Na pierwszą EP-kę Włocha w wytwórni Markusa Schulza przyszło nam czekać ponad dwa lata. Od poniedziałku możemy w końcu podziwiać ją w pełnej krasie! 3 UserComments

Gai Barone ponownie remiksuje M.I.K.E'a!

Artykuł dodano: 13 lipca 2017, godz. 14:12
Odsłony: 1693x
Na pierwszą EP-kę Włocha w Coldharbour Recordings przyszło nam czekać ponad dwa lata (swoją światową premierę "Un-Theme" miało w setach Gaia Barone i Markusa Schulza podczas eventu radiowego End Of Year Countdown 2014). A nawet dłużej jeśli wspomnimy, że producent z Italii pojawił się już w wytwórni twórcy audycji "Global DJ Broadcast" już w 2013 roku, remiksując utwór "Trickster" duetu Grube & Hovsepian. Ale czy wiecie, że tytułowe "Un-Theme" jest kolejną wariacją Gaia Barone na temat jednej z wielu produkcji z dyskografii Mike'a Dierickxa, czyli M.I.K.E.'a Pusha?

W marcu bieżącego roku, jako jedno z wydawnictw z okazji 25-lecia Bonzai Music, w sprzedaży pojawił się remiks Barone do chyba najbardziej znanej produkcji belgijskiego producenta - "Universal Nation". Interpretacja Włocha osiągnęła sukces, zyskując uznanie w oczach słuchaczy i innych twórców; supportowali ją m.in.: Ferry Corsten, Markus Schulz i Solarstone.

Jednak nie każdy wie, że najnowsza propozycja Gaia z EP-ki dla Coldharbour Recordings, czyli "Un-Theme" jest tak naprawdę wariacją na temat innego numeru M.I.K.E.'a., a konkretnie... "The Theme", które zostało wydane pod pseudonimem Cosmo Kid w 1995 roku.

Cosmo Kid - The Theme

"Un-Theme" prezentuje charakterystyczne dźwięki Włocha. Motyw z oryginału Mike'a jest bazą do stworzenia nowych rzeczy: znany 'temat' ozdabia kosmiczna symfonia elementów Gaia - kicki, clapy, bas. Tego stylu po prostu nie da się pomylić z kimkolwiek innym! 

Gai Barone - Un-Theme [OUT NOW!] by Coldharbour Recordings
 
EP-ka wytwórni Markusa Schulza zawiera również remiks od Harry'ego Square'a. Wersja Brytyjczyka jest znacznie bliższa standardowym, dynamicznym brzmieniom Coldharbour. 

Gai Barone - Un-Theme (Harry Square Remix) [OUT NOW!!] by Coldharbour Recordings

Wydawnictwo uzupełnia druga produkcja Gaia, pt. "Bus-Hill":

Gai Barone - Bus-Hill [OUT NOW!!] by Coldharbour Recordings

Całość jest obecnie dostępna do kupienia wyłącznie w serwisie Beatport: http://classic.beatport.com/release/un-theme-bus-hill/2065114.

Jak oceniacie najnowszą propozycję Coldharbour Recordings? Jak nowa wersja "The Theme" wypada na tle pierwowzoru? Na Wasze opinie czekam w komentarzach. 
Komentarze
 • UcieX13 lipca 2017, godz. 17:04
  Un-Theme w wersji Gai Barone elegancko płynie. Czysty prog trance i bardziej podoba mi sie od oryginału.
 • mefistek13 lipca 2017, godz. 20:18
  Warto było tyyyyyle czasu czekać, kolejny sztos w Coldharbour. Nawet ze znajomym się zastanawialiśmy czy to o prawa autorskie chodziło że rok borykali się to wydać w Coldharbour. Życzyć Gai'owi tylko kolejny sukcesów!

  Jeśli chodzi o pierwowzór to ma swój klimat, a Gai zrobił kawał dobrej roboty, bo dał coś od siebie co wprowadza w klimat od razu i zatrzymuje na długo, nawet po przesłuchaniu utworu :)
 • kamil / kamillo13 lipca 2017, godz. 22:34
  Kapitalny numer ;) warto było tyle czekać !
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (3)