

Kto chciałby zasiąść na krześle Pana Reżysera? Oczywiście każdy! A dzieciaki, które przyjadą na Junior Art Festiwal będą miały taką okazję.

Zapraszamy najmłodszych na warsztaty filmowe, organizowane przez agencję MUNA PR, podczas których dzieci poznają tajniki tworzenia filmów nie tylko w teorii…

 

TIKOWE WARSZTATY TWÓRCZEGO DZIAŁANIA – 24 i 25 sierpnia (piątek i sobota) od 17.00 – 22.00:

W ramach warsztatów przygotowanych przez Przedszkole Niepubliczne TIKA dzieci uplotą ogromną artystyczną mapę Śląska. Ponadto przez cały czas trwania imprezy najmłodsi będą na przemian robić przypinki i tworzyć rysunki węglem na sztalugach. A jako, że TIKA lubi uśmiechnięte dziecięce buzie, zaprosi dzieci również do stanowiska malowania twarzy.

 

WARSZTATY MAŁEGO KOMBINATORA – 24 sierpnia (piątek) od 18.00 do 22.00:

Suchy lód, dziwne mikstury i tajemniczy dym unoszący się z probówki… Eksperymenty chemiczne zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie. Nie tylko u dzieci!

Zapraszamy najmłodszych na organizowane przez KOMBINATORY warsztaty Małego Chemika, w ramach których dzieci będą eksperymentować, badać, doświadczać niezrozumiałych dotąd zjawisk.

 

WARSZTATY BAŃKOWE - 24 sierpnia (piątek) od 17.00 – 20.00:

Ogromne i kolorowe bańki, lśniące w promieniach słońca, zachwycają każdego. A przecież każdy może taką bańkę wyczarować! Przekonają się o tym dzieci, zaproszone przez Helen Doron na warsztaty tworzenia baniek mydlanych – tych całkiem małych i tych baaardzo dużych.

 

WARSZTATY MAŁEGO LALKARZA – 24 i 25 sierpnia (piątek i sobota) od 17.00 do 22.00:

Kto najlepiej wie o czym szepczą wieczorem zabawki? Oczywiście ZoJa Zabawki – sklep z zabawkami z duszą. Od niedawna ZoJa to także marka ręcznie szytych lal.

Dla najmłodszych ZoJa przygotowała warsztaty Małego Lalkarza, w ramach których dzieci własnoręcznie przygotują kukiełki i małą scenę, a na zakończenie zabawy zaproszą wszystkich na przedstawienie.

 

WARSZTATY SLACKLINING - 25 sierpnia (sobota) od 17.00 – 20.00:

Slacklining to sport ekstremalny, polegający na chodzeniu i wykonywaniu ewolucji na sprężystej taśmie, rozpiętej na pewnej wysokości. Czy to bezpieczne? Oczywiście, jeśli odbywa się to pod okiem Andrzeja Stolarskiego, instruktora i zapalonego amatora skoków na taśmie.

 

WARSZTATY TAPE ART - 25 sierpnia (Sobota) od 18.00 do 22.00:

Stowarzyszenie Kuklok zaprezentuje najmłodszym sztukę rzeźbienia z taśmy klejącej, dającą fenomenalny efekt końcowy. Uczestnicy warsztatów z pomocą instruktorów stworzą taśmowe dzieło, a jednocześnie Kuklok skonstruuje pokazową rzeźbę.

 

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | Katowice | 23-26.08.2012


Karnety dwudniowe:

140 zł

 www.wlotki.plWięcej informacji na:

 

www.festiwalnowamuzyka.pl

 

 

Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia.

 

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, największym dystrybutorem energii oraz jednym z największych jej sprzedawców (według danych za lata 2007-2009). Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 27,8 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż).

 

 

 

 

Komentarze
  • Monik802 sierpnia 2012, godz. 17:13
    craz bardziej zaciekawia mnie ta impreza ....!o
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)