Impreza Futurista 006 - Aril Brikha Art Of Vengeance Kompakt Poker Flat Live odbędzie się 13 maja 2016 (Piątek), w klubie Eskulap Poznań. Start imprezy: godz. 23:00. .
0 Futurista 006 - Aril Brikha Art Of Vengeance  Kompakt  Poker Flat Live

Bilety na imprezę

Brak biletów na imprezę...

Futurista 006 - Aril Brikha Art Of Vengeance Kompakt Poker Flat Live

13 maja 2016, Eskulap Poznań, start: 23:00

Zagrają na imprezie:
FUTURISTA 006
13.05.2016 Eskulap
start: 23:00

line up:
Aril Brikha (Art Of Vengeance / Kompakt / Poker Flat) LIVE!
(t.b.a.)

Aril Brikha Irańczyk ze szwedzkim paszportem pierwsze produkcje zaczął komponować w wieku 16 lat. W czasie kiedy muzyka techno w Szwecji zaczynała przybierać formę minimalową, Aril Brikha tworzył bardzo emocjonalną, uduchowioną muzykę elektroniczną. Brikha starał się rozpowszechniać swoje brzmienie w szwedzkich labelach jednak promowanie tego rodzaju nie było wtedy czymś, co lokalne wytwórnie chciałyby promować. Aril szukał bardziej świeżych rozwiązań. Uzyskał adresy trzech niezależnych wytwórni – między innymi wytwórni Transmat, której właścicielem jest Derrick May – i wysłał tam swoje produkcje. Po kilku dniach Derrick zadzwonił by rozmawiać o szczegółach pierwszego wydawnictwa a po kilku miesiącach Arli był w drodze do Detroit na swój pierwszy tour po Ameryse Północnej.
Wynikiem tego była legendarna już Ep’ka Art Of Vegeance (zawierająca Groove La Chord) wydana w 1998 roku na labelu Fragile, siostrzanej wytwórni Transmat. Tego roku ukazał się również jego album Deeparture In Time, który zawierał wyjątkowo poruszające zestawienie produkcji Arila - Embrace, Otul oraz elektro-funkowy Setting Sun – ułożonych jedynie przy pomocy jednego keyboardu, perkusji oraz Atari. Rezultat był znakomity. Album doczekał się swojej reedycji w Europie, wzbogacony o dwie nowe produkcje. Groove La Chord pojawił się w ponad 60 różnych kompilacjach wydanych na całym świecie.
Od czasu współpracy z Transmat, Aril Brikha urósł do rangi gwiazdy w muzyce deep techno. Jego bardzo żywiołowe live show znane jest na całym świecie, począwszy od DEMF (Detroit Electronic Music Festival), poprzez największe kluby na całym świecie.
Wspomniany Groove la Chord jest tak wyjątkową produkcją, która pozwoliła Arilowi utrzymać się na szczycie przez prawie 10 lat. Najbardziej uznani dj’e na świecie nie przestają grać tej płyty w swoich setach do dziś. Od czasów albumu Deeparture In Time, Brikha wydał płyt na tak uznanych labelach jak Kompakt, Poker Flat, Music Man, Mule Musiq czy brytyjska Peacefrog.

VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=G9zmoQ3QhaQ
https://www.youtube.com/watch?v=uM2It3WbXGk
https://www.youtube.com/watch?v=e2wuFE_16xY
+ dodaj mnie do listy obecnościObecni na imprezie (0)
Komentarze
Komentarze (0)