David Guetta oraz MORTEN to bardzo dobrze znane duo producentów, którzy w ostatnim czasie zawojowali sceną EDM tworząc produkcje w bardzo tajemniczych rytmach. Czym jest i jak brzmi Future Rave? 0 UserComments

Future rave - jak stworzyć gatunek przyszłości?

Artykuł dodano: 23 listopada 2021, godz. 18:15
Odsłony: 742x
David Guetta oraz MORTEN to bardzo dobrze znane duo producentów, którzy w ostatnim czasie zawojowali sceną EDM tworząc produkcje w bardzo tajemniczych rytmach. Czym jest i jak brzmi Future Rave? Odpowiadamy tu i teraz!


Niewinne początki gatunku

Wszystko zaczęło się od kolaboracji 54-letniego DJ-a z duńskim producentem w lipcu 2019 roku. W produkcji utworu pt. Never Be Alone uczestniczył także amerykański piosenkarz Aloe Blacc oraz rodak MORTEN-a - Toby Green, który znany jest z produkcji wydawanych głównie w wytwórni Tiesto - Musical Freedom. Piosenka została przyjęta pozytywnie z ilością ponad 5 milionów wyświetleń od czasu dodania. Oprócz tego trafiła na listy przebojów w takich krajach jak Australia, Węgry czy Szwajcaria.

Przeczytaj też: David Guetta w Twoim domu? Już teraz możesz kupić set DJa

Cztery miesiące później Panowie spotkali się w studiu i stworzyli produkcję pod nazwą Make It To Heaven razem z brytyjską piosenkarką RAYE. Wszyscy wiemy jak to się dalej potoczyło. David Guetta razem z Mortenem Breumem wydali następnie Detroit 3 AM, Kill Me Slow, Same My Life, Dreams, Impossible itd. Jesteśmy aktualnie przy końcu roku 2021, a jak widać producenci mają dla nas jeszcze sporo swoich wspólnych kompozycji.

David Guetta & MORTEN - Kill Me Slow - posłuchaj


Jak brzmi Future Rave?

Gatunek, którzy stworzyli wspólnie wyżej wspomniani muzycy to tajemnicza podróż w cięższe festiwalowe brzmienia idealnie nadające na intra wielu setów najbardziej znanych DJ-ów. Wystarczy tylko spojrzeć na set David'a Guetty z Creamfields 2021, który rozpoczyna się nowym remixem w stylu Future Rave do piosenki Titanium czy na najnowszy set MORTEN-a z TOP 100 DJs Awards 2021. W naszej opinii produkcje w tej tonacji przypominają kompozycje stworzone dla filmu Interstellar tylko, że w bardziej festiwalowej wersji.

Czy to brzmienie zaczyna się nudzić? Wręcz przeciwnie, wielu uzdolnionych producentów pracuje przy produkcji takich tracków. Chodzi tutaj np. o Justusa - młodego holenderskiego DJ-a, który wydaje takie piosenki w wytwórni Spinnin Records. Czy jest więcej takich hitów?Oczywiście i warto przesłuchać każdą po kolei!

MORTEN @TOP 100 DJs Awards 2021 - posłuchaj setu

Na co mamy się przygotować?

David Guetta oraz MORTEN definitywnie nie chcą odpuszczać projektu Future Rave, ponieważ posiadają w zanadrzu jeszcze wiele wspólnych, niewydanych produkcji jaką jest np. Thunderstorm czy Machine Gun, które Duńczyk puścił w swoich setach. Wartym uwagi trackiem jest również niewydane Permanence, które po internecie krąży już od dwóch lat. Dlaczego piszemy właśnie o nim? Sprawdźcie sami!

Jack Back - Permanence - posłuchaj

Sprawdź także

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)